Adalet Komisyonu Haberleri

Adalet Komisyonu haber, Adalet Komisyonu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Adalet Komisyonu - 15.05.2020
Yurtta kalan infaz koruma memurlarına iftar verildi
Cezaevi Müdürü Mikayil Mahmat ise bu süreçte kendilerini yalnız bırakmayan Başsavcı Akkiraz'a, Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet Ataş'a ve Cezaevi Savcısı Gürol Yıldız'a teşekkürlerini iletti.
Adalet Komisyonu - 13.05.2020
Adalet Bakanı Gül, Ankara Adliyesi'nde incelemede bulundu
Gül, Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman ve Ankara Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Yunus Alkaç'tan adliyede uygulanan Kovid-19 tedbirleri hakkında bilgi aldı.
Adalet Komisyonu - 30.04.2020
İSTANBUL ADALET KOMİSYON BAŞKANLIĞI'NDAN "OTOMATİK TUTUKLULUK" İDDİALARINA YALANLAMA: KORONAVİRÜS...
İSTANBUL ADALET KOMİSYON BAŞKANLIĞI'NDAN "OTOMATİK TUTUKLULUK" İDDİALARINA YALANLAMA: KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ BAŞLADIĞINDAN BUGÜNE KADAR 271 KİŞİ TAHLİYE EDİLDİHaber: Özden ATİK/İSTANBUL, - İstanbul Adalet Komisyonu Başkanlığı, sosyal medya platformlarında koronavirüs tedbirleri sonrasında ağır...
Adalet Komisyonu - 30.04.2020
İstanbul Adalet Komisyonundan "otomatik tutuklama" iddialarına yalanlama
İstanbul Adalet Komisyon Başkanlığı'nca yapılan açıklamada, "tutuklu sanıkların durumları incelenmeden otomatik tutukluluğa devam kararı" verildiğine ilişkin bazı sosyal medya platformlarında yer alan iddiaların gerçeği yansıtmadığı bildirildi.
Adalet Komisyonu - 23.04.2020
Burdur'da şehit ve gazilerin çocukları hediyelerle sevindirildi
Ziyarete, Garnizon Komutanı Albay Cenk Babürşah, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Cumhuriyet Başsavcısı Özkan Gürdoğan, Adalet Komisyonu Başkanı Hacı Süleyman Arslan, Vali Yardımcısı Ali Nazım Balcıoğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Orhan Kılıç, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay ve Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hasan Güven de katıldı.
Adalet Komisyonu - 14.04.2020
İnfaz düzenlemesi teklifi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi (5)
İlk kez devlet memurluğuna atanacaklardan merkezi sınavda başarılı olanların sözlü ve gerektiğinde uygulamalı sınavlarının bir bölümü ya da tamamı, adalet komisyonunun yanı sıra Adalet Bakanlığı bünyesinde oluşturulacak sınav kurullarınca da yapılabilecek.
Adalet Komisyonu - 12.04.2020
İnfaz düzenlemesi teklifi, TBMM Genel Kurulunda
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin cezasını artıran kanun teklifinin, TBMM Adalet Komisyonundan önce tali komisyon olan TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu'nda görüşülmesini istedi.
Adalet Komisyonu - 11.04.2020
İnfaz düzenlemesi teklifi TBMM Genel Kurulunda
"Berfin Özek'in yüzüne kezzap atana rıza göstermesi, tam da bu vahşetin sonucu" Adalet Komisyonu Başkanı, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, kadın cinayeti sanıklarına ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildiğini, söz konusu cezaların koşullu salıverilme süresinin 30 yıl olarak düzenlendiğini anımsattı.
Adalet Komisyonu - 09.04.2020
CHP Grup Başkanvekili Özel, gündemi değerlendirdi Açıklaması
TBMM Başkanlığının, bu kanun teklifini tali komisyon olarak Sağlık Komisyonuna, esas komisyon olarak Adalet Komisyonuna sevk ettiğini; bunun doğru olmadığı görüşünü dile getiren Özel, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin devreye girmesinden sonra tali komisyonların toplanmadığını, bu nedenle sağlık çalışanlarını ilgilendiren bu teklifin sahadan gelen sağlık çalışanı milletvekillerinin yer aldığı Sağlık Komisyonunda ele alınamayacağını belirtti.
Adalet Komisyonu - 07.04.2020
CHP'li Özel, gündemi değerlendirdi Açıklaması
MHP'nin buna yönelik kanun teklifini Meclise sunduğunu ancak yaklaşık 2 yıldır bunun görüşülmesi için Adalet Komisyonuna çağrıda bulunmadığını anlatan Özel, İstanbul'da yenilenen seçimler sürecinde iktidarın "Yargı Reformu" adı altında müjde verdiğini ancak seçim sonrası bunun uzun süre hayata geçirilmediğini belirtti.
Adalet Komisyonu - 06.04.2020
İstanbul Adliyesinde yeni korona virüs tedbiri
Yeni tip korona virüse karşı Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda alınan tedbirlere bir yenisi daha eklendi. İstanbul Adalet Komisyonu Başkanlığınca alınan karar ile yarından itibaren nöbetçi olmayan hukuk mahkemelerinin fiilen açık bulunmamasına hükmedildi.
Adalet Komisyonu - 06.04.2020
İstanbul Adalet Sarayı'nda yeni tip koronavirüs önlemleri artırıldı
İstanbul Adalet Komisyonu Başkanlığının aldığı karar yazısında, adliye ortamında salgının yayılmasını önlemek için günlük nöbetçi mahkeme uygulamasının yeterli olacağı ve acil işlerin de şimdilik 4 Mayıs 2020 tarihine kadar olanlarının mahkemelerince evrak üzerinden yapılmasına yer verildi.
Adalet Komisyonu - 06.04.2020
MHP Grup Başkanvekili Bülbül'den infaz düzenlemesine ilişkin açıklama Açıklaması
Bülbül, MHP ve AK Parti gruplarının ortak imzasıyla hazırlanan, infaz düzenlemesini içeren Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi hakkında yaptığı yazılı açıklamada, 2 Nisan'da TBMM Adalet Komisyonunda başlayan görüşmelerde özellikle HDP sözcülerinin Terörle Mücadele Kanunu kapsamında işlenen suçların da kanun teklifi kapsamına alınması yönündeki taleplerinin, komisyon faaliyetini uzatma, hatta bloke ederek akamete uğratma teşebbüslerine kadar vardığını ifade etti.
Adalet Komisyonu - 06.04.2020
İSTANBUL ADALET SARAYI'NDA YARINDAN İTİBAREN SADECE NÖBETÇİ MAHKEMELER ÇALIŞACAK
Haber: Özden ATİK / İstanbul, DHA İstanbul Adalet Sarayı'nda koronavirüs tedbirlerine bugün bir yenisi daha eklendi. İstanbul Adliyesi Adalet Komisyonu Başkanlığı, koronavirüs tedbirleri kapsamında yarından itibaren sadece nöbetçi mahkeme uygulamasının yeterli olacağına karar verdi.
Adalet Komisyonu - 04.04.2020
Ardahan'daki yurtlarda izole altına alınan infaz koruma memurlarına uzaktan moral verdiler
Cumhuriyet Başsavcısı Koray Kesgin, Adalet Komisyonu Başkanı Barış Durgun, Ardahan Cezaevi Savcısı Selçuk Gedik, hakim Erhan Karahan ile cezaevinin kurum 1.
Adalet Komisyonu - 04.04.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 8
Ardahan Adalet Komisyonu Başkanı ve Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Barış Durgun da "Arkadaşlar bu fedakarlığınızı yürekten alkışlıyoruz, her daim yanınızdayızö dedi.
Adalet Komisyonu - 04.04.2020
İnfaz düzenlemesi TBMM Adalet Komisyonunda kabul edildi (4)
Yargı personeli ile ceza infaz kurumları personeli atamalarında, hukuk fakültesi ve adalet meslek yüksekokulu mezunlarının yanı sıra meslek yüksekokullarının adalet veya ceza infaz ve güvenlik hizmetleri programı, lise veya meslek liselerinin adalet alanından mezun olanlara da öncelik tanınacak.
Adalet Komisyonu - 04.04.2020
İnfaz düzenlemesi TBMM Adalet Komisyonunda kabul edildi (1)
AK Parti ve MHP gruplarının ortak hazırladığı Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Adalet Komisyonunda kabul edildi.
Adalet Komisyonu - 04.04.2020
AK Parti ve MHP gruplarının ortak hazırladığı infaz düzenlemesine ilişkin kanun teklifi, TBMM...
AK Parti ve MHP gruplarının ortak hazırladığı infaz düzenlemesine ilişkin kanun teklifi, TBMM Adalet Komisyonunda kabul edildi.
Adalet Komisyonu - 03.04.2020
Bakan Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulundu: (3)
TBMM Adalet Komisyonunda görüşmeleri devam eden infaz düzenlemesinin yasalaşması halinde cezaevlerinden yapılacak tahliyelerin risk oluşturup oluşturmayacağına ilişkin soru üzerine ise Koca, "Buna dönük bir planlama yapılıyor.
Adalet Komisyonu - 03.04.2020
İnfaz düzenlemesi TBMM Adalet Komisyonunda
Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Teklifi'nin tümü üzerindeki görüşmeler tamamlandı.
Adalet Komisyonu - 03.04.2020
Ceza İnfaz Yasası teklifi görüşmeleri, Adalet Komisyonu'nda başladı (2)
HERKES TERMAL KAMERADAN TAKİP EDİLDİTBMM Adalet Komisyonu'nda, 'Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin görüşmelerine devam ediliyor.
Adalet Komisyonu - 03.04.2020
İnfaz düzenlemesi TBMM Adalet Komisyonunda
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, "İnfaz hukukunun amacı hükümlüyü topluma yeniden kazandırmak, ıslah etmek, aile ile ilişkilerini güçlendirmek ve suçtan arındırıp saygın bir insan olarak topluma kavuşmasını temin etmektir.
Adalet Komisyonu - 03.04.2020
İnfaz düzenlemesi TBMM Adalet Komisyonunda
AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, infaz düzenlemesinin bir af olmadığını belirterek, "Milletimizin rehberliği nasıl yol göstermişse, milletimizin vicdanında karşılık bulmayacak ve büyük infial uyandıran suçların, bu ceza infaz sisteminin dışında bırakılmasına gayret ettik." dedi.
Adalet Komisyonu - 03.04.2020
Ceza İnfaz Yasası teklifi görüşmeleri, Adalet Komisyonunda başladı
TBMM Adalet Komisyonu'nda, 'Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin görüşmelerine başlandı.
Adalet Komisyonu - 03.04.2020
İnfaz ile ilgili düzenlemeleri içeren kanun teklifi görüşmeleri başladı
Adalet Komisyonu, infaz ile ilgili düzenlemeleri içeren kanun teklifini görüşmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonu toplantı salonunda toplandı.
Adalet Komisyonu - 03.04.2020
TBMM Adalet Komisyonunda infaz düzenlemesinin görüşmelerine başlandı
AK Parti ve MHP gruplarının ortak hazırladığı Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin TBMM Adalet Komisyonundaki görüşmelerine başlandı.
Adalet Komisyonu - 03.04.2020
GÜNDEM / 3 Nisan 2020
(Ankara/16.00/19.00) (Fotoğraflı - Görüntülü) YASAMA YÜRÜTME SİYASET 1- TBMM Adalet Komisyonunda, Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi üzerinde görüşmeler başlayacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Adalet Komisyonu Haberleri | Adalet Komisyonu Haber - Haberler - Sayfa 7 - Adalet Komisyonu haberleri, son dakika adalet komisyonu haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haber! - Adalet Komisyonu toplandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.2.2021 10:33:08. #1.14#
title