Ablası Başbakan'a Ulaştı, Küçük Mustafa'nın Duyması İçin Umut Doğdu

Ablası Başbakan'a Ulaştı, Küçük Mustafa'nın Duyması İçin Umut Doğdu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Rize Ziyareti Sırasında Yanına Ulaşan ve Kulakları Doğuştan Duymayan 6 Yaşındaki Kardeşi İçin Yardım İsteyen 13 Yaşındaki Emine Durmuş'un Dileği Gerçek Oldu. Başbakan Erdoğan'ın Talimatı Üzerine Küçük Çocuk İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Ağır İşitenler Servis...

Ablası Başbakan'a Ulaştı, Küçük Mustafa'nın Duyması İçin Umut Doğdu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan`ın Rize ziyareti sırasında yanına ulaşan ve kulakları doğuştan duymayan 6 yaşındaki kardeşi için yardım isteyen 13 yaşındaki Emine Durmuş`un dileği gerçek oldu. Başbakan Erdoğan`ın talimatı üzerine küçük çocuk İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Ağır İşitenler Servisi`ne sevk edildi.

13 yaşındaki Emine Gürbüz, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan`ın geçen haftaki Rize ziyareti sırasında Güneysu ilçesinde hemşehrileri ile vedalaşırken koruma engelini aşarak Başbakan`a ulaşmıştı. Gözü yaşlı bir şekilde doğuştan kulakları duymayan 6 yaşındaki kardeşi Mustafa için yardım isteyen Emine`nin gözündeki yaşı silip kızı yanağından öpen Başbakan Erdoğan, yanına Rize 82. Yıl Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Lütfü Çırakoğlu` nu çağırmış ve gerekli yardımların yapılması ve sonucun kendisine bildirilmesi konusunda talimat vermişti.

Erdoğan`ın bu talimatı üzerine küçük Mustafa bugün babası Ali Gürbüz ile hastaneye gitti. Burada yapılan ilk tedavisinin ardından Mustafa İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Ağır işitenler servisine sevk edildi. Rize 82. Yıl Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Lütfü Çırakoğlu, ¨Çocuk konuşulanları duymuyor. Hiçbir sese reaksiyon vermiyor. Sinirsel bir işitme kaybı mı var yoksa başka bir durum mu var bunun daha iyi anlaşılması için İstanbul`a sevk ettik. Biz de arkadaşlarla görüştük. Orada gerekli ilgiyi gösterecekler¨ dedi.

Baba Ali Gürbüz ise, ¨Kızım Başbakan` a ulaşıp durumu anlatmış. Başbakanımız da çok yakından ilgilendi. Kulakları duymuyor. Biz çok doktora gittik ama bir sonuç alamadık. İnşallah bir sonuç alırız¨dedi. Bu arada bugün İstanbul Tıp Fakültesine sevk edilen çocuğun tüm masraflarının devlet tarafından karşılanacağı ifade edildi.