Adana: Adana'da Yerel Yönetimler

Adana: Adana'da Yerel Yönetimler

- Adana Büyükşehir Belediyesi'nin "Yeni Adana" Projesi Kapsamında Kentin Kuzeye Taşınması Açılımının Devam Ettiği, Bölgeye Yeni Bulvarlar ile Yeni Rekreasyon Alanları Kazandırıldığı Bildirildi.

Adana: Adana'da Yerel Yönetimler

- Adana Büyükşehir Belediyesi'nin “Yeni Adana” projesi kapsamında kentin kuzeye taşınması açılımının devam ettiği, bölgeye yeni bulvarlar ile yeni rekreasyon alanları kazandırıldığı bildirildi.

Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosu'ndan yapılan açıklamaya göre, Büyükşehir Belediyesi Yol Müdürlüğü ekipleri, Kurttepe’den Çatalan köprülerine bağlantıları sağlayacak yeni bulvarlar ile kente yeni rekreasyon alanları kazandırmak için çalışıyor.

Şehrin, bereketli topraklar üzerine kurulmasının yanlış olduğunun her fırsatta dile getirildiğini söyleyen Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, “Şehrin kuzeye taşınmasının önemi 1998 Adana depreminde ortaya çıkmıştı. Güneyde insanlar ölürken, Kuzey Adana’da zemin emniyeti sağlam alanlara yapılan apartmanlarda tek bir çatlak bile meydana gelmemişti. İnsana verdiğimiz değer bununla da kalmıyor. Belediyemiz, kuzeyde henüz yerleşim alanları oluşmadan alt yapı hizmetlerini tamamlıyor. Yeni bulvarlar açıyor, yeni rekreasyon alanları kazandırıyor” dediler.

(AC-MT-Y)

Kaynak: İHA