Adalet Haberleri

Adalet haber, Adalet son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Adalet - 23.11.2020
Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, Fikirtepe'deki hak sahibi temsilcileriyle buluştu Açıklaması
Fikirtepe'nin bu duruma gelmesine, dönüşüm sürecinin zayıflamasına yol açan birçok neden vardı. Bölgenin, kentsel dönüşümün ilk örneklerinden biri olması nedeniyle yaşanan teknik, hukuki ve finansal sorunlar sebebiyle aksaklıklar yaşandı. Sayısı az da olsa bir grubun, hakkından fazla daire veya iş yeri istemesi, bazı yüklenicilerin aynı alan için birbirleriyle yarışa girmeleri nedeniyle fiyat artışlarının oluşması, vatandaşlarımızın birden fazla yükleniciyle aynı ada, parsel içerisinde sözleşme imzalaması gibi birçok problemle karşı karşıya kaldık." Kurum, Fikirtepe'nin tüm geçmişini yakından bildiğini ifade ederek, "Sahadan aldığımız bilgilerle her türlü olumsuzluğu, haksızlığı, adaletsizliği engellemek adına bugüne kadar kapsamlı çalışmalar gerçekleştirdik.
Adalet - 23.11.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda
Sıkıntılı bir yıl geçirildiğini ancak ticaret açısından daha farklı sıkıntıların olduğunu, Türkiye'nin sıkıntılar yaşadığını belirten Kuşoğlu, "Ticaret hukukla birlikte ele alınması, birlikte yürümesi gereken bir kavram. Hukukun olmadığı yerde ticaretin başarılı olması mümkün değil, hukuk alanında önemli sıkıntılarımız var. Türkiye ölçeğinde maalesef adaletin çok başarılı bir şekilde yerine gelmediği, getirilemediği konusunda hemfikiriz.
Adalet - 23.11.2020
CHP'li Kaya'dan yıl sonuna kadar 60 bin öğretmen ataması talebi
En üst kademedeki öğretmen maaşının 5 bin 634 lira olduğunu, bu rakamın Türk-İş'in açıkladığı 2020 Ekim ayı yoksulluk sınırı olan 8 bin 86 liranın çok altında kaldığını belirten Kaya, şunları kaydetti: "Bütün öğretmenlerimiz yoksuldur. Milli Eğitim Bakanlığının 2021 yılı bütçesinde herhangi bir artışa da gidilmedi. Kovid-19 hastası ücretli öğretmenlerden kesinti yapılıyor. Son dönemde ücretli öğretmenlik yapanların feryatları herkes tarafından duyuluyor. Asgari ücretin altında para alan öğretmenlerimize yapılan bu uygulama hem hukuka hem de insan haklarına aykırıdır. Bu insanlık dışı uygulamaya derhal son verilmelidir. Tüm öğretmenlerin kadroya alınması, atama ve yer değiştirme sorununa adaletli bir çözüm bulunması gerekiyor.
Adalet - 23.11.2020
Eğitim-Bir-Sen'den Öğretmenlik Meslek Kanunu talebi
Eğitimde geriye düşenin ahlak, adalet, merhamet ve bilimde öne çıkmasının, teknolojide önde olmasının, ekonomik ve diplomatik düzlemde fark oluşturmasının mümkün olmadığını belirten Durak, şunları kaydetti: "Öğretmenlik, insanlığın en kadim ve önemli mesleklerinden biridir.
Adalet - 23.11.2020
HDP Grup Başkanvekili Beştaş, gündemi değerlendirdi Açıklaması
"Reform söylemi samimi değil" Beştaş, iktidarın reform adı altında "aldatmacaya" imza attığını öne sürerek, şunları söyledi: "Ekonomiye ilişkin gelişmeler, kriz, kavga, içerdeki çöküş, çatışma yargıya, adalete, reforma bağlandı.
Adalet - 23.11.2020
Mehmet Baransu'ya 17 yıl 1 ay hapis cezası
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün "Adalet yerini bulsun gerekirse kıyamet kopsun" sözlerine atıf yapan Baransu, "Ben de şimdi sizin mahkemenizden adalet bekliyorum" dedi.
Adalet - 23.11.2020
A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş'ten çevrim içi toplantı (2)
Oyuncu tercihlerinde hatalar yaptığını belirten Güneş, "Son müsabakada iki forvetle başlamak yerine Yusuf'la ya da İrfan yerine Deniz'le başlayabilirdik. 2000 ile 2020 arasında her şey farklı. Şimdi Z kuşağı ile yaşıyoruz. Özgürlüğüne düşkün, adaletsizliğe yer yok.
Adalet - 23.11.2020
Eğitim-Bir-Sen'den "Öğretmenlik Meslek Kanunu" talebi
Şube Başkanı Murat Mengen, Adapazarı ilçesindeki sendika binasında yapılan toplantıda, eğitimde geriye düşenin ahlakta, adalette, merhamette, bilimde öne çıkması, teknolojide önde olması, ekonomik ve diplomatik düzlemde fark oluşturmasının mümkün olamayacağını belirtti.
Adalet - 23.11.2020
Malezyalı sivil toplum kuruluşları, Müslüman Kardeşler'in terör örgütü kabul edilmesini kınadı
İhvan'ın terör örgütü kabul edilmesinin İslam aleminde bölünmelere sebep olacağı vurgulanan açıklamanın ardından kuruluşların temsilcileri, "Müslüman Kardeşler'e Adalet" yazılı pankartlarla fotoğraf çekilerek etkinliği sonlandırdı.
Adalet - 23.11.2020
İYİ Partili Sunat: "En yakın zamanda en az 60 bin öğretmen mutlaka atanmalıdır"
Aynı dersi anlatan, aynı fakülteden mezun kişilerin farklı unvanlarla öğretmenlik yapmasının da onur kırıcı olduğunu iddia eden Sunat, "Ücretli, sözleşmeli, yardımcı öğretmen gibi sınıflamalara son verilmeli, şartları sağlayan öğretmenler kadroya geçirilmeli, atama, terfi ve özlük haklarında yaşanan adaletsizliklere son verilmelidir.
Adalet - 23.11.2020
Millet Partisi Ilgın İlçe Başkanı Kale, güven tazeledi
Başkan Kale, yaptığı konuşmada, "Millet Partisi, siyasette samimiyeti ve dürüstlüğü savunmaktadır. Millet Partisi, gelişmenin önünü açan, ilmi, hikmeti, adaleti, ahlakı kılavuz edinen yegane partidir.
Adalet - 23.11.2020
Etiyopya Başbakanı Ahmed'den Tigray Halk Kurtuluş Cephesi'ne "silah bırakma" çağrısı
Bölge sakinlerine de çağrı yapan Ahmed, suçluların adalete teslim edilmesi konusunda destek istedi.
Adalet - 23.11.2020
AK Parti Batman İl Kongresi yapıldı
"Bu ülke hukuk devletidir" Türkiye'nin bir hukuk devleti olduğunu vurgulayan Ünal, şöyle devam etti: "Eğer bu millete birazcık saygıları olsa bu millette her iki kişiden birinin teveccühünü, sevgisini kazanmış Recep Tayyip Erdoğan'a saygı duyarlar. Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret edilirken, Recep Tayyip Erdoğan'a küfredilirken gülenler, ellerini ovuşturanlar, 15 Temmuz gecesi Recep Tayyip Erdoğan'ı öldürmeye giden timle ilgili tek kelime ettiler mi? Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik tehditlerle ilgili bir cümlelerini gördünüz mü? Recep Tayyip Erdoğan bu milletin iradesini temsil ederken, itibarını temsil ederken Recep Tayyip Erdoğan'a karşı darbe ve ölüm tehditleri yapılırken sus pus olanlar şimdi kalkmışlar 'Efendim bize mektup gönderildi, tehdit edildik' diye ağlıyorlar. Peki, Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir, bu mektupla ilgili gereğini yapar. Ama sen bu kadar bu ülkenin cumhurbaşkanına her türlü hakareti, her türlü tehdidi, her türlü öldürme riskini mubah göreceksin, kabul edeceksin, tek kelime etmeyeceksin fakat seninle ilgili bir saldırı olduğunda neden beni savunmuyorsunuz diyeceksin. Bu ülke hukuk devletidir. Seninle ilgili de gereği yapılır. Hukuk gereğini yapar. Bu ülkenin bağımsız yargısı senin de hakkını, hukukunu korur Kılıçdaroğlu rahat ol. Ama sen bu ülkenin iktidarını korumak için bugüne kadar ne yaptın, sen bugüne kadar ne zaman bu milletin yanında durdun. Doğu Akdeniz'de Yunan tezlerini savunursun, Suriye'de Esad'ın yanında yer alırsın, Libya'da Hafter'le birlikte hareket edersin bu milletin tek bir derdi, bu milletin tek bir hassasiyeti seni ilgilendirmez, konuştuğun zaman hiçbir zaman bu milletin kalbinin yanından konuşmazsın. Derdinin yanından konuşmazsın sen biraz bu millete ait olduğunu hatırla. Bu milletin hassasiyetlerini hatırla. Tabi ki bu ülke hukuk devletidir ve tabi ki seninle ilgili hukuk herhangi bir tehdit olduğunu da gereğini yapacaktır. Ama sen de dürüst ol, siyaseti dürüst bir şekilde yap. 15 Temmuza sen kalkıp kontrollü darbe diyeceksin. O gece öldürülmek istenen bu ülkenin Cumhurbaşkanıyla ilgili tehditleri görmezden geleceksin, sen o gece Marmaris'te tatildeydi demek gibi bir iftirayı edeceksin. Lütfen merhametli bir şekilde, insaflı bir şekilde, hepimiz hukukun, hakkaniyetin, merhametin, adaletin yanında durarak hareket edelim.
Adalet - 23.11.2020
Hamza Dağ: "Doğu Akdeniz'de yaptığımız hamlelerle, Dağlık Karabağ'a da yapmış olduğumuz işlerle milletimizin desteği partimize artmış vaziyette"
Selahattin Demirtaş ile ilgili tartışmalara da değinen Hamza Dağ, "Bugüne kadar 'Adalet mülkün temelidir' sözünü her yerde hem telaffuz ettik hem de gereğini yerine getirdik.
Adalet - 22.11.2020
Fraport TAV Antalyaspor - Aytemiz Alanyaspor maçının ardından
ERSUN YANAL: CİDDİ EKSİKLER VARDI Aytemiz Alanyaspor'a övgüler yağdıran Ersun Yanal, şöyle dedi: 'Alanyaspor ligin iyi takımlarından biri. 3 yıldır çok güzel işler yaptılar. Buna rağmen pozisyon üstünlüğü bizdeydi. 10 kişi kalmamız sonucu etkiledi. Rakibimiz tam kadro ile sahaya çıktı. Bizde ise ciddi eksikler vardı. Genç, önü açık, güzel bir kadro oluşturacağız. Eksikler tamamlandığında güzel bir kadro ortaya çıkacak. Ben çok umutluyum. Takımımın 1-0'a kadarki oyunundan ve heyecanından etkilendim. Birkaç net pozisyonumuz var. Ne yaptığını bilen bir takıma karşı oynadık. Rakipte akıllı ve güçlü oyuncular var. Hakemin kart konusunda adaletsiz davrandığını düşünüyorum.
Adalet - 22.11.2020
Tayland'daki hükümet karşıtı protestolar
Siyasette askeri vesayet ve monarşinin baskılarına karşı çıkan farklı muhalif gruplar, kendi oluşturduğu Anayasa ve adaletsiz seçim sistemi sayesinde iktidarını sürdüren askeri cunta hükümetinin istifasını, adil seçimler için Anayasa'da reform yapılmasını ve monarşinin dokunulmazlığının kaldırılarak hukukun üstünlüğüne tabi kılınmasını talep ediyor.
Adalet - 22.11.2020
Son dakika: Almanya'da kızı terör örgütü PKK tarafından kaçırılan anne imza kampanyası başlattı
Maide T, imza kampanyasının belli bir sayıya ulaşması sonrası İçişleri Bakanlığı ve Adalet Bakanlıkları nezdinde girişimlerde bulanacağını açıkladı.
Adalet - 22.11.2020
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: SURİYE'DE DEAŞ İLE GÖĞÜS GÖĞSE ÇARPIŞAN TEK NATO ÜLKESİYİZ
"TÜRKİYE, SON 6 YILDIR DÜNYADA EN FAZLA MÜLTECİYE EV SAHİPLİĞİ YAPAN ÜLKEDİR" 2030 Sürdürülebilir kalkınma hedeflerine ulaşmak için, önümüzde 10 yıldan kısa bir süre var diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle konuştu:   "Bu dönemi iyi değerlendirmemiz, kaybettiğimiz zamanı telafi etmemiz gerekiyor. Salgının yoksulluk ve eşitsizlik başta olmak üzere, birçok sorunu daha da derinleştirdiğini görüyoruz. Özellikle Afrikalı kardeşlerimiz ile Asyalı ve Latin Amerikalı dostlarımız çok ciddi zorluklar yaşıyor. Mülteciler ve yerlerinden edilen kişiler salgın karşısında en kırılgan kesimi oluşturuyor. Bu insanlar ekonomik sıkıntılar yanında, kasıtlı bir şekilde körüklenen İslam düşmanlığı ve yabancı karşıtlığıyla da mücadele etmek zorunda kalıyor. Hiçbirimiz bu vahim tabloyu görmezden gelemeyiz. Savaştan etkilenen bölgelere ve risk altındaki topluluklara yönelik insani yardımların finans kaynaklarını güçlendirmeliyiz. Türkiye, son 6 yıldır dünyada en fazla mülteciye ev sahipliği yapan ülkedir. Çoğu Suriyeli olmak üzere, 4 milyonu aşkın yabancıyı ülkemizde misafir ediyoruz. Suriye sınırları içinde, İdlib'te ve daha pek çok yerde milyonlarca ihtiyaç sahibine de insani yardım ve koruma sağlıyoruz. Bu rakamlar birçoğumuzun büyük şehirlerinin nüfusundan daha fazladır. Ülkemize sığınanların toplumumuzla uyum içerisinde ve insan onuruna yakışır şekilde yaşamaları için gayretlerimizi sürdürüyoruz. Üstelik bu çabaları, bize verilen desek sözleri büyük ölçüde tutulmamış olmasına rağmen, karalılıkla devam ettiriyoruz. Artık herkesin elini taşın altına koyarak, adil bir külfet ve sorumluluk paylaşımına gitmesini bekliyoruz. İnsana hizmet etmeyen, insana huzur, esenlik ve değer vermeyen adalet ve güvenliği temin etmeyen bir sistemin başarı şansı yoktur.
Adalet - 22.11.2020
Son dakika haberleri! Cumhurbaşkanı Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi'ne canlı bağlantıyla katıldı Açıklaması
Gelen son dakika haberlerine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Hırs, tahakküm, adaletsizlik ve rant üzerine kurulu mevcut küresel ekonomik mimarinin ne insanı ne de tabiatı koruması mümkündür.
Adalet - 22.11.2020
Erdoğan: "İnsana hizmet etmeyen, insana huzur, esenlik ve değer vermeyen, adaleti ve güvenliği temin etmeyen bir sistemin başarı şansı yoktur."
Erdoğan: "İnsana hizmet etmeyen, insana huzur, esenlik ve değer vermeyen, adaleti ve güvenliği temin etmeyen bir sistemin başarı şansı yoktur.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Adalet Haberleri | Adalet Haber - Haberler - Sayfa 6 - Adalet haberleri, son dakika adalet haber ve gelişmeleri burada. DHA İSTANBUL BÜLTENİ-2.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.11.2020 08:46:46. #1.15#
title