Açıklama Haberleri

Açıklama haber, Açıklama son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Açıklama 2.4.2020
Bakanlık, fahiş fiyat uygulayan 198 firmanın isimlerini açıkladı
Bakanlığın sitesinden yapılan açıklamada, bakanlık bünyesinde yer alan Reklam Kurulu'nun Mart ayı içerisinde gerçekleştirilen 294 ve 295 sayılı toplantılarında, 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve ilgili mevzuata aykırı uygulamaları tespit edilen 198 firma hakkında toplam 10 milyon 90 bin 60 lira idarim para cezası uygulandığı hatırlatıldı.
Açıklama 2.4.2020
İkaza uymayanlara 15 bin 760 lira ceza
Korona virüs salgınının yayılmasını önlemek amacıyla İçişleri Bakanlığı tarafından kahvehane, kıraathane, gazino gibi umuma açık iş yerlerinin kapatılmasına karar verildi. İl Hıfzıssıhha Kurulunun 2020/3 sayılı kararı ile bu iş yerlerinin açılması yasaklandı. Ereğli ilçesinde polis ve zabıta ekipleri tarafından vatandaşlar sürekli uyarılarak bilgilendirildi. Yapılan uyarılara rağmen iş yerlerini açan kişiler belirlenirken, bazı kişilerin ise kağıt oyunlarını evlerinde oynattığı tespit edildi. İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri yapılan çalışma kapsamında iki ikametin de kahvehaneye dönüştürüldüğünü belirledi. İkamet sahipleri ve oyun oynamak için gelenlerin oluşturduğu toplam 35 şahsa 15 bin 760 lira idari para cezası yazılırken, iş yerleri mühürlendi. Yetkililer tarafından yapılan açıklamada ise, ilçe genelinde uygulamaların devam edeceği bildirildi.
Açıklama 2.4.2020
MSB: Fırat'ın doğusunda 38'inci kara devriyesi icra edildi
Milli Savunma Bakanlığı'nın Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Türk ve Rus askeri unsurlarının Fırat'ın doğusundaki 38'inci kara devriyesi 'Covid-19'a karşı alınan tedbirler çerçevesinde maske ile korunarak ve sosyal mesafe kuralı uygulanarak icra edildi" denildi.
Açıklama 2.4.2020
BIST pay endekslerinden iki sıfır atılması Temmuz'a ertelendi
Borsa İstanbul yönetimi, BIST pay endekslerinden iki sıfır atılmasına ilişkin projelerin Temmuz ayına ertelenmesine karar verdi.
Açıklama 2.4.2020
7 gün boyunca laboratuvarda korona virüsle baş başa kalacak olan Prof. Dr. Ovalı: "Bana dua edin"
Hematoloji Uzmanı Prof. Dr. Ercüment Ovalı, TÜBİTAK tarafından bir internet sitesi üzerinden yapılan yayında, korona virüs tedavisi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
Açıklama 2.4.2020
Bakanlık, fahiş fiyat uygulayan 198 firmanın isimlerini açıkladı
Bakanlığın sitesinden yapılan açıklamada, bakanlık bünyesinde yer alan Reklam Kurulu'nun Mart ayı içerisinde gerçekleştirilen 294 ve 295 sayılı toplantılarında, 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve ilgili mevzuata aykırı uygulamaları tespit edilen 198 firma hakkında toplam 10 milyon 90 bin 60 lira idarim para cezası uygulandığı hatırlatıldı.
Açıklama 2.4.2020
PİYASALAR-BIST100 yüzde 0.48 yükseldi, dolar 6.61 lirada
Borsa İstanbul yönetimi, BIST pay endekslerinden iki sıfır atılmasına ilişkin projelerin Temmuz ayına ertelenmesine karar verdi. Borsa İstanbul'dan yapılan açıklamada, olağanüstü koşullar ve değişen çalışma düzeni nedeniyle, geliştirme ve test süreçlerine yeterince katılım sağlanamadığı gözlemlenmekte olup, üyelerimizden, veri yayın kuruluşlarından, yazılım şirketlerinden ve kurumsal yatırımcılardan bu yönde talepler geldiği belirtildi.
Açıklama 2.4.2020
Zonguldak'taki özel kömür işletmelerinde üretim durduruldu
Türkiye'nin önemli kömür üretim bölgesi olan Zonguldak'taki 14 özel sektör kömür madeni işletmesinde, koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında üretim durduruldu. Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Demir tarafından yapılan yazılı açıklamada, kentte salgınla mücadele kapsamında, 31 Mart itibarıyla Türkiye Taşkömürü Kurumu'nun (TTK) kömür üretim faaliyetlerini durdurduğu, sadece acil tamir bakım ve iş güvenliğine yönelik çalışmalar yapıldığı belirtildi.
Açıklama 2.4.2020
Çorum'da bir daha köy karantinaya alındı
Çorum Valiliğinden yapılan açıklama da, "İlimiz Sungurlu ilçesi Oyaca köyü ve Mecitözü ilçesi Fındıklı köyünden sonra; ilimiz Laçin İlçe Hıfzıssıhha Meclisinin 02.
Açıklama 2.4.2020
Suriye'de rejim kontrolündeki bölgede Kovid-19 vaka sayısı 16'ya çıktı
Esed rejiminin Sağlık Bakanlığının sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, 6 kişide daha virüs tespit edildiği ve toplam vaka sayısının 16'ya yükseldiği belirtildi.
Açıklama 2.4.2020
Zootekni Derneğinden "Tarım Eylem Planı" önerisi
Van Zootekni Derneği Başkanı ve Zootekni Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Erkan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından sonra daha büyük sorunlarla karşılaşılmaması için Tarım Eylem Planı'nın oluşturulması gerektiğini belirtti. Erkan, gazetecilere yaptığı açıklamada, salgın nedeniyle dünyada olağanüstü bir durumun yaşandığını, en güçlü ekonomilerde bile sıkıntıların ortaya çıktığını söyledi.
Açıklama 2.4.2020
KAEÜ Tıp Fakültesi, akademik kadrosunu güçlendiriyor
Karakaya, yaptığı yazılı açıklamada, KAEÜ Tıp Fakültesinde profesör ve doktor öğretim üyesinin ders vermenin yanı sıra, hastaların tedavileriyle de ilgilendiğini anımsattı.
Açıklama 2.4.2020
Kastamonu'da bir köy ve mahalle karantinaya alındı
Kastamonu Valiliğinden yapılan açıklamada, Devrekani İlçe Hıfzıssıhha Kurulunun kararı doğrultusunda, Kovid-19 salgınının önlenmesi, halk sağlığının korunması amacıyla Devrekani ilçesine bağlı Hasırlı köyü ile Ahlatçık köyünün Karacataş Mahallesi'nin bugün itibariyle 14 gün süreyle karantinaya alındığı ifade edildi.
Açıklama 2.4.2020
Rusya'dan petrol talebinin düşeceğine ilişkin açıklama
MOSKOVA (AA) Rusya Enerji Bakanı Aleksandr Novak, Rusya'nın nisan ayında petrol üretimini artırmaya yönelik bir planlaması olmadığını belirterek, "Değerlendirmelerimize göre piyasadaki durum gelecek haftalarda daha da kötüleşecek ve talep düşecek.
Açıklama 2.4.2020
DHA YURT BÜLTENİ-18
Konya'da şehir girişlerinde 14 gün evde karantina uyarısıKONYA'da koronavirüs tedbirleri kapsamında kent merkezleri girişlerinde araçları durduran polisler, sürücü ve yanındakilere 14 gün evlerinde karantina uygulamaları yönünde uyarıda bulundu.
Açıklama 2.4.2020
ABD'de Trump ile New York yetkilileri arasında "Kovid-19 yardımları" gerginliği sürüyor
ABD Başkanı Donald Trump, ülkedeki yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının merkezi olan New York'a yaptıkları yardımlara işaret ederek "Ne yaparsak yapalım, New York hep şikayet ediyor. İhtiyaçlarından 10 kat fazlasını bile göndersek, asla yeterli olmaz." açıklamasında bulundu.
Açıklama 2.4.2020
Orta Karadeniz'de koronavirüs tedbirleri
Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, Samsun PTT Başmüdürlüğünce vatandaşların işlemlerini yaparken sosyal mesafeye uymalarını sağlamak amacıyla şerit çekilerek birer metre mesafeyle işaretleme yapıldı.
Açıklama 2.4.2020
Haksız fiyat artışı yapan 198 firmaya 10 milyon 90 bin lira ceza
Ticaret Bakanlığı, haksız fiyat artışlarına ilişkin Reklam Kurulu kararını açıkladı. Ticaret Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, "Bakanlığımız bünyesinde yer alan Reklam Kurulunun Mart ayı içerisinde gerçekleştirilen 294 ve 295 sayılı toplantılarında, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve ilgili mevzuata aykırı uygulamaları tespit edilen 198 firma hakkında 10 milyon 90 bin 60 lira idari para cezası uygulanması kararı alınmıştır" denildi.
Şu an buradasınız: Açıklama Haberleri | Açıklama Haber - Haberler - Sayfa 10 - Açıklama haberleri, son dakika açıklama haber ve gelişmeleri burada. Kars'ta karantinaya alınan köye giriş çıkış yasak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.4.2020 11:42:36. #1.14#
title