Adana: "Çeeek... Birbuçuk Adana" Fotoğraf Sergisi

Adana: "Çeeek... Birbuçuk Adana" Fotoğraf Sergisi

Adana Fotoğraf Amatörleri Derneği (Afad) Tarafından, "Çeeek... Birbuçuk Adana" Adlı Fotoğraf Sergisi Açıldı. Kebap Fotoğraflarının Yer Aldığı Sergide Katılımcılara Kebap Dağıtıldı.

Adana:
03.11.2006 21:22 | Son Güncelleme: 03.11.2006 21:22

Adana Fotoğraf Amatörleri Derneği (AFAD) tarafından, "Çeeek... Birbuçuk Adana" adlı fotoğraf sergisi açıldı. Kebap fotoğraflarının yer aldığı sergide katılımcılara kebap dağıtıldı.

Adana Kebabı'nın öyküsünü fotoğraf karelerine taşıyan fotoğraf sergisi, Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Fuayesi'nde açıldı. AFAD Proje Atölyesi'nin 14 üyesinin 5 ay süreyle ürettiği yaklaşık 2 bin 500 fotoğraf arasından seçilen 40 fotoğrafın yer aldığı serginin açılışını Adana Valisi Cahit Kıraç yaptı. Serginin açılış kokteylinde ise proje sponsoru Hasanusta Kebap tarafından konuklara "Adana Kebabı" ikram edildi. Katılımcılar kebap fotoğraflarının yer aldığı sergiyi kebap yiyerek gezdi.

1 yıl süreyle muhtelif illerde açılacak olan serginin proje yönetmenliğini üstlenen AFAD Başkanı Tahsin Sezer, "Amacımız, Adana'da var olan kebap kültürünü fotoğraflarla tespit etmek ve bu çalışmayı fotoğraf sanatının estetiği içinde, Adana'da ve diğer illerde sergilemek. Sanatsal olarak bu çalışmayı yaparken de Adana'nın tanıtımını gerçekleştirmek" dedi. Sergi, 1 hafta süreyle açık kalacak.

Kaynak: İHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title