Adana: Adana'daki Trafik Kazası

Adana: Adana'daki Trafik Kazası

Adana'da Bir Kamyonun, Tarım İşçilerini Taşıyan Otobüse Arkadan Çarpması Sonucu Meydana Gelen Trafik Kazasında 1 Kişi Hayatını Kaybetti, 4'ü Ağır Toplam 20 Kişi Yaralandı.

Adana: Adana'daki Trafik Kazası

Adana'da bir kamyonun, tarım işçilerini taşıyan otobüse arkadan çarpması sonucu meydana gelen trafik kazasında 1 kişi hayatını kaybetti, 4'ü ağır toplam 20 kişi yaralandı.

Kaza, 2000 Evler Mahallesi TEM Otoyolu girişi civarında meydana geldi. Alınan bilgiye göre, Cevdet Şimşek idaresindeki 34 UB 2943 plakalı kamyon, Rıdvan Artış idaresindeki 21 EN 981 plakalı kamyondan yola dökülen pamuk balyalarına çarpmamak için aniden fren yapan ve portakal bahçesinde çalışan tarım işçilerini taşıyan Mehmet Emin Sever yönetimindeki 33 NE 586 plakalı otobüse arkadan çarptı. Çarpmanın etkisi ile tarım işçilerini taşıyan otobüs devrilirken, otobüs içerisinde bulunan tarım işçilerinden Hafize Taş (20) olay yerinde hayatını kaybetti. Kazada 4'ü ağır olmak üzere toplam 20 işçi de yaralandı. Yaralılar olay yerine sevk edilen ambulanslarla Çukurova Devlet Hastanesi, Numune Hastanesi, Devlet Hastanesi ve Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Balcalı Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Yaralılardan Adem Çetin (15), Mustafa Kılıç (26), Metin Kılıç (24) ve Berivan Yurt'un (21) sağlık durumlarının ağır olduğu belirtilirken, diğer yaralıların ayakta yapılan tedavilerinin ardından taburcu edildiği kaydedildi.

Kazayla ilgili tahkikatın devam ettiği bildirildi.

Kaynak: İHA