Acun'dan geçlere kriz yönetimi ve liderlik tavsiyeleri

Acun'dan geçlere kriz yönetimi ve liderlik tavsiyeleri

Lise öğrencileri; Pelin Öztürk, Cem Kalay, Enes Karakullukçu, Ahmet Emir Karaca ve Emre Özarar tarafından kurulan "Kriz ve Liderlik" platformunun bu haftaki konuğu ünlü iş adamı ve Acun Medya Yönetim Kurulu Başkanı Acun Ilıcalı oldu. Platform üzerinden liseli gençlerle bir araya gelen Ilıcalı, gençlere pandemi sürecinde kendi sektöründe yaşanan gelişmelerden, kriz döneminde aldıkları önlemlerden ve yeni projelerinden bahsetti.

Acun'dan geçlere kriz yönetimi ve liderlik tavsiyeleri
12.05.2020 11:14 | Son Güncelleme: 12.05.2020 11:14

Bir liderde olması gereken en önemli özelliğin "Güven vermek" olması gerektiğini vurgulayan Acun Ilıcalı, "Başarılı olmak için herkesin ideallerinin olması ve bu ideallere ulaşmak için adım adım gitmesi gerektiğini" söyledi.& ;Gençlere en önemli öğüdünün ise kariyer planlamasında mutlu olacakları işleri seçmeleri olduğunu belirten Ilıcalı, "Genç yaşta alınan kararlar ve planlar zamanla değişebiliyor. Kariyer planınızda alacağınız kararları maddi olanaklar tabii etkileyecektir ama ilk öncelik bu olmamalı. Eğer sevmediğimiz bir işi yapıyorsak çok para kazansak da mutlu olamayız. Yıllar içerisinde aldığımız kararlar değişebilir hatta başladığımız işler de başarısız olabiliriz ama bu sizi yıldırmamalı. Kendinize zaman vermelisiniz. Aldığınız kararların başarısız olabileceğini ya da yarın kararınızım değişme ihtimali olduğunu mutlaka bilmelisiniz. Kafaya koyduğumuz her şeyi yapacağız diye bir şart yok o nedenle hayatınıza yön verirken adım adım ilerleyin ve başarısız olmaktan korkmayın." dedi.

Kaynak: Snob Magazin

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title