Adalet Bakanlığı Müsteşarı Değişiyor

Adalet Bakanlığı Müsteşarı Değişiyor

Adalet Bakanlığı Müsteşarı Fahri Kasıga'nın Önümüzdeki Hafta İçerisinde Görevi Bırakacağı Öğrenildi.

Adalet Bakanlığı Müsteşarı Değişiyor

Yargıda önemli davaların görüldüğü bir süreçte Adalet Bakanlığı Müsteşarı değişiyor.


Adalet Bakanlığı Müsteşarı Fahri Kasıga'nın önümüzdeki hafta içerisinde görevi bırakacağı öğrenildi. Kasırga'nın, Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin'in kendisine önerdiği Yargıtay ve Danıştay üyelikleri yerine üst kurullardan birine başlamayı uygun bulduğu kaydedildi. Kasırga'nın ayrılmasıyla birlikte Adalet Bakanlı Müsteşarlığı koltuğuna kimin oturacağı merak konusu oldu.


Ankara Cumhuriyet Başsavcısı olarak görev yaptığı sırada, dönemin Adalet Bakanı Cemil Çiçek'in isteğiyle Adalet Bakanlığı Müsteşarı olan Kasırga, yaklaşık 5 yıldır Müsteşarlık görevini sürdürüyordu.


Kasırga,1953 tarihinde Çayeli'nde doğdu. İstanbul Kabataş Erkek Lisesi'nin ardından İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 1977 yılında mezun oldu.1978 yılında Rize Hakim adayı olarak mesleğe başlayan Kasırga,1979 yılında Hopa Cumhuriyet Savcılığı, sonrasında sırasıyla Erzurum-Olur Cumhuriyet Savcı Yardımcısı , Trabzon-Çaykara, Sakarya-Karasu Cumhuriyet Savcılığı ve Ordu-Fatsa, Diyarbakır , Kocaeli ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı görevlerinde bulundu. (ANKA)


(YG/ZG)