Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Çelikcan: Huzur Hakkını Kaldırıp, Suyu ve Ekmeği Ucuzlatacağız

Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Çelikcan: Huzur Hakkını Kaldırıp, Suyu ve Ekmeği Ucuzlatacağız

Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmut Çelikcan, Belediye Şirketlerinden Huzur Hakkı Adı Altında Her Yıl Dağıtılan 2 Milyon Lirayı Kaldıracaklarını, Su ve Ekmek Fiyatlarını Düşüreceklerini Kaydetti. Ak Parti Adana 39. Danışma Meclisi Toplantısı'nda Konuşan Çelikcan, "Adana'nın Huzura İhtiyacı Var.

02.05.2010 17:49 | Son Güncelleme: 02.05.2010 17:49
Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Çelikcan: Huzur Hakkını Kaldırıp, Suyu ve Ekmeği Ucuzlatacağız

Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmut Çelikcan, belediye şirketlerinden huzur hakkı adı altında her yıl dağıtılan 2 milyon lirayı kaldıracaklarını, su ve ekmek fiyatlarını düşüreceklerini kaydetti.

AK Parti Adana 39. Danışma Meclisi Toplantısı'nda konuşan Çelikcan, "Adana'nın huzura ihtiyacı var. Kişilere özel hizmet değil, halka hizmet yapacağız." dedi.

'Ballı maaş' denilen huzur haklarının, Adanalıyı huzursuz ettiğini söyleyen Çelikcan, "Huzur hakları konusuna neşter vuracağız. Adana'ya hangi katkıyı koydukları belli olmayan insanlar huzur hakkı adı altında, Adanalı'nın, tüyü bitmemiş yetimin hakkı olan paraları almaktaydılar. Hem de üç dört yerden. Fakir fukara ekmek derdine düşmüşken, üç dört yerden haksız yere maaş alanların önlerini kesmek için bunu yapacağız. Belediye şirketlerinden belli yerlere aktarılan kaynakların, hortumların önünü keseceğiz. Bu konuda çok kararlıyız." diye konuştu.

"SU VE EKMEK FİYATLARINI DÜŞÜRECEĞİZ"

Adanalıların, yıllardır su fiyatlarında indirim beklediğini ifade eden Çelikcan, şöyle dedi: "Adana'da sudaki kayıp kaçak oranı kabul edilebilir seviyelerin çok üzerinde. Su fiyatlarında ilk aşamada yüzde 20'lik bir fiyat indirimi yapacağız. Konu, Belediye Meclisi'nin ilgili Komisyonu'nda görüşülüyor. Adana Büyükşehir Belediye Meclisi'nin ilk oturumunda konuyu Meclis gündemine getirmeyi amaçlıyoruz."

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından üretilen ekmeğin fiyatında da indirime gideceklerini, indirim kararının komisyonlarda kabul edildiğini kaydeden Çelikcan, ekmeğin fiyatını 300 kuruşa çekeceklerini söyledi. 150 bine kadar düşen ekmek üretimini tekrar yükselteceklerini kaydeden Çelikcan, sürümden kazanarak, tekrar kara geçmeyi hedeflediklerini de belirtti.

Çelikcan, ekmek fiyatında indirim yaparken, fırıncı ve bakkal esnafı ile görüşeceklerinin altını çizerek, "Biz kamu kuruluşu olarak denge unsuru olacağız. Onların da görüşlerini mutlaka alacağız. Bu konuda, esnafla yapacağımız istişare sonucuna göre hareket edeceğiz." diye konuştu.

AK Parti Adana İl Başkanı Mustafa Kebude ise AK Parti'nin kurulduğu günden bu yana millete hizmet için gayret ettiğini söyledi. Kebude, "Biz politik hesaplarla değil, Türkiye'nin menfaatlerini gözeten bir anlayışla siyaset yapıyoruz." diye ifade etti.

Kaynak: CHA

Paylaş
Google'da Takip Et Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş! Instagram Sayfası
Şu an buradasınız: Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Çelikcan: Huzur Hakkını Kaldırıp, Suyu ve Ekmeği Ucuzlatacağız - Haberler
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.03.2020 22:27:37. #1.12#
title