Adalet'e Kentsel Dönüşüm

Adalet'e Kentsel Dönüşüm

Gazi Belediyesi, Emniyet Genel Müdürlüğü ile Yaptığı Protokol Çerçevesinde Polis Lojmanlarının Bulunduğu Adalet Mahallesi'nde Kentsel Dönüşüm Projesini Hayata Geçirecek.

Adalet'e Kentsel Dönüşüm

Gazi Belediyesi, Emniyet Genel Müdürlüğü ile yaptığı protokol çerçevesinde polis lojmanlarının bulunduğu Adalet Mahallesi'nde kentsel dönüşüm projesini hayata geçirecek.

Adalet Mahallesi'nde uygulanacak olan proje hakkında bilgi veren Gazi Belediye Başkanı Süleyman Kaldırım, "210 konutluk Ataköy Gazi Belediyesi Toplu Konutları'nı tamamlamamızın ardından, önemli yerleşim merkezlerimizden birisi olan Adalet Mahallesi'nde de çalışmalarımızın startını verdik. Emniyet Genel Müdürlüğü ile yapılan protokol çerçevesinde projenin ihalesinin yaparak çalışmalara başlayacağız. Adalet Mahallesi'nde yapacağımız 110 ila 170 metrekare arasında değişen 255 konutun 75 tanesini Emniyet Müdürlüğü'ne vereceğiz. Ayrıca yeni bir karakol binasını da bu proje kapsamında hazırlayacağız" diye konuştu.

Tüm çalışmalarında Gazi beldesinin değişimini esas aldıklarını kaydeden Başkan Kaldırım, yapılması zor, hatta imkansız olarak görülen tüm çalışmaların altına imza attıklarını, bu sayede beldenin gelişimine önemli katkılarda bulunduklarını ifade etti. Çalışmalara aralıksız devam edeceklerini dile getiren Kaldırım, "Toplu konut projelerinden istihdama yönelik çalışmalara, sosyal içerikli uygulamalardan rutin belediyeciliğe kadar birçok farklı konuda gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla bölgede öncü hale geldik. 170 bin nüfusa karşı sorumluluğunuzun bilincinde daha çok projeyi hayata geçireceğiz" şeklinde konuştu.

(SAM-SA) 16.04.2008 17:45 TSİ