Adana'da Derbi Maç Sonra Olaylar Çıktı

Adana'da Şehrin İki Takımı Arasında Oynanan 2. Lig Yükselme Grubu'ndaki Maçı Esnasında ve Maçtan Sonra Olaylar Çıktı. Olaylarda Bazı Taraftar Yaralandı Çok Sayıda Taraftar da Gözaltına Alındı.

Adana'da Derbi Maç Sonra Olaylar Çıktı

Adana'da şehrin iki takımı arasında oynanan 2. Lig Yükselme Grubu'ndaki maçı esnasında ve maçtan sonra olaylar çıktı. Olaylarda bazı taraftar yaralandı çok sayıda taraftar da gözaltına alındı.

Maç esnasında ilk olay Adanasporluların bulunduğu güney kale arkasındaki tribünde meydana geldi. Buradaki olaylarda iki Adanaspor taraftarı yaralandı. Bu arada arkadaşlarını ambulansa getiren bazı taraftarlar tahrik edici hareket yapınca polis tarafından gözaltına alındı. Öte yandan stadyumda ikinci olay yine Adanasporluların olduğu maraton tribünde çıktı. Buraya giren bazı Adana Demirspor taraftarları ile Adanaspor taraftarları arasındaki kavgayı araya giren polis önledi. Bu arada polis bazı taraftarları jop kullanarak uzaklaştırdı.

Maçtan mağlup ayrılan Adana Demirspor taraftarları Gazipaşa Caddesi, Atatürk Caddesi üzerinde minibüs, otobüs ve araçlara saldırdı.

Demirspor taraftarları, Gazipaşa Bulvarı'nda içinde Adanasporlu taraftarların olduğu 01 M 0044 plakalı şehiriçi ulaşımı sağlayan minibüse taş ve sopalarla saldırdı. Gözü dönmüş taraftarların saldırısına uğrayan minibüste bulunan 5 kişi çeşitli yerlerinden yaralandı. Bu sırada koluna taş isabet eden bir polis de yaralandı. Polis müdahalesine rağmen minibüse saldıran gruptan yalnızca bir kişi gözaltına alındı, diğer saldırgan taraftarlar ise kaçtı.

Minibüste bulunan bir Adanaspor taraftarı genç, "Siz de bizi yenmiştiniz biz size böyle mi yapmıştık" demesinin ardından Demirsporlu genç taraftarlar yine saldırınca polis coplarla taraftarları dağıttı. Atatürk Caddesi'nde de bir belediye otobüsünün camları kırıldı. Polis taraftarları ara sokaklarda kovalayarak dağıttı.

Kaynak: CHA