Adana'da Nehir Üzerindeki Kayık Alabora Oldu: 4 Yaralı, 1 Kayıp

Adana'da Nehir Üzerindeki Kayık Alabora Oldu: 4 Yaralı, 1 Kayıp

Adana'da Fotoğraf Çekmek Üzere Kayıkla Nehre Açılan 5 Arkadaş, Kayığın Su Alması Sonucu Paniğe Kapılınca Kayık Alabora Oldu. Suya Dökülen Şahıslardan 4'ü Yüzerek Yaralı Olarak Kurtulurken, Yüzme Bilmediği ve Kayığın Altında Kaldığı Belirtilen 1 Kişi Suda Kayboldu.

Adana'da Nehir Üzerindeki Kayık Alabora Oldu: 4 Yaralı, 1 Kayıp

Adana'da fotoğraf çekmek üzere kayıkla nehre açılan 5 arkadaş, kayığın su alması sonucu paniğe kapılınca kayık alabora oldu. Suya dökülen şahıslardan 4'ü yüzerek yaralı olarak kurtulurken, yüzme bilmediği ve kayığın altında kaldığı belirtilen 1 kişi suda kayboldu.

Olay, Seyhan Nehri üzerinde Girne Köprüsü civarında meydana geldi. Alınan bilgiye göre, fotoğraf çekmek için kayıkla nehire açıldıkları öğrenilen Casım Alpak (20), Mustafa Rokan Gökçek (16), Hüseyin Değirmenci (16), Mustafa Püsküller (17) ve Mehmet İlbeyli, kayığın su almaya başlaması üzerine paniğe kapıldı. Teknenin yavaş yavaş batması üzerine yüzme bilen Mustafa Rokan Gökçek, Hüseyin Değirmenci, Mustafa Püsküller ve Mehmet İlbeyli, yüzerek yaklaşık 10 metre ilerdeki fıskıyenin üzerine çıktı. Yüzme bilmediği ve kayığın altında kaldığı belirtilen Casım Alpak ise suda kayboldu. Uzun süre fıskıye üzerinde mahsur kalan şahıslar, dakikalarca kurtarılmayı bekledi. Olayı gören çevredeki vatandaşlar, bir tekne ile olay yerine giderek fıskıye üzerindeki şahısları kurtardı. Tekne ile kıyıya çıkartılan şahıslardan Hüseyin Değirmenci, olayı gözyaşları içerisinde anlattı. Şahıslar, ambulans ile Adana Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Olayın görgü tanığı Ufuk Doğan, şahısların tekneden suya düştüklerini ve yüzerek yakında bulunan fıskıyeye sığındıklarını belirterek, polisi arayarak durumu haber verdiğini söyledi.

Hastanede gözetim altına alınan Hüseyin Değirmenci ve Mustafa Püsküller, fotoğraf çekmek üzere kayıkla nehire açıldıklarını ve kayığın su alması sonucu paniğe kaplarak suya düştüklerini söyledi. Hastanede tedavi altına alınan şahısların sağlık durdumlarının iyi gittiği belirtilerken, kaybolan Casım Alpak'ı arama çalışmalarınını devam ettiği bildirildi.

(HT-OK-OK-Y)