Açık İlköğretim Okulu 1. Dönem Sınavı Ertelendi

Açık İlköğretim Okulu 1. Dönem Sınavı Ertelendi

Milli Eğitim Bakanlığı, 27-28 Ocak Tarihinde Yapılması Gereken Açık İlköğretim Okulu 1. Dönem Sınavlarının 3-4 Mart 2007 Tarihine Ertelendiğini Bildirdi.

Açık İlköğretim Okulu 1. Dönem Sınavı Ertelendi

Milli Eğitim Bakanlığı, 27-28 Ocak tarihinde yapılması gereken Açık İlköğretim Okulu 1. Dönem sınavlarının 3-4 Mart 2007 tarihine ertelendiğini bildirdi.

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan, bir haber ajansında bu konuyla ilgili yer alan bir haber üzerine yapılan açıklamaya göre, Açık Öğretimi Okulları'na kayıt yaptıran veya kayıt yenileyen öğrencilerin internet üzerinden seçtiklerini derslere ait ders notlarını, PTT Genel Müdürlüğü'ne bağlı Yenimahalle Posta İşleme Merkezi Müdürlüğü'ne ait araçlarla öğrencilerin adreslerine ulaştırıldığı kaydedildi. Adreslerinde bulunamayan öğrencilere ait ders notlarının ise öğrenci adreslerinin yer aldığı il veya ilçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerine teslim edildiği belirtilerek, aynı uygulama dahilinde 2006-2007 öğretim yılı 1. döneminde de Gölbaşı TEDAŞ Eğitim Tesisleri'ne ait ambarlarda ders notlarının poşetlenerek öğrenci adreslerine ders notu poşeti gönderim çalışmalarının başlatıldığı kaydedildi. Bugüne kadar Açık Öğretim Lisesi için kayıt yenileyen 141 bin 630 ve ilk defa kayıt yaptıran yaklaşık 48 bin öğrenci ile Açık İlköğretim Okulu için kayıt yenileyen 75 bin 364 ve bu okula ilk defa kayıt 33 bin 335 kişi olmak üzere yaklaşık 300 bin öğrenciye ait ders notunu poşetleme çalışmalarının tamamlandığı belirtilen açıklamada, söz konusu poşetlerin Yenimahalle Posta İşleme Merkezi Müdürlüğü'ne teslim edildiği ve yaşanabilecek olumsuzlukları engellemek amacıyla ek olarak 140 Halk Eğitim Merkezi müdürlüklerine de ders notlarının her birinden birer paket gönderildiği ifade edildi.

2006-2007 eğitim-öğretim yılının 1. döneminde yeni kayıt olan ara sınıf öğrencilerinin verilerinin sisteme aktarılması çalışmalarının devam ettiği ve ders notlarının en kısa sürede bu öğrencilerin adreslerine gönderileceği belirtildi.

Açıklamada, herhangi bir mağduriyet oluşmaması için 27-28 Ocak 2007 tarihinde yapılması gereken 2006-2007 eğitim-öğretim yılı 1. dönem sonu sınavlarının 3-4 Mart 2007 tarihlerine ertelendiği bildirildi. Bir haber ajansında gündeme getirildiği gibi herhangi bir öğrencinin mağdur edilmesi gibi durumun söz konusu olmadığına dikkat çekilen açıklamada mezun olanlara istemeleri halinde diploma yerine çıkma belgesi verildiği, mezuniyet belgesi alamaması nedeniyle yükseköğretime kayıt yaptıramayan herhangi bir öğrencinin de bulunmadığı vurgulandı.

(DUY-DUY-MEF-MEF-Y)

Kaynak: İHA