Acıgöl Haberleri

Acıgöl haber, Acıgöl son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Acıgöl - 19.02.2018
Acıgöl'de Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Açılacak
Acıgöl ilçesinde, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) bünyesinde Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu açılacağı bildirildi.
Acıgöl - 16.02.2018
Nevesob Başkanı Ördü'den Ziyaret
Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (NEVESOB) Başkanı İsmail Ördü, Acıgöl ilçesinde Şoförler ve Otomobilciler Odası'nı ziyaret etti.
Acıgöl - 13.02.2018
Denizli Göllerindeki Kuş Sayısı Azalıyor
Urhan, yaptığı yazılı açıklamada, Denizli'de her yıl yaptıkları kış ortası su kuşu sayımını 5-7 Şubat tarihlerinde Beylerli, Acıgöl ve Işıklı göllerinde gerçekleştirildiğini belirtti.
Acıgöl - 13.02.2018
Gala Gölü'nün Pembe Tüylü Misafirleri Göçü Bekliyor
Gala Gölü'ndeki flamingoların dünya genelinde tanımlanan 6 flamingo türünden biri olduğunu anlatan Kaya, şunları kaydetti: "Genellikle Akdeniz Havzası, Doğu ve Batı Afrika Kıyıları, Kızıldeniz ve Basra Körfezi Kıyıları ile Hindistan'da yaşarlar. Son zamanlarda Avrupa kıtasında da yaygın olarak görülmektedir. Flamingolar, büyük gruplar halinde, çoğunlukla tuzlu ve sodalı göl ve deltalarda yaşarlar. Yengeç, karides gibi canlılar, küçük omurgasızlar ve yosun ile beslenirler. Bilinen küresel popülasyonu yaklaşık 600 bin civarında olan flamingoların, Türkiye'de başta Gediz Deltası ve Tuz Gölü olmak üzere, Acıgöl, Burdur Gölü, Büyük Menderes Deltası, Kulu Gölü, Seyfe Gölü ve Sultan Sazlığı gibi önemli Sulak alanları tercih ederler.
Acıgöl - 03.02.2018
Acıgöl'ün Nüfusu 2 Kişi Azaldı
Türkiye İstatistik Kurumu tarafından yapılan Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre Acıgöl ilçesinin 2 kişi nüfusu azaldı.
Acıgöl - 29.01.2018
Acıgöl'de Kar Güzelliği
Karapınar'da volkanik krater gölü "Acıgöl"de kar yağışı sonrası güzel görüntüler oluştu.
Acıgöl - 27.01.2018
Türkiye Kadınlar Boks Şampiyonası
Organizasyonun son gününde gerçekleştirilen final müsabakalarında dereceye giren sporculara ödülleri, Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Nevşehir Acıgöl Kaymakamı Ömer Kundakçı, Nevşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Ünlüler, Türkiye Boks Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri Durali Akpınar ve Remzi Yılmaz ile diğer yetkililer tarafından verildi.
Acıgöl - 27.01.2018
Kadınlar Türkiye Boks Şampiyonası Sona Erdi
Nevşehir Damat İbrahim Paşa Spor Salonu'nun ev sahipliğindeki organizasyonda 54 ilden 597 sporcu mücadele etti. Final müsabakalarında dereceye giren sporculara ödüllerini Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Nevşehir Acıgöl Kaymakamı Ömer Kundakçı, Nevşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Ünlüler, Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, Boks İl Temsilcisi Özden Taşğın, Boks Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri Durali Akpınar ve Remzi Yılmaz verdi.
Acıgöl - 24.01.2018
Fetö'den Tutuklu Eski Trabzon Başsavcı Adem Kul İtirafçı Olup Örgütle Bağlantısını Anlattı
Savcılık mesleğine kendi isteği doğrultusunda başladığını ve örgütün herhangi bir talimatının bulunmadığını ifade eden Adem Kul, "İlk görev yerim Dargeçit Savcılığıydı. Burada örgütten kimse ile birlikte hareket etmedim. 1996 yılında Nevşehir Acıgöl Savcılığına atandım.
Acıgöl - 23.01.2018
Afyonkarahisar'da 246 Kuş Türü Tespit Edildi
Eber, Acıgöl, Karamık ve Karakuyu göllerinde sayım yapıldı Erişmiş, kentin, göçmen kuşların göç yolu üzerindeki noktada bulunduğuna işaret ederek, şöyle konuştu: "Afyonkarahisar'ın, kuş popülasyonu açısından önemli bir potansiyeli bulunuyor.
Acıgöl - 16.01.2018
Şehit Ailesine Devlet Övünç Madalyası
Vali İlhami Aktaş'ın Acıgöl İlçesindeki şehit ailesine yaptığı ziyarete Acıgöl Kaymakam Vekili Ömer Tuğrul Kundakçı, Acıgöl Belediye Başkanı Ercan Ertaş ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hüseyin Şener de eşlik etti.
Acıgöl - 12.01.2018
Nevşehir'den Kısa Kısa
Toplantıya, Acıgöl Kaymakam Vekili Ömer Tuğrul Kundakçı, İller Bankası 9.
Acıgöl - 11.01.2018
Nevşehir'de Trafik Kazası: 1 Ölü
Gülşehir ilçesinde otomobilin çarptığı yaya hayatını kaybetti. E.G. yönetimindeki 50 ER 939 plakalı otomobil, Acıgöl yolunda yol kenarında yürüyen 49 yaşındaki M.
Acıgöl - 06.01.2018
AK Parti Nevşehir 6. Olağan İl Kongresi
Vatandaşlara, Nevşehir'in bu eşsiz güzelliklerini, harikalarını görmeleri için teşvikler yaptıklarını, 15 yılda Nevşehir'e 5 milyar lira yatırım gerçekleştirildiğini, anlatan Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü: "Nevşehir'in ihracatı 15 yılda 7 milyon dolardan tam 52 milyon dolara ulaştı, 11 ayda. Spor tesisleri, barajlar, konutlar, okullar inşa ettik. Hizmete aldığımız sulama projeleriyle Nevşehirli çiftçilerimize yılda ilave, 17 milyon liralık zirai gelir artışı sağladık. Çiftçilerimize yıllık desteği 23 milyondan 112 milyona çıkardık. 2007'de Nevşehir'e Hacı Bektaş Veli Üniversitesi'ni açtık mı? Şimdi 20 binin üzerinde öğrencisi var. Merkez Avanos, Ürgüp, Nar, Gülşehir'i doğalgazla buluşturduk mu? Şimdi diğer ilçelere de inşallah çalışmalarımız devam ediyor." "Kalaba-Seyfe sulamasını tamamlayacağız" Acıgöl'ün AK Parti'ye rekor oy verdiğini, Acıgöllülerin verdiği sözde durduğunu bildiren Yıldırım, Acıgöllüler'e teşekkür etti.
Acıgöl - 28.12.2017
Arama Kararı Olan 2 Kişi Yakalandı
Acıgöl İlçe Emniyet Amirliği ekipleri tarafından haklarında hapis cezası olan 2 kişiyi yakaladı.
title