Adana'da Pamuk Fabrikasında Yangın

Adana'da Pamuk Fabrikasında Yangın

Adana'da Bir Pamuk Fabrikasının Deposunda Yangın Çıktı. Halen Devam Eden Yangında Can Kaybı Olmazken, Yaklaşık Bin Ton Pamuğun Kullanılmaz Hale Geldiği Belirtildi.

Adana'da Pamuk Fabrikasında Yangın

Adana'da bir pamuk fabrikasının deposunda yangın çıktı. Halen devam eden yangında can kaybı olmazken, yaklaşık bin ton pamuğun kullanılmaz hale geldiği belirtildi.

Alınan bilgiye göre, saat 19.30 sıralarında Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi içerisinde bulunan Ema Pamuk Fabrikası'nın deposunda henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Pamuk balyalarının alev alması sonucu büyüyen ve bir türlü kontrol altına alınmayan yangına Organize Sanayi Bölgesi'ne ait itfaiye ekipleri müdahale etti. Daha sonra Adana Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri ve çevre ilçelerden sevkedilen itfaiye ekiplerinin müdahale ettiği yangın, halen kontrol altına alınmaya çalışılıyor. Yangında maddi zararın yaklaşık 1 milyon YTL olduğu belirtildi.

Olay yerine gelerek incelemelerde bulunan Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Vedat Kahyalar, yangının çıkış nedeninin henüz belirlenemediğini belirterek, yangında can kaybının olmamasının sevindirici olduğunu söyledi.

(HT-OK-OK-Y)