Adana'da Beyaz Şapkalı Bombacı Aranıyor

Adana'da Beyaz Şapkalı Bombacı Aranıyor

Adana - (dha)-adana'daki Çifte Bombalı Eylemi Gerçekleştiren Kişinin Beyaz Şapkalı Birisi Olduğu Öğrenildi. Saldırıyı Henüz Üstlenen Olmadı. Bankanın Güvenlik Kamerası Görüntülerine Göre, Beyaz Şapkalı Bir Kişi Atm'nin Önüne Bir Poşet Bıraktıktan Birkaç Dakika Sonra Patlama Yaşandı. Bu Patlamanın...

Adana'da Beyaz Şapkalı Bombacı Aranıyor

ADANA - (DHA)-Adana`daki çifte bombalı eylemi gerçekleştiren kişinin beyaz şapkalı birisi olduğu öğrenildi. Saldırıyı henüz üstlenen olmadı. Bankanın güvenlik kamerası görüntülerine göre, beyaz şapkalı bir kişi ATM`nin önüne bir poşet bıraktıktan birkaç dakika sonra patlama yaşandı. Bu patlamanın hemen ardından gelen polis araçlarının bulunduğu yerdeki patlamaya neden olan bombayı da aynı kişinin bırakmış olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.

YARALILARIN ADLARI

Çifte patlama sonucu yaralanan 17 kişiden 4`ü ayakta tedavileri sonrası taburcu edildi. Değişik hastanelerde tedavi altına alınan yaralılar şunlar:

¨Asayiş Ekipler Grup Amiri Komiser Murat Durmaz, polis memurları Ertan Ayhan, Okan Biçer, Ahmet Yener Uysal, Süleyman Olcay, Tufan Erkayıran, Mustafa Karakoçan, Gökhan Güdücü, İsmet Örtlek ile 2 polis okulu öğrencisi, sivil vatandaşlar Yasemin Düzen (24), Yusuf Yıldız (39), Mehmet Nuri Seyitoğlu, (33), Burhan Cahit Gömek, Murat Demir, zabıta memuru Cengizhan Bizoğlu.¨

Yaralılar arasında durumu ağır olan polis memuru Ahmet Yener Uysal, Adana Devlet Hastanesi`nde ameliyat edildikten sonra Başkent Üniversitesi Hastanesi`ne sevk edildi. Durumu ağır olan zabıta memuru Cengizhan Bizoğlu da Adana Numune Hastanesi Beyir Cerrahi Yoğum Bakın Ünitesi`nde tedavi altına alındı, diğer yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.