Abramoviç, Bodrum'da Yatırım Yapmak İçin Arsa Baktı - Haberler
Haberi Paylaş

Abramoviç, Bodrum'da Yatırım Yapmak İçin Arsa Baktı

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel
Abramoviç, Bodrum'da Yatırım Yapmak İçin Arsa Baktı

Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde tatilini sürdüren Rus milyarder Abramoviç, 200 milyon dolarlık bir yatırımla ultra lüks bir otel yapmak için arsa baktı.

Dünyaca ünlü İngiliz futbol takımı Chelsea'in de patronu olan Abramoviç, 163 metre uzunluğunda ve 1.2 milyar dolar değerindeki 'Eclipse' adlı ultra lüks yatıyla dün sabah Bodrum'a gelerek Yalı Beldesi'ndeki Barbaros Koyu'na demirledi.

Akşam saatlerinde ise Göltürkbükü Koyu'na geldi. Geceyi bu koyda geçiren Abramoviç ve beraberindekiler için bu sabah saatlerinde Bodrum'daki bir fırından 30 simit getirildi. Kahvaltısını yatın güvertesinde yapan ünlü milyarder daha sonra yatıyla Gündoğan, Yalıkavak, Gümüşlük, Turgutreis, Akyarlar, Ortakent-Yahşi ve Bitez koylarını gezdi. Korumalarına arazilerin fotoğraflarını ve video görüntülerini çektirdi.

200 MİLYON DOLARLIK YATIRIM PLANLIYOR

Yanında Metalist Kharkiv takımı Yönetim Kurulu başkanı Aleksander Yaroslavsky, korumaları ve kendisine eşlik eden Nis Yatçılık Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı turizmci İhsan Küçükünsal'la gezen Abramoviç, koylarda durarak arazilerle ilgili bilgi aldı. Abramoviç'in yanındakilere 500 dönümün üzerinde bir arsa satın alarak 200 milyon dolarlık bir yatırımla ultra lüks bir otel yapmak için girişimlerde bulunacağı ve sık sık tatil için Bodrum'a gelmek istediğini söylediği öğrenildi.

MASAJ YAPTIRIP LÜKS YATINA GEÇTİ

Öğle saatlerinde Yalı Beldesi'ndeki Barbaros Koyu'na gelen Abramoviç buradan geniş güvenlik önlemleri altında bota binerek Başbakan Yardımcısı Egemen Bağış'ın AB toplantısı yaptığı Kempinski Barbaros Bay Hotel'e geçti. Yaroslavsky, Küçükünsal ve korumalarıyla otelin SPA'sına giden Abramoviç, bir saat ağırlık çalıştı, ardından da masaj yaptırdı. Abramoviç'in akşam saatlerinde yeniden yatına döneceği öğrenildi.

FÜZE SAVARLI YAT

Bodrum'un koyularından gezen 1.2 milyar dolarlık 160 metre uzunluğundaki dev yat dünya'nın en büyük yatları arasında yer alıyor. Dünya'nın en büyük yatı olarakda bilinen "Eclipse" adlı mega-yat askeri füze-savar sistemine de sahip. İki helikopter, yüzme havuzu, SPA, 2 sürat motoru, 4 jetsiki, 2 mini-denizaltı bulunan mega yattın dış kısmı ise tamamen zırhlı kaplama olup camların tamamı kurşun geçirmez.

Abramoviç, Bodrum'da Yatırım Yapmak İçin Arsa Baktı

Abramoviç, Bodrum'da Yatırım Yapmak İçin Arsa Baktı

Abramoviç, Bodrum'da Yatırım Yapmak İçin Arsa Baktı

Abramoviç, Bodrum'da Yatırım Yapmak İçin Arsa Baktı

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
title