Abhazya'dan Gürcistan'a Tepki

27.05.2018 18:56 | Son Güncelleme: 27.05.2018 18:56
Abhazya'dan Gürcistan'a Tepki

Gürcistan Devlet Başkanı Giorgi Margvelaşvili’nin Gürcistan Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yıl dönümü törenlerinde kullandığı ‘Abhaz yurttaşlar’ ifadesine Abhazya’da tepkilere yol açtı.

Gürcistan Devlet Başkanı Giorgi Margvelaşvili'nin Gürcistan Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. yıl dönümü törenlerinde kullandığı 'Abhaz yurttaşlar' ifadesine Abhazya'da tepkilere yol açtı.

Gürcistan Devlet Başkanı Giorgi Margvelaşvili'nin Gürcistan Cumhuriyeti'nin kuruluşlunun 100. yıl törenlerinde yaptığı konuşmada Abhazya vatandaşları için kullandığı 'Abhaz yurttaşlar' ifadesi Abhazya tarafından tepkiyle karşılandı. Margvelaşvili'nin, Gürcistan'ın politikası ve tarihi gelişmelerini anlatırken Abhazya ve Güney Osetya topraklarını kendi sınırları dahilinde olduğunu söylemesi ve Abhaz halkı için 'Abhaz yurttaşlar' ifadesini kullanması hakkında Abhazya Dışişleri Bakanlığı tarafından açıklama yapıldı. Açıklamada, "Sovyetlerin dağılma sürecinde Tiflis bağımsızlık referandumu kararı almıştır. Bu karara Abhaz halkı katılmamış ve 17 Mart 1991 tarihindeki referandumu boykot etme kararı almıştır" ifadeleri yer aldı. - SOHUM

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet Haberler

title