Adana: Ceyhan'daki Arazi Kavgası Cinayeti

Adana: Ceyhan'daki Arazi Kavgası Cinayeti

Adana'nın Ceyhan İlçesi'ne Bağlı Kuzucak Köyü'nde Arazi Anlaşmazlığı Nedeniyle Çıkan ve 3 Kişinin Ölümüyle Sonuçlanan Silahlı Çatışmayla İlgili 21 Kişinin Gözaltına Alındığı Bildirildi.

Adana: Ceyhan'daki Arazi Kavgası Cinayeti

Adana'nın Ceyhan İlçesi'ne bağlı Kuzucak Köyü'nde arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıkan ve 3 kişinin ölümüyle sonuçlanan silahlı çatışmayla ilgili 21 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Edinilen bilgiye göre, Kuzucak Köyü yakınlarında arazi anlaşmazlığı nedeniyle Güven ve Kanalka aileleri arasında çıkan silahlı çatışmayla ilgili soruşturmayı sürdüren jandarma ekipleri, 21 kişiyi gözaltına aldı. Olayda kullanılan 6 tabanca ve 6 av tüfeğiyle yakalanan zanlılarla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Kuzucak Köyü'nde 400 dönümlük arazi itilafı nedeniyle aralarında husumet bulunan Güven ve Kanalka aileleri tarlada karşılaşmaları sonucu silahlı kavga çıkmış ve olayda silahla vurulan Yusuf Örülün ve İbrahim Kanalka olay yerinde hayatını kaybederken, Avni Kılıç ve Veli Kaba isimli şahıslar yaralanmıştı. Daha sonra yaralılardan Veli Kaba, kaldırıldığı Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'nde hayatını kaybederken, Avni Kılıç'ın ise Adana Özel Çare Hastanesi'nde tedavisi sürüyor.

Kaynak: İHA