Adana'da 17 Beldeye Yapılan 17 Yüzme Havuzu ve Stadyum Hizmete Girdi

Adana Büyükşehir Belediyesi Tarafından Merkeze Bağlı 17 Beldede Yaptırılan Stadyum ve Yüzme Havuzları Düzenlenen Törenle Hizmete Girdi.

Adana'da 17 Beldeye Yapılan 17 Yüzme Havuzu ve Stadyum Hizmete Girdi

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından merkeze bağlı 17 beldede yaptırılan stadyum ve yüzme havuzları düzenlenen törenle hizmete girdi.

Belediyelikleri kısa süre önce iptal edilen ve Merkez Sarıçam, Yüreğir ve Seyhan ilçelerine bağlanan eski beldelerde yaptırılan stadyumların açılış törenlerine Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkan Vekili Lutfi Arıboğan'da katıldı. Kürkçüler Beldesinde yaptırılan stadyumun açılışı ve bu stadyumda cezaevi ve mahkumlar arasında düzenlenen futbol turnuvasının başlaması nedeniyle düzenlenen törende konuşan Arıboğan, yeni spor tesislerinin açılmasının Türk futboluna önemli katkılar sağlayacağını kaydetti. Arıboğan, Türk milli takımlarının uluslar arası yarışmalarda başarılı olmasında bu statların ileriki yıllarda çok büyük katkısı olacağını belirtti.

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından "17 beldeye 17 stadyum, 17 yüzme havuzu" sloganıyla başlatılan etkinlik kapsamında, Kürkçüler Beldesi'nde yaptırılan tribünlü ve çim sahalı stadyum açılışını, Adana Valisi İlhan Atış ve Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak ile birlikte yaptı.

Adana Valisi İlhan Atış ise tesisleri yaptıran Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak'a teşekkür ederek, "Zamanında spor altyapısına gereken önemi verseydik, bugün başımızdaki terör belası olmazdı. Bu tesisler sayesinde ahlaklı ve sağlıklı nesil yetişecek." diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak da tribünlü ve çim sahalı stadyumları yıllar önce Avrupa kentlerinde gördüğünde imrenerek izlediğini kaydetti. Bugün, Büyükşehir Belediyesi'nin beldelere dahi tribünlü ve çim sahalı stadyum yaptığını belirten Başkan Durak, şunları söyledi: "Adana takımlarının elde ettiği başarıların temelinde altyapıya verilen önem yatıyor. Stadyumların ve yüzme havuzlarının yapılmasıyla her iki dalda geçmişte çok başarılı sporcular çıkartan Adana'nın, parlak günlerine yeniden döneceğine inanıyorum. Bu tesisler sayesinde gençlerimiz kötü alışkanlıklardan da kurtulacak."

Kürkçüler Belde Belediye Başkanı İsmet Çelik, Vali İlhan Atış'a, Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak'a ve Cumhuriyet Başsavcısı İhsan Eroğul'a Kürkçülerspor'un formalarını hediye etti. Daha sonra Şanlıurfa Adliyesi ile Adana F tipi Cezaevinde kalan mahkumların oluşturduğu takımlar arasındaki maçı Vali Atış, Başkan Durak ile diğer ilgililer birlikte başlattı.