Adana: Adana'da Korsan Gösteri

Adana: Adana'da Korsan Gösteri

Adana'da, Diyarbakır'daki Patlamayı Protesto Etmek İsteyen ve Çoğunluğunu Çocukların Oluşturduğu Bir Grup PKK Yandaşı, Korsan Gösteri Düzenledi.

Adana: Adana'da Korsan Gösteri

Adana'da, Diyarbakır'daki patlamayı protesto etmek isteyen ve çoğunluğunu çocukların oluşturduğu bir grup PKK yandaşı, korsan gösteri düzenledi.

Şakirpaşa Mahallesi, Şakirpaşa Caddesi üzerinde akşam saatlerinde toplanan bir grup PKK sempatizanı, lastik yakarak PKK lehine slogan atamaya başladı. Polisin "dağılın" uyarılarına taşla karşılık veren gruba Çevik Kuvvet ekipleri ve panzer ile müdahale edildi. Yollardaki parke taşları polislere atarak ara sokaklara kaçan göstericiler dağılırken, bir eve isabet eden molotof kokteylinin evin balkonunda küçük çaplı yangına sebep oldu.

Atılan parke taşlar sebebiyle yol trafiğe kapanırken, evine gitmek üzere yoldan geçmek isteyen vatandaşlar zor anlar yaşadı. Bazıları aracından inerek yoldaki taşları temizlerken, bazıları da taşlara aldırış etmeden üzerinden geçti.

Göstericilerin ara sokaklara dağılmasının ardından trafiğe kapanan yolu açmak ise Çevik Kuvvet ekibindeki polislere düştü. Yolun trafiğe açılmasıyla vatandaşlar yollarına devam ederken, göstericilerin dağılmasının ardından uzun süre olay yerinde bekleyen ekipler, mahallede çıkması olası olaylara karşı güvenlik önlemleri aldı.

Kaynak: İHA