Adalet Haberleri

Adalet haber, Adalet son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Adalet - 14.06.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Brüksel Forumu'nun "İstikrara Katkı" oturumunda konuştu Açıklaması
Bu durumun zorunlu olarak güvenlik ve istikrara dair bakışı da etkilediğini dile getiren Erdoğan, bu konuların bütüncül bir vizyonla ele alınması gerektiğini bildirdi Türkiye'nin bu anlayışla, bölgesinde ve ötesinde güvenilir bir müttefik olarak üzerine düşeni fazlasıyla yerine getirdiğini vurgulayan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Sahadaki sorunların çözümünde inisiyatif alan, insani boyutu öne çıkaran, yapıcı ve aktif bir siyaset uyguluyoruz. Irak'tan Afganistan'a, Kafkaslar'dan Balkanlar'a, Karadeniz'den Akdeniz'e, Afrika'ya kadar istikrarın tesisine yönelik tüm girişimlere öncülük ediyor, katkı sağlıyoruz. Komşularımızla ilişkilerimizde uluslararası hukuka, adalet ve hakkaniyete, karşılıklı hak ve çıkarlara saygıyı gözetiyoruz.
Adalet - 14.06.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Brüksel Forumu'na katıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan burada yaptığı konuşmada, teknolojik gelişmeler, demografik baskılar, iklim değişikliği, terör, düzensiz göç ve korona virüs salgınının yeni sınamaları beraberinde getirdiğini ifade ederek, "Bu durum zorunlu olarak güvenlik ve istikrara dair bakışımızı da etkilemekte. Bu konuları bütüncül bir vizyonla ele almamızı zorlamaktadır. Türkiye, bu anlayışla bölgesinde ve ötesinde güvenilir bir müttefik olarak üzerine düşeni fazlasıyla yerine getirmektedir. Sahadaki sorunların özellikle çözümünde inisiyatif alan, insani boyutu öne çıkaran, yapıcı ve aktif bir siyaset uyguluyoruz. Irak'tan Afganistan'a Kafkaslardan Balkanlara Karadeniz'den Akdeniz'e Afrika'ya kadar istikrarın tesisine yönelik tüm girişimlere öncülük ediyor, katkı sağlıyoruz. Komşularımızla ilişkilerimizde uluslararası hukuka, adalet ve hakkaniyete, karşılıklı hak ve çıkarlara saygıyı gözetiyoruz.
Adalet - 14.06.2021
Son dakika haber | Jandarma teşkilatı 182 yaşında
Teşkilat mensuplarının ülkenin bölünmez bütünlüğünün korunması, huzur ve güvenliğinin sağlanması için sarsılmaz bir inançla, millet ve vatan sevgisiyle görev yaptığını vurgulayan Şentürk, şunları kaydetti: "Gücünü yasalardan, desteğini aziz milletimizden alan Türk jandarma teşkilatımız, vatan sevgisi, iyi eğitimli personeli, modern donanımı, disiplini, kabiliyeti ve görev anlayışıyla daima takdiri hak etmiş ve aynı zamanda hukuka, adalete, insan haklarına ve demokratik değerlere her geçen gün daha da bağlılık göstererek milletimizin gönlünde özel bir yere sahip olmayı başarmıştır.
Adalet - 14.06.2021
Ankara Üniversitesinin araştırmasına göre gençler iş yerinde daha fazla yaş ayrımcılığına maruz kalıyor
Tüm yaş gruplarındaki katılımcıların yüzde 31,2'si yaşları nedeniyle iş yerinde katkılarının değerinin bilinmediğini ifade etti. Yüzde 29,6'sı yaşları nedeniyle fikirlerini ifade etmek konusunda kendilerine daha az fırsat tanındığını, yüzde 28,4'ü de iş yerlerinde adaletsiz bir değerlendirme süreci yaşadıklarını aktardı.
Adalet - 12.06.2021
İngiliz gencin ölümüne neden olan ABD'li ajanın eşi için sanal duruşma yapılabilir
Raab, ABD'nin Sacoolas'ın iadesini kabul etmediğini ancak İngiltere'nin yasal yetkililerinin, Sacoolas'ın avukatlarıyla görüşmek ve ABD tarafındaki adalet sistemiyle ilgilenmek olduğunu belirtti.
Adalet - 12.06.2021
Son dakika... Tunus Cumhurbaşkanı Said, ülkenin "lobiler nedeniyle tehlike altında olduğu" uyarısını yaptı
Kartaca Sarayı'nda Başbakan Hişam el-Meşişi ve Adalet Bakan Vekili Hüsna bin Süleyman'ı kabul eden Cumhurbaşkanı Said, Tunus Cumhurbaşkanlığı'nın Facebook sayfasından yapılan videolu paylaşımda açıklamalarda bulundu.
Adalet - 12.06.2021
Son dakika! Kocaeli Valisi Yavuz, Jandarma Teşkilatının 182. kuruluş yılını kutladı
Vali Yavuz, Türk Jandarma Teşkilatının gücünü yasalardan, desteğini aziz milletten aldığına işaret ederek, şunları kaydetti: "Vatan sevgisi, iyi eğitimli personeli, modern donanımı, disiplini, kabiliyeti ve görev anlayışıyla daima takdiri hak etmiş ve aynı zamanda hukuka, adalete, insan haklarına ve demokratik değerlere her geçen gün daha da bağlılık göstererek milletimizin gönlünde özel bir yere sahip olmayı başarmıştır.
Adalet - 12.06.2021
Sağlık-Sen toplu sözleşme gündemiyle yapılan Başkanlar Kurulu Toplantısı'nın sonuç bildirgesini açıkladı Açıklaması
Sağlık çalışanlarının mali, sosyal ve özlük haklarında yapılacak iyileştirmelerin 84 milyon vatandaşı doğrudan ilgilendirdiğine işaret edilen bildirgede, şunlar kaydedildi: "Döner sermaye adaletsizliği, sözleşmeli istihdam, yetersiz istihdam, kreş, şiddet, mesai ve nöbet ücretlerindeki sorunlar sağlık çalışanlarının boynunu bükmekte, mesleklerinden soğutmakta, tükenmişliğe itmekte, aile bütünlüklerini bozmaktadır.
Adalet - 12.06.2021
Son dakika: Eski Kolombiya Devlet Başkanı Santos, kendi döneminde silahlı çatışmalarda ölenlerin ailelerinden özür diledi
JEP üyelerinin yetki alanları içinde müdahil olan üçüncü tarafların soruşturulduğu ve yargılandığı geçiş dönemi adaleti mekanizması olarak kabul ediliyor.
Adalet - 12.06.2021
ABD'de siyahi George Floyd cinayetini görüntüleyen Darnella Frazier'a Pulitzer ödülü verildi
Açıklamada, polis memuru Derek Chauvin'in gözaltına aldığı George Floyd'un boynuna diziyle bastırarak ölümüne sebep olduğu anları kaydeden Fraizer'ın o sırada 17 yaşında olduğuna ve adalet arayışında vatandaş gazetecilerin oynadığı rolün hayati önemine vurgu yapıldı.
Adalet - 11.06.2021
George Floyd'un cinayetini kaydeden gence Pulitzer Özel Ödülü
Pulitzer Ödül Kurulu, Frazier'ın, Floyd cinayetini cesurca kaydettiği için özel ödüle layık görüldüğünü belirterek, Frazier'ın çektiği görüntülerin dünya genelinde polis şiddetine karşı protestoları teşvik ettiğine vurgu yaptı. Kurul ayrıca, görüntülerin hakikat ve adalet arayışındaki hayati rolüne dikkat çekti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Adalet Haberleri | Adalet Haber - Haberler - Sayfa 7 - Adalet haberleri, son dakika adalet haber ve gelişmeleri burada. ANKARA ERDOĞAN: TERÖRLE MÜCADELEDE MÜTTEFİK VE ORTAKLARIMIZDAN BEKLEDİĞİMİZ DESTEĞİ GÖREMEDİK.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 22.06.2021 10:38:58. #1.13#

title