FETÖ'den Aranan Şüpheliyle Buluşan Doktor, Cebindeki 3 Bin Doları Dolabın Arkasına Attı

FETÖ'den Aranan Şüpheliyle Buluşan Doktor, Cebindeki 3 Bin Doları Dolabın Arkasına Attı

Adana'da FETÖ'ye üye olmak suçundan aranan şüpheli ile buluşan doktor, "Yanlış anlaşılmaktan korktum" diyerek cebindeki 3 bin doları hastane içindeki giyinme dolabının arkasına attı.

Adana polisi Gaziantep'te FETÖ'ye üye olmak suçundan aranan ve gaybubet evlerinde yaşadığı belirlenen şüpheli, buluştuğu doktora 3 bin dolar verdikten sonra yakalandı. Şüphelinin yakalanma anı güvenlik kamerası tarafından görüntülendi.

EKİPLER TARAFINDAN TAKİBE ALINDI

Adana İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize İşlerle Mücadele Müdürlüğü ekipleri (KOM), örgütün 'gaybubet' evinde saklandığı iddia edilen Abdülvaris A.'yı izlemeye aldı. Takip edildiğinden habersiz olan şüpheli, gittiği Çukurova Devlet Hastanesi'nin kafeteryasında buluştuğu biriyle yaklaşık olarak bir saat boyunca oturdu.

PARAYI DOLABIN ARKASINA ATMIŞ

Birbirlerine cep telefonlarını gösteren şüpheliler, daha sonra ayrıldı. Hastaneden çıkan Abdülvaris A., ekipler tarafından yakalandı. Bu sırada polis, Abdülvaris A.'ya birlikte oturduğu kişinin kim olduğunu sordu. Şüpheli ise sohbet ettiği kişinin orta okul arkadaşı, hastanede çalışanı doktor M.T. olduğunu söyledi. Bunun üzerine polis, hastaneye girip M.T.'yi de yakaladı. Şüpheliler emniyet müdürlüğüne götürüldü. Doktor M.T., polisler kendisini gözaltına almadan cebindeki 3 bin doları hastane içindeki giyinme dolabının arkasına attığını söyledi. Bunun üzerine tekrar hastaneye giden polis, dolabın arkasına atılan parayı buldu.

YANLIŞ ANLAŞILACAĞINDAN ENDİŞE ETMİŞ

M.T., arkadaşının yakalandığını öğrenince korktuğunu söyledi. Daha sonra cebindeki 3 bin doların polislerin yanına gelme durumunda yanlış anlaşılabileceğinden endişe ettiği için dolabın arkasına attığını öne sürdü. Sorguya alınan şüpheliler daha sonra adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden Abdülvaris A. tutuklanırken, M.T. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.