Açık Kalp Ameliyat Sayısı Arttı

Açık Kalp Ameliyat Sayısı Arttı

Batman Bölge Devlet Hastanesi bünyesinde Ocak 2013'te açılan KVC ( Kardiyo Vasküler Cerrahi) Servisi 100'üncü açık kalp ameliyatını gerçekleştirdi.

Açık Kalp Ameliyat Sayısı Arttı
17.09.2014 10:02 | Son Güncelleme: 17.09.2014 10:02

Devlet Hastanesi Kalp Damar Cerrahlarının başarıyla gerçekleştirdikleri açık kalp ameliyatları göz doldurmaya devam ediyor.

Bölge Devlet Hastanesi'nde gerçekleştirdikleri açık kalp ameliyatlarına ilişkin bilgi veren Op.Dr.Sinan Göçer şöyle konuştu; "KVC servisimiz ilk açıldığında yaptığımız ameliyat sayısı ayda 3-4 iken, bugün bu rakam 10-12'yi bulmaktadır. Ve gerçekleştirmiş olduğumuz ameliyat sayısı 100 oldu. Yaş ortalaması 60 olan bu hastalarımızın 65'i erkek 35'i kadın hastadan oluşmaktadır." Büyük damar ve kalp yaralanmalarında da çok başarılı sonuçlar aldıklarına dikkat çeken Dr. Göçer şöyle devam etti; "Toplumda en sık görülen koroner arter hastalıkları, kalp kapağı hastalıkları ve erişkin yaşa gelmiş atriyal septal defekt gibi doğumsal kalp anomalilerini başarıyla ameliyat etmekteyiz. Çevre il ve ilçelere de hizmet veren hastane olduğumuzdan daha uzak merkezlere sevk olarak tansport esnasında oldukça yüksek ölüm riski bulunan aort diseksiyonu (kalp yaralanmaları ve büyük damar yaralanmaları) da ameliyat edilebilmektedir. Bu ağır hadiselerden ameliyat edilmiş birçok hastamız sağlığına kavuşmuştur. Bunun yanı sıra öğretmen, sağlık çalışanları, şoför ve uzun süre ayakta kalarak çalışmak zorunda olan büyük bir kesimin yaşadığı varis hastalığı ve damar tıkanıklarının tedavisi, böbrek hastalarının diyaliz olabilmesi için katater takılması, fistül açılması, kemoterapi hastalarına port takılması gibi bir çok işlemleri de uygulamaktayız"

OCAK 2013'TE HİZMET VERMEYE BAŞLADI

Hastane KVC çalışmalarını değerlendiren hastane yöneticisi Uz. Dr. İdris Yıldırım şunları söyledi; "Kardiyo Vasküler Cerrahi Servisimiz Ocak 2103 yılında hizmet vermeye başladı. Cerrahlarımız yapılan ilk 20 ameliyatı İstanbul Kartal Koşuyolu Hastanesi'nden gelen koordinatör ekiple gerçekleştirmişlerdi. Sonraki ameliyatları ise hastanemiz uzman kadrosu başarıyla bugüne getirdi. Bypass ameliyat sayımız 100'ü buldu." Dr. Yıldırım; "Cerrahlarımız yaptıkları başarılı ameliyatlarla bölgeye hitap ediyorlar. Kalp Damar Cerrahlarımız Op.Dr. Sinan Göçer, Op.Dr.Zafer Erk, Op.Dr. Elmas Üreyen, Op.Dr. Burhan Üzümbağ, Op.Dr. Emrah Akbay ve KVC yardımcı sağlık ekip ile başarılı ameliyatlara imza atmaya devam edeceğiz. Çalışmalarımıza daha iyilerini katmak hep hedefimiz olacaktır" dedi.

Kaynak: Temsilci

title