Adana'da Olaylı Gece

Adana'da Olaylı Gece

Adana'da Cono Aşireti'ne Mensup Olduğu İleri Sürülen Kişiler, Bir Şahsı Üzerine Molotof Kokteyli Atarak Yaktıktan Sonra Pompalı Tüfekle Yaraladı. Bu Olayın Ardından Mahallede Gerilim Dolu Anlar Yaşandı. Bölgede Çıkan Olaylara Çevik Kuvvet ve Özel Harekat Timleri Müdahale Etti.

Adana'da Olaylı Gece

Adana'da Cono Aşireti'ne mensup olduğu ileri sürülen kişiler, bir şahsı üzerine molotof kokteyli atarak yaktıktan sonra pompalı tüfekle yaraladı. Bu olayın ardından mahallede gerilim dolu anlar yaşandı. Bölgede çıkan olaylara Çevik Kuvvet ve Özel Harekat Timleri müdahale etti.

Alınan bilgiye göre, Ekrem Ü. (42) isimli şahıs, Ulubatlı Hasan Mahallesi 95 Sokak girişindeki bir Tekel bayisinin önünde alkol alırken yanına Cono Aşireti'ne mensup kişiler geldi. İddiaya göre, aşiret mensupları Ekrem Ü.'ye "buradan git" diyerek saldırdı. Şahıs ile aşiret mensupları arasında çıkan kavga büyüyünce aşiretin diğer mensupları ve Ekrem Ü.'nün yakınları da kavgaya karıştı. Cono Aşireti'ne mensup olduğu öne sürülen şahıslar, kavga sırasında Ekrem Ü.'nün üzerine benzin döktü. Bazı şahıslar da Ekrem Ü.'nün üzerine molotof kokteyli attı. Yanarak ağır yaralanan şahsa pompalı tüfekle de ateş eden kişiler, daha sonra kayıplara karıştı. Ekrem Ü. ise, ağır yaralı olarak Adana Numune Hastanesi'ne kaldırıldı.

Öte yandan, Cono Aşireti'ne mensup kişilerin mahallelerinden arındırılmasını isteyen çok sayıda vatandaş da, Ekrem Ü.'nün yakınlarına destek olmak için biraraya geldi. Çok geçmeden sayıları yaklaşık 500'ü bulan mahalle sakinleri, ellerinde sopalarla "mahalle de hırsız istemiyoruz" sloganları atarak Cono Aşireti'nin bulunduğu Ulubatlı Hasan Mahallesi 95 ve 105 sokaklara girmek istedi. Adana Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Çevik Kuvvet ekipleri, öfkeli mahalleliyi güçlükle engelledi. Bir grup mahalleli de Cono Aşireti'ne mensup kişilerin karakolda olduğu söylentisi üzerine Cumhuriyet Polis Merkezi'ne yürüdü. Bu grup da, Çevik Kuvvet ekiplerince polis merkezinin sokağında dağıtıldı. Yaklaşık 2 saat süren gerginlik, Adana Asayiş Şube Müdürü Olcay Tok'un vatandaşları ikna etmesiyle son buldu.

Bir kişinin gözaltına alındığı olaylarla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

(AC-AC-OK-Y)

Kaynak: İHA