Acıpayam Meslek Yüksekokulu Yeni Döneme Başladı

Acıpayam Meslek Yüksekokulu Yeni Döneme Başladı

Acıpayam Meslek Yüksekokulu Yeni Döneme Başladı
CHA - Haberler | Güncel

Denizli'nin Acıpayam ilçesinde bulunan, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ)'ne bağlı Acıpayam Meslek Yüksekokulu, yeni öğretim yılına törenle başladı.

Denizli'nin Acıpayam ilçesinde bulunan, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ)'ne bağlı Acıpayam Meslek Yüksekokulu, yeni öğretim yılına törenle başladı. Okulun konferans salonundaki törene Acıpayam Kaymakamı Uğur Kalkar, Belediye Başkanı Hulusi Şevkan, Garnizon Komutanı Yüzbaşı İsmail Güdül, PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Turgut Tok, belde belediye başkanları, il genel meclis üyeleri, daire ve kurum amirleri, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Müdür Tok, ikinci yıllarında yeni açılan dört bölümle beraber 208 öğrenciye ulaştıklarını belirterek, "İnşallah önümüzdeki dönemlerde yeni açılacak olan bölümlerle her yıl öğrenci sayımızı arttırmaya devam edeceğiz." dedi. Başkan Şevkan ise öğrencilerin okulların çiçekleri olduğunu ifade ederek, "Belediye olarak öğrencilerimizin her zaman yanındayız. Sizler bizlere emanetsiniz. Belediyemizin kapıları sizlere 24 saat açık. Size telefon kadar uzağız. Acıpayam Belediyesi olarak, köy okullarımız dahil olmak üzere tüm okullarımıza imkanlarımız doğrultusunda destek olduk, bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Eğitim kurumlarımız bizleri nerede görmek istiyorlarsa bizler bir asker gibi olmaya devam edeceğiz. 2013-2014 eğitim öğretim yılının ülkemize, ilçemize, öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum." şeklinde konuştu. Kaymakam Kalkar da eğitimde Denizli ve Türkiye'de başarılı olmak istediklerini belirterek, "İlçemizin her seviyede eğitimde bir numara olduğu, geçmişten bu yana biliniyor. İlçemiz her yıl bu başarıyı sürdürsün istiyoruz. Bu konuda da Acıpayam'daki öğrencilerimize kaliteli bir eğitimi nasıl veririz ve eğitim konusundaki istikrarı nasıl devam ettiririz, onun düşüncesi içerisindeyiz. Yüksekokulumuzun da ekonomik, sosyal ve kültürel olarak ilçeye yaptığı katkı, artık ilçemizin yükseköğretim şehri olduğunu göstermiştir. Bu bağlamda tüm öğretmen ve öğrencilerimize başarılı ve huzurlu bir eğitim dönemi diliyorum." dedi. Rektör Bağcı ise yaptığı konuşmada şunları söyledi: "PAÜ, yükseköğretim okullaşma oranının yükseltildiği ve her yerde çağın önceliklerini dikkate alan, alışılmışın ötesinde bir okul algısını bitirerek yüksekokullaşmayı ilçelerine taşıyan nadir üniversitelerden biridir. Bunun en güzel örneğini Acıpayam, Tavas, Kale, Buldan, Çivril ve Honaz meslek yüksekokullarının yapılanmasında görebilirsiniz." Prof. Dr. Bağcı, daha sonra yılın ilk dersini verdi.

Acıpayam Meslek Yüksekokulu Yeni Döneme Başladı
Acıpayam Meslek Yüksekokulu Yeni Döneme Başladı
Acıpayam Meslek Yüksekokulu Yeni Döneme Başladı

Kaynak: CHA

Manşet Haberler

title