Adana'da Öğrencilere Tenis Kursu

Adana'da Öğrencilere Tenis Kursu

Adana Valiliği ve Adana Tenis Dağcılık ve Su Sporları Kulübü'nün ortaklaşa düzenlediği çalışma kapsamında, 15 öğrenciye tenis kursu verilmeye başladı.

Adana'da Öğrencilere Tenis Kursu

Adana Valiliği ve Adana Tenis Dağcılık ve Su Sporları Kulübü'nün ortaklaşa düzenlediği çalışma kapsamında, kampanyanın uygulama alanları olan Tellidere, PTT Evleri, Yavuz Sultan Selim ve Kurttepe mahallelerinden seçilen toplam 15 öğrenciye tenis kursu verilmeye başladı.

Projenin öncülüğünü yapan Vali Hüseyin Avni Coş'un eşi Aylin Coş, projenin çok yararlı olduğunu belirterek, "Projeyle amacımız, çocukların çok yönlü gelişimini sağlamaktır. Bunun için de öncelikli olarak çocuklarımızı spor alanlarına yönlendiriyoruz. Özellikle grup sporlarını seçiyoruz. Çünkü bu sporlarla çocuklar hem birlik ve beraberliği hem de takım ruhunu öğreniyor" dedi.

Spor alanına yönlendirilen çocukların kötü alışkanlıklardan da uzak durduğunu ifade eden Aylin Coş, "Spor yapan çocuklar daha sağlıklı düşünür, zararlı alışkanlıklardan uzak durur. Vücut sağlığı yerinde olur. Ufku açılır ve sosyalleşir. Bunun sonucunda çevre ilişkileri kuvvetlenir ve derslerinde de başarı elde eder. Bu çocuklar hepimizin çocukları, bunlar bizim geleceğim. Herkesin elini taşın altına koyarak destek vermesi gerekir" diye konuştu

Adana Tenis Dağcılık ve Su Sporları Kulübü'nde 15'li gruplar halinde 2 hafta süren eğitimlerin yıl boyunca süreceği bildirildi.

Aylin Coş, tenis eğitimi alacak öğrencilere şapka ve tişört dağıttı. - ADANA