Adana Cep Telefonu Çalınan Engelli Kadın İlk Kez Ağladım, Özgürlüğüm Çalındı

Adana Cep Telefonu Çalınan Engelli Kadın İlk Kez Ağladım, Özgürlüğüm Çalındı

Cep telefonu çalınan engelli kadın İlk kez ağladım, özgürlüğüm çalındıAdana'da cep telefonu çalınan tekerlekli sandalyedeki bedensel engelli Ayşe Cingöz (39), Özgürlüğüm çalındı, kendimi kötü hissettim. Hayatımda ilk kez ağladım dedi.

Adana Cep Telefonu Çalınan Engelli Kadın İlk Kez Ağladım, Özgürlüğüm Çalındı

Cep telefonu çalınan engelli kadın İlk kez ağladım, özgürlüğüm çalındı

Adana'da cep telefonu çalınan tekerlekli sandalyedeki bedensel engelli Ayşe Cingöz (39), Özgürlüğüm çalındı, kendimi kötü hissettim. Hayatımda ilk kez ağladım dedi.

Olay, dün Seyhan ilçesindeki Şehit Mustafa Sarı Alt Geçidi'nde meydana geldi. İddiaya göre, küçük yaşta cam kemik hastalığına yakalanan Ayşe Cingöz, tekerlekli sandalyesi ile evinden, arkabasının cenaze törenine katılmak için yola çıktı. Köprü altına geldiği sırada kimliği belirsiz bir kişi, engellli kadının bacaklarının arasında duran cep telefonunu alarak kaçtı. Cep telefonunu çalınan Cingöz, zanlının arkasından bağırarak çığlık attı. Bu sırada kavşakta görevli trafik polisleri, engelli kadının sesini duyup yardıma koştu. Karşısında polisleri gören Camgöz ise gözyaşlarına boğuldu. Kendisinin de polis kızı olduğunu belirten Cingöz, Benim tek iletişim aracım cep telefonumdu. Lütfen size yalvarıyorum benim cep telefonumu bulun. Allah'ım bana yardım et diyerek ağladı. Yoldan geçenlerin su verdiği Camgöz, Başıma geleni görüyor musunuz, bir engellinin cep telefonunu çaldılar dedi.

ÖZGÜRLÜĞÜM ÇALINDI, İNSANLIK BİTMİŞ

Olayın ardından konuşan Cingöz ise, tüm Türkiye'den destek telefonları ve yardım teklifleri geldiğini anlattı. Kimseden bir şey istemediğini, sadece cep telefonunun bulunmasını istediğinin söyleyen Cingöz, Olaydan sonra psikolojim tamamen bozuldu. Yanlız sokağa çıkamıyorum, sanki biri beni takip ediyor. O telefon benim özgürlüğümdü, durumumdan dolayı sürekli kontrol altında olmam lazım hayatla bağım koptu dedi. Aynı zamanda yerel bir radyoda programcılıkta yaptığını belirten Cingöz, Telefonum içerisinde numamaralım ve kişiler bilgilerim vardı. Cam kemik hastasıyım, o hırsız çantamıda almaya çalışsa yere düşebilirdim. Kemiklerim kırılırsa geri dönüşüm yok dedi.

İLK KEZ AĞLADIM

Hastalağından dolayı ailesinin üzerine titrediğinide sözlerine ekleyen Cingöz, Dün çok ağladım, psikolojim çok bozuldu. Babam polis emeklisi, rahatsızlığımdan dolayı ailem beni hiç üzmedi. Hiç ağlamadım, ama bu olaydan sonra çok ağladım. Dün bağırmaktan sesim kısıldı. İnsanlık ölmüş, bunu birkez daha anladım dedi. Polis ise olayın ardından civardaki tüm güvenlik ve MOBESE kameralarını incelemeye aldı. Zanlının cep telefonunu satabileceği yerlerdede beklemeye başlayan ekipler şüpheliyi yakalamaya çalışıyor.

Kaynak: DHA