Adana'da Katliam Gibi Kaza

Adana'da Katliam Gibi Kaza

Adana'da gece yarısı aşırı hız nedeniyle meydana gelen kazada, aynı aileden 5 kişi hayatını kaybetti.

Adana'da Katliam Gibi Kaza

Adana'da gece yarısı aşırı hız nedeniyle meydana gelen kazada, aynı aileden 5 kişi hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre kaza, saat 23.30 sıralarında merkez Çukurova ilçesinde bulunan Seyhan Baraj Gölü Dolu Savak Kapağı Köprüsü üzerinde meydana geldi. İddiaya göre, Murat Pirinci (23) ile eşi Gizem Pirinci (20) ve ağabeyi Mahmut Pirinci (26) ile amca çocukları Özcan Pirinci (24), merkez Yüreğir ilçesindeki Şahlar Düğün Salonu'nda teyze çocukları Hamit Düşürge ile Ceylan Ümay'ın düğün törenine katıldı. Düğünün ardından Murat, Mahmut ve Gizem Pirinci ile Gizem'in 20 yaşındaki Mehtap adlı teyzesinin kızı,

Özcan Pirinci'nin kullandığı 01 GB 290 plakalı minibüse binerek kalacakları eve doğru hareket etti. Aşırı hızlı olan Özcan Pirinci yönetimindeki minibüs, DSİ'ye ait alanda bulunan Seyhan Baraj Gölü Dolu Savak Kapağı Köprüsü'ne girdi. Köprü bariyerlerine çarpan araç, bariyerleri yıkıp takla atarak yaklaşık 20 metre yükseklikten Seyhan Baraj Gölü'ne düştü. Yoldan geçen başka araç sürücülerinin ihbarıyla, kaza bölgesine çok sayıda kurtarma ekibi, polis ve ambulans sevk edildi.

Can-Kur ve sualtı polisleri göle düşen kişileri kurtarmaya çalıştı. İlk etapta 4 kişinin cansız bedenine ulaşan ekipler, daha sonra araç sürücüsü Özcan Pirinci'yi ağır yaralı olarak sudan çıkarmayı başardı. Sağlık ekipleri 20 metre aşağıdaki gölün kenarına inemeyince, bir başkomiserin yaşama döndürmek için kalp masajı ve suni teneffüs uyguladığı Özcan Pirinci, tüm uğraşlara rağmen kurtarılamadı. İp yardımıyla Pirinci'nin yanına gelen sağlık görevlileri, Pirinci'nin öldüğünü belirledi.

Sudan çıkartılan 5 cansız beden, ceset torbalarına konularak yan yana dizildi. Hamit Düşürge'nin sadıcı, hayatını kaybeden 5 kişiyi gözyaşı dökerek teşhis etti. Kazayı duyan yakınları, kaza bölgesine koştu. Polisin inceleme başlattığı kazanın ardından, cenazeler Adli Tıp Morgu'na kaldırıldı.

Feci kazada hayatını kaybeden Murat ve Gizem Pirinci'nin henüz bir haftalık evli oldukları öğrenildi. Yeni evlenen çiftlerin, balayına çıktıkları ancak düğüne katılmak için balayını kısa tuttukları öğrenildi. - ADANA