Adana: Çalınan Tıbbi Cihazları Satmak İsterken Yakalandılar

Adana: Çalınan Tıbbi Cihazları Satmak İsterken Yakalandılar

Ankara'dan Kahramanmaraş'a Götürülürken Aracın Kaza Yapması Sonucu Çalınan Tıbbi Cihazlar, Aradan 9 Ay Sonra Adana'da Bir Tıp Merkezine Satılmak İstenirken Ele Geçirildi. Olayla İlgili 3 Kişi Gözaltına Alındı.

Adana: Çalınan Tıbbi Cihazları Satmak İsterken Yakalandılar

Ankara'dan Kahramanmaraş'a götürülürken aracın kaza yapması sonucu çalınan tıbbi cihazlar, aradan 9 ay sonra Adana'da bir tıp merkezine satılmak istenirken ele geçirildi. Olayla ilgili 3 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Emre Turan adlı kişi, 15 Şubat 2006 tarihinde Ankara'dan teslim aldığı ultrasonografi, prop ve printer cihazlarını Kahramanmaraş'a götürürken 06 AV 8613 plakalı aracıyla E-90 Karayolu Niğde'nin Bor İlçesi'nde trafik kazası geçirdi. Kazada yaralanan Emre Turan hastaneye kaldırılırken, araçta bulunan tıbbi cihazlar da hırsızlar tarafından çalındı. Hastaneden taburcu olan Emre Turan, Bor İlçe Jandarması ile Adana'da Fatih Polis Merkezi'ne giderek konuyla ilgili başvuruda bulundu.

Geçtiğimiz günlerde özel bir kadın doğum ve çocuk hastalıkları üzerine hizmet veren tıp merkezi tıbbi cihazları firmasına ait teknik servisine satılmak istenen cihazların, kaza sonrası çalınan cihazlar olduğunu anlaşılınca servis yetkilileri durumu Adana Emniyeti'ne bildirdi.

Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, söz konusu tıp merkezine gittiklerinde şahısların cihazları 01 GF 599 plakalı araca yükleyerek götürdüklerini öğrendi. Yapılan arama neticesinde araç, Sümer Mahallesi'nde faaliyet gösteren bir medikal firmaya ait olduğu ve aracın da işyerinde olduğu tespit edildi. Çalınan ultrasonografi, prop, printer cihazları da araç içerisinde ele geçirildi.

Olayla ilgili firma medikal yetkilisi C.S. (35) ile birlikte cihazı kendisine getirdiğini iddia eden F.S (42) ile M.O. (32) yakalanarak gözaltına alındı. Şahıslar daha sonra Bor İlçe Jandarma ekiplerine teslim edildi.

Kaynak: İHA