Adana: Adana'da Yerel Yönetimler

Adana: Adana'da Yerel Yönetimler

Adana'nın Merkez Seyhan İlçesi Belediye Meclisi Sel Felaketinde Zarar Gören Komşu Şehirlere Bin Battaniye ve Bin Koli Gıda Yardımı Yapma Kararı Aldı.

Adana: Adana'da Yerel Yönetimler

Adana'nın merkez Seyhan İlçesi Belediye Meclisi sel felaketinde zarar gören komşu şehirlere bin battaniye ve bin koli gıda yardımı yapma kararı aldı.

Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk'ün başkanlık yaptığı Seyhan Belediyesi kasım ayı son toplantısı bugün gerçekleştirildi. 5 gündem maddesini görüşen meclis maddeleri oybirliğiyle kabul etti. Seyhan Belediye Meclisi, Adana Valiliği aracılığıyla sel felaketinde zarar gören komşu illere bin battaniye ve bin koli gıda yardımı yapma kararı aldı. Gündem dışı söz alan meclis üyesi Zihni Neli, Metal Sanayi Sitesi'nin asfalt sorunu yaşadığını ve Anafartalar Caddesi'ndeki esnafın yer sıkıntısı çektiğini belirtti.

Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk, Metal Sanayi Sitesi'nin özel bir mekan olduğunu ve asfalt sorununu kendilerinin çözmesi gerektiğini vurgulayarak, "Bu tür özel yerler imara açılmamışsa yol sorununa belediyeler müdahale edemez. Ancak site imara açıldıysa o zaman belediyeler yol yapımını üstlenir. Yol yapımında da sorumluluk yolun genişliğine göre belirlenmiştir. Yol 18-20 metreden genişse sorumluluk Büyükşehir Belediyesi'nin daha küçükse sorumluluk bizimdir. Buna rağmen ben arkadaşlara yol yapımı içi kolaylık sağladım. Masrafın yarısını siz ödeyin, yarısını belediye karşılasın sorunumuz çözülsün dedim. Ancak site sakinleri yol yapımına yanaşmadı" şeklinde konuştu.

Anafartalar Caddesi'ndeki esnafın sorunuyla da birebir ilgilendiğinin altını çizen Azim Öztürk, "O cadde de bulanan işyerlerinin çevreyi kirlettiği ve gürültü kirliliği yaptığı yönünde şikayetler geldi. Seyhan Belediyesi olarak harekete geçtik ve çoğu işyerinin ruhsatsız olduğu ortaya çıktı. Esnafa da küçük site yapılması için hazine arazisi gösterdim ve 1 sene süre verdim. Ancak esnaftan ses çıkmadı. İlçede ruhsatsız çalışan bir tane bile işyeri kalmayacak" diye konuştu.

Kaynak: İHA