Adana'da Bombalı Saldırı! Adana'daki Bombalı Saldırının Hedefi Kim?

Adana'da Bombalı Saldırı! Adana'daki Bombalı Saldırının Hedefi Kim?

Adana'daki bombalı saldırının hedefi belli oldu. Adana'daki bombalı saldırının hedefi kim? İşte Adana'daki bombalı saldırıyla ilgili tüm detaylar...

Adana'da Bombalı Saldırı! Adana'daki Bombalı Saldırının Hedefi Kim?

Adana'da bombalı saldırıda hedefin Adana Valisi Mahmut Demirtaş olduğu ortaya çıktı. Vali, her zamanki geliş saatinden 5 dakika geciktiği için patlamadan kıl payı kurtulmuş. Adana Valiliği otoparkında 33 plakalı bomba yüklü bir otomobilin saat 08.05 sıralarında patlatılmasının ardından ayrıntılar ortaya çıkmaya başladı. Edinilen bilgiye göre, 33 plakalı bomba yüklü otomobil, bir kadın tarafından valilik protokol girişine en yakın otopark noktasına bırakılmasından kısa süre sonra patlatıldı. Patlamanın olduğu saatte, protokol ve koruma ekibinin valilik binası girişinde Vali Demirtaş'ı beklediği, valinin her zamanki geliş saatinden 5 dakika geciktiği ve patlamadan da kıl payı kurtulduğu ortaya çıktı.

VALİ'Yİ KARŞILAMAK İÇİN BEKLEYEN 2 ÇALIŞAN YARALANDI

Vali Demirtaş'ı karşılamak için hazır bulunan Valilik İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Kamil Eskimez ile valilik çalışanı Uğur Temur da hafif şekilde yaralandı. Bu arada, patlamanın ardından çalışma başlatan güvenlik güçleri çok sayıda kişiyi gözaltına aldı.

SALDIRIDA ÖLENLERİN KİMLİKLERİ BELLİ OLDU

Adana Valiliğine yapılan bombalı saldırıda Seyhan İlçe Gıda Tarım Hayvancılık Müdürlüğü'nde görev yapan Gökhan Aygül hayatını kaybetti. Adana Valiliği otoparkında 2 kişinin hayatını kaybettiği 21 kişinin yaralandığı bombalı saldırıda kullanılan patlayıcı yüklü otomobilin Mersin plakalı olduğu belirlendi. Bombalı aracı kimliğini gizlemek için başörtüsü takan kadın teröristin valilikte mesainin başladığı sırada getirip, binanın protokol girişindeki açık otoparkta valinin makam aracının park alanına yakın bir yere bıraktığı ve uzaklaşmasının ardından patlamanın olduğu belirtildi. Patlamada yaşamını yitirenlerden birinin Seyhan İlçe Gıda Tarım Hayvancılık Müdürlüğü'nde görev yapan Gökhan Aygül olduğu açıklandı. Evli 2 çocuk babası olan Aygül'ün, valilikte bahçıvan olarak 28 Kasım'a kadar geçici görevlendirildiği kaydedildi. Patlamada ölen ikinci kişinin erkek olduğu ancak üzerinden kimlik çıkmadığı kaydedildi. Kentteki çeşitli hastanelerde tedavi altına alınan 21 yaralıdan bazılarının hayati tehlikesi devam ederken ölü sayısının artmasından endişe ediliyor.