Adana: "6 Ocak Ceyhan'ın Kurtuluşu" Konulu Yarışma Sonuçlandı
Haberler » Yerel » Haber

Adana: "6 Ocak Ceyhan'ın Kurtuluşu" Konulu Yarışma Sonuçlandı

Adana'nın Ceyhan İlçe Belediyesi Tarafından Geleneksel Hale Getirilen "6 Ocak Ceyhan'ın Kurtuluşu" Konulu Şiir, Kompozisyon ve Resim Yarışması Sonuçlandı.

Adana:

Adana'nın Ceyhan İlçe Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen "6 Ocak Ceyhan'ın Kurtuluşu" konulu şiir, kompozisyon ve resim yarışması sonuçlandı.

Ceyhan Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürü Mustafa Çağırkan, Ceyhan'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 85. yıldönümü nedeniyle milli şuuru canlı tutmak ve Kuvay-i Milliye ruhunu yaşatmak amacıyla "6 Ocak Ceyhan'ın Kurtuluşu" konulu ilk ve orta öğretim öğrencilerinin katılabileceği şiir, kompozisyon ve resim yarışması ile Ceyhanlı şairlere yönelik olarak düzenlenen şiir yarışmasının sonuçlandığını söyledi. Yarışmaya katılan eserlerin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün belirlediği 3 edebiyat ve 3 resim öğretmeninden oluşan bir değerlendirme kurulu tarafından incelendiğini belirten Çağırkan, resim dalında ilköğretim öğrencileri arasından Mehmetçik İlköğretim Okulu öğrencisi Zeynep Yaşa'nın, şiir dalında Gazi Osman Paşa İlköğretim Okulu öğrencisi Narin Dinçer'in birincilik ödülünü almaya hak kazandığını, lise öğrencileri arasında düzenlenen kompozisyon yarışmasında da Ceyhan Lisesi öğrencisi Zeliha Dikme'nin birinci olduğunu ifade etti. Çağırkan, Ceyhanlı şairler arasında düzenlenen şiir yarışmasında ise, birinciliği "Bu Millet" adlı şiiriyle Osman Arslan'ın kazandığını belirtti.

Dereceye giren yarışmacılara ödüllerinin, 6 Ocak 2007 tarihinde, tören alanındaki kutlamalar sırasında verileceğini kaydeden Çağırkan, "Buna göre; ilk ve orta öğretim öğrencilerinden birinciye 200, ikinciye 150 ve üçüncüye 100 YTL, Ceyhanlı şairlerden dereceye giren birinciye 400, ikinciye 300, üçüncüye ise 200 YTL ve plaket vereceğiz" dedi.

(MÇ-MT-Y)