Açılan Tır Damperi Üst Geçidi Çökertti

Açılan Tır Damperi Üst Geçidi Çökertti

Mardin'in Kızıltepe İlçesinde, Hareket Halindeki Tır'ın Açılan Damperinin Çarptığı Yaya Üst Geçidi Çöktü. Geçidin Altında Bulunan Aracın İçindeki 3 Kişi Ölümden Döndü.

Açılan Tır Damperi Üst Geçidi Çökertti

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde, hareket halindeki TIR'ın açılan damperinin çarptığı yaya üst geçidi çöktü. Geçidin altında bulunan aracın içindeki 3 kişi ölümden döndü.

Kızıltepe'den Şanlıurfa yönüne giden Halil Çarboğa'nın (37) kullandığı 42 VZ 009 plakalı TIR'ın damperi, saat 17.30 sıralarında seyir halindeyken aniden açılınca yaya üst geçidine çarptı.

Üst geçidin yarısı İpekyolu karayolunun üzerine düştü. Bu sırada üst geçidin altında kalan aracın içindeki Selamettin Memiş (35), Uğur Memiş (12) ve Murat Aydın (34) yara almadan kurtuldu.

Olay yerine gelen itfaiye ve iş makineleri üst geçidin tehlikeli bölümlerini yıkarken, kaza nedeniyle trafik kilitlendi.

Görgü tanıkları, büyük bir gürültüyle geçidin çöktüğünü belirterek, "Allah'tan altından araç geçmiyordu. Havanın soğuk olması ve Kızıltepe Lisesi'nin paydos anına gelmediği için üzerinde de fazla insan yoktu. Havanın güzel olduğu günlerde gidenlerin sıklıkla kullandığı bir üst geçitti. Facianın eşiğinden dönüldü." diye konuştu.

(CİHAN)