Adana Büyükşehir'in Yüzme Kursu 4. Dönemde de Yapılacak

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, Yaz Döneminde Düzenledikleri ve Daha Önce Üç Dönem Yapılmasını Planladıkları Yüzme Kursuna Yoğun İlgi Üzerine 4. Dönemi de Dahil Edeceklerini Söyledi.

Adana Büyükşehir'in Yüzme Kursu 4. Dönemde de Yapılacak

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, yaz döneminde düzenledikleri ve daha önce üç dönem yapılmasını planladıkları yüzme kursuna yoğun ilgi üzerine 4. dönemi de dahil edeceklerini söyledi.

Büyükşehir Belediye Meclisi Olağan Toplantısı'na başkanlık eden Durak, gündem dışı yaptığı konuşmada halen 35 havuzda ücretsiz yüzme kursu verildiğini belirterek, "Yakın bir tarihte yüzme kursu verilen havuz sayısı 38 olacak. Her havuzda ortalama bin kişi yüzme öğrenecek. Daha önce kursun 3 dönem yapılmasını planlamıştık. Yoğun ilgi karşısında 4. dönemi de yapacağız." diye konuştu.

Durak, havuzlarda kursların 10 eğitmen nezaretinde verildiğini ve hijyen kurallarına dikkat edildiğini de dile getirerek, "Havuzların suyu hergün değiştiriliyor. Girmeden önce de ön havuzda ilaçlı suyla ayaklar dezenfekte ediliyor." dedi.

Öte yandan yeni kurulan Sarıçam ilçesinin kaymakamlık binasının ise Buruk Belediyesi'nin binası olacağı öğrenildi. Buruk Belediyesi konuyla ilgili kararı büyükşehir belediye meclisine getirmek istedi. Ancak Durak duruma müdahale ederek bu yöndeki kararın önce Buruk Belediye Meclisi'nde karara bağlanması gerektiğini belirtti.

Kaynak: CHA