Adana Büyükşehir Belediyesi "Tiyatro Kursu" İlgi Görüyor

Adana Büyükşehir Belediyesi "Tiyatro Kursu" İlgi Görüyor

Adana Büyükşehir Belediyesi "Tiyatro Kursu"nun gençlerden ilgi gördüğü bildirildi.

Adana Büyükşehir Belediyesi

Adana Büyükşehir Belediyesi "Tiyatro Kursu"nun gençlerden ilgi gördüğü bildirildi.

Adana Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı'nca "Yaz Okulu Eğitim Programı" kapsamında düzenlenen tiyatro kursları, özellikle gençlerden yoğun ilgi görüyor.

Yaz okullarında, yüzme, Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği, Türk Halk Oyunları, tiyatro, satranç ve diksiyon kurslarında binlerce çocuğu eğittiklerini belirten Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, şunları kaydetti:

"Gençlerimizin gelişimi bizim için çok önemli. Bu nedenle kültür ve sanat faaliyetlerine önem veriyoruz. Onların kültürel ve sanatsal faaliyetlerde bulunması, spor yapması için tüm olanaklarımızı seferber ettik. Geçtiğimiz yıl 20 bin çocuğa yüzme, bin 800 gencimize de kültür ve sanat eğitimi vermiştik. Kurslarımız bu yıl da büyük ilgi görüyor. 5 ayrı daldaki kurslarımıza bin 159 kişi kayıt yaptırdı. Konusunda birikimli ve uzman eğitimcilerin verdiği kurslarımıza katılanlara başarılar diliyorum."

Şehir Tiyatrosu Sanat Yönetmeni İsmail Timuçin de, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'ın sunduğu imkanla Adanalılara tiyatro eğitimi verdiklerini belirtti.

Amaçlarının gençlere tiyatro ve sanat sevgisini aşılamak olduğunu anlatan Timuçin, "Gençlerimiz bu yaz da tiyatro kurslarımıza büyük ilgi gösteriyor. 400'e yakın gencimiz kurslarımızda tiyatro eğitimi alıyor. Etkili konuşma, güzel konuşma, sahne bilgisi, oyunculuk ve tiyatro sanatı üzerine dersler veriyoruz. Haziran sonunda başlayan kurslarımız Eylül'ün ilk haftasına kadar devam edecek. Ciddi bir katılım var. Bu nedenle gençlerimizi 4 ayrı gruba ayırdık. Salı ve perşembe günleri eğitim veriyoruz" ifadeleri kullandı.

Tiyatro eğitimi alan gençlerin de tiyatroyu çok önemsediklerini belirterek, bu imkanı sunan yetkililere teşekkür ettikleri bildirildi.

Muhabir: Ali Güreli

Yayıncı: Süleyman Tıraş - ADANA