Açılışta Patlayan Balonlar Yangına Yolaçtı, Çoğu Çocuk 30 Kişi Yaralandı

Açılışta Patlayan Balonlar Yangına Yolaçtı, Çoğu Çocuk 30 Kişi Yaralandı

Konya'da, Bir İşyerinin Açılışında Dekor Olarak Kullanılan ve İçinde Helyum Gazı Bulunan Balonlar Patlayınca Yangın Çıktı. Olayda Çoğu Çocuk 30'a Yakın Kişi Yanarak Yaralandı.

Açılışta Patlayan Balonlar Yangına Yolaçtı, Çoğu Çocuk 30 Kişi Yaralandı

Konya'da, bir işyerinin açılışında dekor olarak kullanılan ve içinde helyum gazı bulunan balonlar patlayınca yangın çıktı. Olayda çoğu çocuk 30'a yakın kişi yanarak yaralandı.

Konya'da, bir alışveriş merkezinin Binkonut şubesindeki unlu mamuller satışı yapan bir işyerinin açılışında dekor olarak kullanılan ve içinde helyum gazı bulunan balonlar patlayınca yangın çıktı.

İddiaya göre, sigara içen birinin izmariti balonların üzerine atmasıyla balonlar patladı ve yangına neden oldu. Çıkan yangında çoğu çocuk 30'a yakın kişi yanarak yaralandı.

Konya'da törenle başlayan bir açılışta dekor olarak kullanılan balonlar patladı. Açılış için hazırlık yapıldığı sırada dışarıda bulunan balonların patlaması sonucu yangın çıktı. Yangında, çoğunluğunu çocukların oluşturduğu onlarca kişi elleri, yüzü, kolları ve ayaklarından yanarak yaralandı.

Görgü tanıklarına göre, sigara izmariti atılması sonucu balonlar yandı. Yaralılar olay yerine gelen ambulanslarla Konya Numune Hastanesi'ne ve Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Olay hakkında soruşturma başlatıldı.