Adalar Haberleri

Adalar haber, Adalar son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Adalar - 9.9.2020
TBMM Başkanı Mustafa Şentop'tan Doğu Akdeniz açıklaması Açıklaması
"Türkiye bölgesinde önemli bir güçtür" Türkiye'nin bugün 100 yıl öncesine göre ekonomik, askeri güç ve teknolojik olarak çok daha iyi seviyede olduğunu belirten Şentop, şöyle devam etti: "Türkiye, bölgesinde önemli bir güçtür. Siyasi bakımdan da ekonomik ve askeri bakımdan da öyle. Dolayısıyla vatan toprakları mavi vatanı da içine alan bir şekilde bizim anlayışımızla uluslararası hukukun, uluslararası anlaşmaların, karşılıklı anlaşmaların bize vermiş olduğu haklar ve yetkileri sonuna kadar koruyacağız ve savunacağız. Kimsenin zerrece toprağında veya bir damla suyunda gözümüz yoktur ama bizim de bir karış toprağımızda veya mavi vatandan bir damla suyumuzda kimsenin gözü olmasına müsaade etmeyiz. O gözü çıkarırız. Türkiye bunu yapabilecek kudrettedir. 100 yıl öncesine göre çok daha bu kudrettedir." "Yunanistan'ı kendi hırslarına alet etmeye çalışan ülkeler var" Şentop Yunanistan'ın aklıselimle hareket etmesini, uluslararası hukuka, anlaşmalara ve Türkiye'nin Adalar Denizi başta olmak üzere Akdeniz'de hak ve yetkilerine saygı göstermekle, bunu değerlendirip dikkate almakla mükellef olduğunu düşündüğünü aktararak, şöyle konuştu: "Bu tür siyasetçilerin şahsi ihtirasları, kendilerini gösterme gayretlerinin bu coğrafyada mecburen, komşumuz olduğu için, bir arada yaşamak zorunda olduğumuz halklar için de çok tehlikeli, riskli, Yunan halkı için de sonuçlar doğurabileceğini görmek lazım.
Adalar - 7.9.2020
Erdoğan: Okul öncesi ve 1'inci sınıf öğrencilerden başlayarak okullarımızı açıyoruz
'OYUNLARINI BOZDUĞUMUZDA KİMSEYİ YANIMIZDA BULAMADIK' Türkiye'nin güney sınırlarının güvenliği için harekete geçtiklerinde, bölgede çıkarı ve hesabı olan pek çok ülke ile karşı karşıya geldiklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Zahirde birbirleriyle kavga halinde gözüken ülkelerin sırf Türkiye'nin önünü kesmek için Suriye'de nasıl ortak senaryolar geliştirip uyguladıklarına şahit olduk. Tüm bunlara rağmen güney sınırlarımızı güvenlik altına aldığımızda ise ülkemizi sürekli haksız ithamlarla karalamaya çalışan bir mekanizmayı karşımızda bulduk. Eli kanlı katillerle yan yana gelmekten, onları siyasi ve askeri olarak desteklemekten çekinmeyenlerin, vatanlarını ve geleceklerini kurtarmak için canları pahasına mücadele edenlere nasıl terörist yaftası vurduklarını gördük. Libya'da uluslararası meşruiyete sahip yönetime verdiğimiz desteğe şiddetle karşı çıkarken, darbecileri gizli açık pervasızca destekleyenlerin riyakarlıklarını ibretle takip ettik. Doğu Akdeniz'de 780 bin kilometrekare toprağı olan bir ülkeyi 10 kilometrekare adalar üzerinden sahillerine hapsetmeye çalışanların oyunlarını bozduğumuzda kimseyi yanımızda bulamadık.
Adalar - 7.9.2020
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından millete seslendi: (3)
Eli kanlı katillerle yan yana gelmekten, onları siyasi ve askeri olarak desteklemekten çekinmeyenlerin, vatanlarını ve geleceklerini kurtarmak için canları pahasına mücadele edenlere nasıl terörist yaftası vurduklarını gördüklerini söyleyen Erdoğan, "Libya'da uluslararası meşruiyete sahip yönetime verdiğimiz desteğe şiddetle karşı çıkarken, darbecileri gizli açık pervasızca destekleyenlerin riyakarlıklarını ibretle takip ettik. Doğu Akdeniz'de 780 bin kilometrekare toprağı olan bir ülkeyi, 10 kilometrekarelik adalar üzerinden sahillerine hapsetmeye çalışanların oyunlarını bozduğumuzda kimseyi yanımızda bulamadık.
Adalar - 7.9.2020
Erdoğan: "Doğu Akdeniz'de 780 bin kilometrekare toprağı olan bir ülkeyi 10 kilometrekarelik adalar...
Erdoğan: "Doğu Akdeniz'de 780 bin kilometrekare toprağı olan bir ülkeyi 10 kilometrekarelik adalar üzerinden sahillerine hapsetmeye çalışanların oyunlarını bozduğumuzda kimseyi yanımızda bulmadık.
Adalar - 5.9.2020
AçıkhavADA Sinema, sezon finalini Ediz Hun'la yaptı
Büyükada Tarihi Arabacılar Meydanı'ndaki gösterime, Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül ve çok sayıda sanatseverin yanı sıra filmin başrol oyuncularından Yeşilçam'ın usta ismi Ediz Hun katıldı.
Adalar - 5.9.2020
5. Deniz Kızı Kadın Yelken Kupası
Türkiye'de kadınlara yönelik ilk ulusal yelken yarışı olma özelliğini taşıyan ve Uluslararası Yelken Federasyonunun yarış takvimine giren organizasyon, İstanbul Caddebostan-Adalar parkurunda gerçekleştirildi.
Adalar - 5.9.2020
5 Eylül Cumartesi DHA Spor Gündemi
TSYD BAŞKENT KUPASI 19.00 MKE Ankaragücü - Gençlerbirliği (Eryaman Stadı) HAZIRLIK MAÇI 17.00 Hes Kablo Kayserispor - Gaziantep FK MERKEZ HAKEM KURULU Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu 2020-2021 Sezonu Yaz Semineri, TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde başlayacak.  YELKEN Türkiye Yelken Federasyonu'nun himayesinde, İstanbul Yelken Kulübü'nün iş birliği ile düzenlenen 5'inci Deniz Kızı Kadın Yelken Kupası, İstanbul Caddebostan - Adalar parkurunda gerçekleştirilecek.
Adalar - 4.9.2020
Pandemiyle tüketicilerin tatil alışkanlıkları değişti
Enuygun.com verilerine göre, İstanbul'a yakın yerler ve adalar bu yazın en popüler destinasyonları olurken, geçtiğimiz yıllarda ortalama yedi gün olan tatil süresi, bu yıl ortalama beş güne indi.
Adalar - 4.9.2020
5. Deniz Kızı Kadın Yelken Kupası yarın başlıyor
Türkiye Yelken Federasyonu'nun himayesinde, İstanbul Yelken Kulübü'nün işbirliği ile İstanbul Fenerbahçe-Adalar-Caddebostan parkurunda gerçekleştirilecek olan 5.
Adalar - 3.9.2020
İSTANBUL-İBB'NİN ATLI ZABITA BİRİMİ İLK KEZ AYASOFYA MEYDANI'NDA
İstanbul Adalar'da Ruam hastalığı sonrası satın alınan atların bir kısmı sahiplendirilirken bir kısmı ise İBB tarafından kurulan Atlı Zabıta Birimi'nde kullanılmaya başlandı.
Adalar - 3.9.2020
Türkiye'nin Doğu Akdeniz diplomasisi
Bu noktada, Avrupa Birliği'nin (AB) 2000'lerin başında Sevilla Üniversitesi'ne hazırlattığı ve "Sevilla haritası" olarak bilinen dokümanda, Yunanistan ve Güney Kıbrıs'ın azami sınırlarını tanımlayan, hacmine ve Türkiye kıyılarına olan yakınlığına bakılmaksızın, üzerinde yaşam bulunan her Yunan adasının kıyısını baz alarak Yunanistan'a ait bir kıta sahanlığı ve deniz yetki alanı hesaplayan çalışma, Yunanistan ve AB açısından -tek taraflı biçimde- meselenin hukuki inşa sürecini ifade ediyor. Türkiye ise de facto inşa edilmiş deniz sınırlarının hukuki ve adil olmadığını, dolayısıyla bu sınırlara dayanan doğal kaynak geliştirme hakkı ve bundan türeyen faaliyetler bütününün meşru zemine dayanmadığını ifade eden pozisyonda duruyor. Yani Doğu Akdeniz'de, kıyıdaş tüm ülkelerin iktisadi çıkarlarına ilişkin deniz yetki alanı belirlenme kriterinin, tek taraflı ve fiili inşalardan öte, uluslararası hukuk merkezli bir yola çıkışla belirlenmesi gerekliliği öne çıkarılıyor ve Yunan adalarının kıta sahanlığı ve münhasır ekonomik bölge (MEB) bağlamında deniz yetki alanı hakkına sahip olmadığı savunuluyor.
Adalar - 2.9.2020
Kadın yelkencilerin kıyasıya yarışacağı Kupa için geri sayım
Türkiye Yelken Federasyonu'nun himayesinde, İstanbul Yelken Kulübü'nün işbirliği ile 5 Eylül'de İstanbul Fenerbahçe-Adalar-Caddebostan parkurunda gerçekleştirilecek olan 5.
Adalar - 2.9.2020
Yunanistan Doğu Akdeniz'deki gerginliği Ege'ye taşıyarak tırmandırıyor
Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis 26 Ağustos 2020'de İyon denizinde, İyon adalarından Tainaro burnuna kadar karasularını 6 deniz milinden 12 deniz miline çıkarmak için gereken yasa tasarısını meclise sunduklarını, bu uygulamayı diğer denizlerde de yapacaklarını söyledi.
Adalar - 1.9.2020
Bakan Çavuşoğlu'ndan Yunanistan'a çağrı
"Yunanistan maalesef sorunu çözmekten yana değil, hasmane tutumla bizi kışkırtmaya çalışıyor" Bahsedilen adaların 1947 Paris Anlaşması ile silahtan arındırılmış adalar olduğunu ifade eden Çavuşoğlu, "Silahlandırma konusunda net ifadeler var.
Adalar - 31.8.2020
"Uluslararası Prokonnesos Heykel Sempozyumu" Balıkesir'de sona erdi
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile Esit Enerji tarafından desteklenen ve Saraylar Mahallesi'nde gerçekleştirilen sempozyumda konuşan Marmara Adalar Belediye Başkanı Süleyman Aksoy, sempozyuma katılan sanatçıların mermerleri adeta nakış gibi işlediğini söyledi.
Adalar - 29.8.2020
MHP Genel Başkanı Bahçeli'den Oniki Ada değerlendirmesi Açıklaması
Bahçeli, Oniki Ada meselesinin Türk Milletinin kanayan yarası olduğunu belirterek, "Bu adalar haksız, hayasız ve hukuksuz şekilde elimizden alınmıştır.
Adalar - 29.8.2020
Bahçeli'den 12 Ada açıklaması
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yaptığı yazılı açıklama ile Oniki Ada konusunda değerlendirmelerde bulundu. Oniki Ada meselesinin Türk milletinin kanayan yarası olduğunu belirten Bahçeli, "Bu adalar haksız, hayasız ve hukuksuz şekilde elimizden alınmıştır.
Adalar - 29.8.2020
Bahçeli: Yunanistan'ın 12 deniz mili dayatması savaş sebebidir (2)
'TÜRKİYE'NİN ONİKİ ADA ÜZERİNDE HAKKI VARDIR' MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bugün yaptığı yazılı açıklamasında yer alan Oniki Adanın  hukuken yeniden ele alınması gerektiğine ilişkin açıklaması ile ilgili sorulara yazılı yanıt verdi. Bahçeli, Oniki Ada meselesinin Türk milletinin kanayan yarası olduğunu belirterek, "Bu adalar haksız, hayasız ve hukuksuz şekilde elimizden alınmıştır.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Adalar Haber, Adalar Son Dakika Haberleri - Haberler - Sayfa 5 - Adalar haber sayfamızda Adalar haberleri okuyabilir, Adalar son dakika haberleri ve güncel Adalar gelişmelerini görebilirsiniz. Son Dakika: Filipinler, Çinli bakanın ziyaretine dair açıklamadaki Güney
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.11.2020 11:37:58. #1.14#
title