ADANA'DA ŞEHİR MERKEZİNE İNEN YABAN DOMUZU, PANİĞE NEDEN OLDU
Haberler » Güncel » ADANA'DA ŞEHİR MERKEZİNE İNEN YABAN DOMUZU, PANİĞE NEDEN OLDU - Haber

ADANA'DA ŞEHİR MERKEZİNE İNEN YABAN DOMUZU, PANİĞE NEDEN OLDU

ADANA'da Çukurova ilçe merkezine inen yaban domuzu, paniğe neden oldu.

ADANA'DA ŞEHİR MERKEZİNE İNEN YABAN DOMUZU, PANİĞE NEDEN OLDU

ADANA'da ilçe merkezine inen domuzu, paniğe neden oldu. İlk olarak köpek zannedilen daha sonra ise yaban domuzu olduğu anlaşılan hayvan, bir müddet sokak aralarında dolaştıktan sonra ağaçlık araziye kaçarak, ortadan kayboldu.

Saat 01.30 sıralarında merkez Çukurova ilçesi Güzelyalı Mahallesi'nde sokakta iri bir havyanın dolaştığı gören vatandaşlar, yaklaşınca yaban domuzu olduğunu fark etti. Yabani hayvanın kimseye zarar vermemesi için peşinden giden vatandaşlar, durumu polise bildirdi. Bir apartmanın otoparkına giren domuzun yakalanması için bölgeye Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürlüğü'ne bağlı av koruma memuru sevk edildi. Uzman memur tarafından otoparktan kontrollü olarak çıkartılan yaban domuzu, kaçmaya başladı. Ekip ve vatandaşların peşinden gittiği yaban domuzu, ağaçlık araziye girip, ortadan kayboldu. Yaban domuzunun, kentin yaklaşık 5 kilometre dışındaki ormanlık alandan yerleşim yerine geldiği düşünülüyor. 

"HIRLADI, SALDIRMAYA ÇALIŞTI"

Hayvanı ilk olarak köpek zannettiklerini, peşinden gittiklerini anlatan Barış Çakı, "Hırladı, saldırmaya çalıştı. Sabah okula giden çocuklara zarar verebilir diye takip ettik. Gerekli birimleri arayarak, durumu bildirdik" dedi. 

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -------------------------------Elinde silah bulunan polisten görüntüHayvanın saklandığı otoparkın ait olduğu apartmandan görüntüYaban domuzunu görüp, takip eden Barış Çakı (Beyazlı) ile röp.Yaban domuzundan görüntüÇevredeki vatandaşlardan görüntüYaban domuzunun otoparktan çıkıp, kaçmaya başlamasıPolislerin ve vatandaşların hayvanın peşinden gitmesi

Genel ve detay görüntüler

Haber-Kamera: Gökhan KESKİNCİ/ ADANA,


Kaynak: DHA

Manşet

Haberler