Adana'da 12 Kişilik Organize Suç Örgütü Çökertildi

Adana'da 12 Kişilik Organize Suç Örgütü Çökertildi

Adana'da Tefecilik, Zorla Çek-senet Tahsilatı, Yağma, Adam Yaralama, Darp, Cebir ve Tehdit Gibi Suçlara Karıştıkları İleri Sürülen 12 Kişilik Suç Örgütü Çökertildi.

Adana'da 12 Kişilik Organize Suç Örgütü Çökertildi

Adana'da tefecilik, zorla çek-senet tahsilatı, yağma, adam yaralama, darp, cebir ve tehdit gibi suçlara karıştıkları ileri sürülen 12 kişilik suç örgütü çökertildi.

İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Yüreğir, Seyhan, Çukurova ve Karataş ilçeleri ile köylerde şikayetlerle, istihbarat çalışması sonucu organize bir suç örgütü belirledi. Jandarma ile polis ekiplerince 16 adrese eş zamanlı baskın düzenledi.

Baskınlarda örgüt elebaşı Servet Filhak'ın da aralarında bulunduğu, U.C.A, A.K, H.C.S, A.T, M.L, M.Ş, F.E, Z.N, R.G, S.N. ve A.I. yakalandı. Gözaltına alınan kişilerin ev ve iş yerlerindeki aramalarda 118 bin 950 TL değerinde senet, 28 bin 880 TL, 17 tapu, 79 tapu fotokopisi, 4 araç tescil belgesi, 187 boş senet, 14 vekaletname, 1 vergi levhası, 2 dizüstü bilgisayar, 1 harddisk, 8 cep telefonu, 10 adet sim kart, 2 ajanda, 5 sopa ve 3 metre ip bulundu.

Şüphelilerin ellerindeki çek senet ve tapuların bedelinin yaklaşık 3 milyon lirayı bulduğu ileri sürülüyor. Bugüne kadar çetenin 30 kişinin malına el koyduğu, bazı çiftçilerin de korkudan dolayı şikayetçi olmadıkları öğrenildi. Çete üyelerinin, çiftçileri kendilerine borçlandırıp bir süre sonra ev ve iş yerlerine el koydukları, sonra ise yüksek fiyatla aynı kişilere satmak istedikleri iddia ediliyor. (CİHAN)