Adalet Komisyonu Haberleri

Adalet Komisyonu haber, Adalet Komisyonu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Adalet Komisyonu - 13.11.2020
HSK Başkanvekili Mehmet Yılmaz'dan "terfi" açıklaması Açıklaması
Yılmaz, HSK Genel Sekreterliğinin İstanbul Adalet Komisyonu Başkanlığına gönderdiği, "Osman Kavala'nın tutuklanması kararı, tutuklama kararına yapılan itirazı üzerine verilen karar ve tutukluluk halinin devamına ilişkin tüm kararların gönderilmesi talepli" yazının bazı basın yayın organlarında yer alması üzerine yazılı açıklama yaptı.
Adalet Komisyonu - 13.11.2020
Osman Kavala: HSK, 'Acele' notuyla davayla ilgili tüm belgeleri incelemek üzere talep etti
Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), İstanbul Adli Yargı Komisyonu'ndan, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) ve Anayasa Mahkemesi (AYM) kararlarına rağmen serbest bırakılmayan ve hakkında yeni dava açılan iş insanı Osman Kavala'yla ilgili tüm belgeleri istedi. Kavala ile ilgili iddianame, duruşma zabıtları, tutuklama ve tutuklamaya itirazın reddi kararlarının tümünün gönderilmesi talep edildi. Reuters ajansında yer alan haberde, HSK'nın söz konusu talebinin 11 Kasım'da İstanbul Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlığı'na "Acele" koduyla gönderdiği yazıyla yapıldığı bildirildi.
Adalet Komisyonu - 11.11.2020
İSTANBUL ADALET SARAYI'NDA 13 KASIM'DA ESNEK ÇALIŞMA SİSTEMİNE GEÇİLECEK
İstanbul Adliyesi Adalet Komisyonu Başkanlığı'nca tüm kalemlere gönderilen yazıda, adliyede koronavirüs salgınının seyrinin giderek arttığı vurgusu yapılarak dikkat edilmesi gereken hususlara ilişkin bilgilendirme yapıldı.
Adalet Komisyonu - 02.11.2020
İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı: Adalet Sarayı'nın hiçbir blokunda yapısal hasar tespit edilmedi
İzmir Adalet Sarayı'nın tamamında Adalet Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile Dokuz Eylül Üniversitesi yetkililerinden oluşan uzman heyetin kapsamlı bir şekilde inceleme yaptığı belirtilirken şöyle denildi: "İnceleme sonunda hiçbir blokta yapısal hasar bulunmadığı tespit edilmiştir. Heyet raporunda yüzeysel hasar oluştuğu belirtilen E ve F bloklarda gerekli tadilat işlemlerinin tamamlanmasının ardından hizmet verilebileceği de bildirilmiştir. Bugün itibarıyla E ve F bloklar ana hizmet binasına, ek hizmet binasında bulunan birimler ve mahkemeler de Bölge Adliye Mahkemesine taşınmıştır." Cumhuriyet Başsavcılığı ve Adalet Komisyonu Başkanlığınca depremzede personelin mağduriyetini gidermek için bugünden itibaren esnek çalışma sistemine geçildiği belirtilen açıklamada, "İzmir Adalet Sarayı'nda yargısal faaliyetler sorunsuz bir şekilde sürdürülmektedir.
Adalet Komisyonu - 30.10.2020
DHA YURT BÜLTENİ-15
Olay, saat 13.30 sıralarında Antalya Adliyesi binasında meydana geldi. Ayrı yaşadığı eşinin 6 çocuğunu kendisine göstermediğini iddia eden Gültaze G. (37), adliyenin 5'inci katına çıkıp, intihara kalkıştı. Yangın merdiveninin bulunduğu noktadan kendisini atacağını söyleyen Gültaze G.'yi görenler durumu yetkililere bildirdi. İhbar üzerine olay yerine sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi. İtfaiye önlem alırken, adliye personeli itfaiye ekiplerinin işini kolaylaştırmak için yangın merdivenine çıkan platformu keserek şişme yatağa yer açtı. Savcılıkta, 'hakaret', 'yaralama', 'kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma' suçlarından kaydı bulunan Gültaze G.'yi adliye pedagogları, Adalet Komisyonu Başkanı Oğuzhan Yaşar, Cumhuriyet Başsavcısı Halil İnal ve müzakereci polisler 1.
Adalet Komisyonu - 20.10.2020
Hakkari Valisi Akbıyık, sınırdaki güvenlik duvarı ve yolları inceledi
Akbıyık'a ziyaretlerinde, Yüksekova Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Osman Doğramacı, Hakkari Cumhuriyet Başsavcısı İsmet Çınar, Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Tevfik Kumbasar, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ahmet Kavukçu, İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın ve Adalet Komisyonu Başkanı Tuğrul Durmaz eşlik etti.
Adalet Komisyonu - 19.10.2020
PKK/KCK'nın Kars yapılanması, soruşturma dosyasında
KARS'ta, 21 kişinin gözaltına alınıp, 16'sının tutuklandığı PKK/KCK soruşturmasının detayları ortaya çıktı. PKK/KCK'nın sözde 'Demokratik Özerlik' stratejisi kapsamında Kars'ta, köy ve mahalle komisyonları oluşturulduğu, mevcut yargı sistemini devre dışı bırakmak için 'Adalet Komisyonu' kurulduğu ve bu kapsamda barıştırma ve yargılama faaliyeti yürütüldüğü tespit edildi.
Adalet Komisyonu - 11.10.2020
Son dakika haberleri: Bartın?ın doğa harikası, 'kesin korunacak hassas alan' tescil edildi
'BÖLGEMİZ TURİZMİN GÖZ BEBEĞİ OLACAK' Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun, Ulukaya şelalesi ve seyir terası bölgesinde incelemelerde bulundu. Seyir terası sayesinde Ulukaya Kanyonu ve Şelalesi'nin zirveden izlenmesi imkanının sunulduğunu belirten Uzun, "Bölgemizin doğal güzelliklerini tanıtılması ve turizme kazandırılması için yapılan seyir terası ve seyir kulelerini artık daha fazla göreceğiz. Küre Dağları Milli Parkı içindeki Aşağıköy köyündeki seyir kulesi tamamlandı. Burası da Ulukaya şelalemizin muhteşem manzarasıyla bütünleşen seyir terasımız turizme kazandırıldı. Zaten Ulukaya şelalemiz 1. derecede doğal sit alanı içerisindeydi. Sayın Cumhurbaşkanı'mızın imzaladığı kararname ile koruma alanı genişletilerek, hassas koruma alanı altına alınmış oldu. Yani buraya artık mermer ocağı gibi başvurular yapılamayacak. Doğanın bizlere sunduğu bu güzel alanların turizme kazandırılması için bizlerin de yoğun çabası olacak. İlerleyen dönemlerde yapılacak turizm yatırımları sayesinde bölgemiz, doğa turizmi açısından göz bebeği haline gelecektir. Bu kararın alınmasında katkısı olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Adalet Komisyonu Başkanımız AK Parti Bartın Milletvekilimiz Sayın Yılmaz Tunç'a sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz" dedi.
Adalet Komisyonu - 05.10.2020
Bursa'da "Seri Muhakeme ve Basit Yargılama Usulü Değerlendirme Semineri"
Seminere, Ceza İşleri Genel Müdür Yardımcısı Ali Öztürkmen, Alternatif Çözümler Daire Başkanı Orhan Cüni, Bursa Adalet Komisyonu Başkanı Ömer Gülmüş, Bursa Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Abdulkadir Şahin, Bursa Bölge Adliye Mahkemesi Başsavcısı Sadık Bölek, Bursa Cumhuriyet Başsavcı Vekilleri ile çeşitli illerden hakim ve savcılar katıldı.
Adalet Komisyonu - 02.10.2020
Son dakika haber | Muş ve Tekirdağ'da terör operasyonu
Valilikten yapılan açıklamaya göre, sözde "bölge halkının sorunlarının çözümüne katkı sağlamak" ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kamu kurum ve kuruluşlarına alternatif oluşturmak amacıyla terör örgütü PKK/KCK mensuplarınca Muş'un Bulanık ve Malazgirt ilçelerinde "kent meclisi" ve "halk mahkemesi" (adalet komisyonu) kurulduğu tespit edildi.
Adalet Komisyonu - 02.10.2020
Son dakika haberi: Komisyonda, Tuma Çelik'in dokunulmazlığının kaldırılması kararı
Soruları da yanıtlayan Bozdağ, TBMM Anayasa-Adalet Komisyonu'nun bir yargılama makamı olmadığına dikkat çekerek, "TBMM, esasında dokunulmazlık dosyalarında bir yargılama makamı değildir.
Adalet Komisyonu - 02.10.2020
Son dakika haberi... TBMM Karma Komisyonundan Bağımsız Milletvekili Çelik'in dokunulmazlığının kaldırılması kararı
Anayasa ve Adalet Komisyonu üyelerinden kurulu Karma Komisyon, AK Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ başkanlığında toplandı.
Adalet Komisyonu - 25.09.2020
IKBY bağımsızlık referandumunun üçüncü yılında ne kazandı, ne kaybetti?
Bağımsızlık arzusundan Irak'ın parçası olma söylemine zorunlu dönüş Mesut Barzani'nin, referandumun ardından dış baskılar, Bağdat'ın ekonomik olarak cezalandırıcı hamleleri ve iç politikada artan muhalefet nedeniyle Kasım 2017'de IKBY Başkanlığı görevini bırakmasıyla, yetkileri dönemin Başbakanı KDP'li Neçirvan Barzani'ye, meclise ve adalet komisyonuna devredildi.
Adalet Komisyonu - 21.09.2020
Okullarda yüz yüze eğitim başladı
Programa, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Aktaş, Adalet Komisyonu Başkanı Mesut Bilen, Altınordu Kaymakamı Erkan Karahan, Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu ve diğer ilgililer katıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Adalet Komisyonu Haberleri | Adalet Komisyonu Haber - Haberler - Sayfa 2 - Adalet Komisyonu haberleri, son dakika adalet komisyonu haber ve gelişmeleri burada. Yargıtay üyeliğine atanan İrfan Fidan uğurlandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.3.2021 01:35:54. #1.16#
title