ABD'den Yola Çıkan Mesut Yılmaz ve Eşinin Oğullarının İntiharından Haberi Yok

ABD'den Yola Çıkan Mesut Yılmaz ve Eşinin Oğullarının İntiharından Haberi Yok

Büyük oğlu Mehmet Yavuz Yılmaz'ın ölüm haberi, babası Mesut Yılmaz ve annesi Berna Yılmaz'a söylenmedi. Uçakta internet kapatıldı, pilotlar uyarıldı.

Eski Başbakan Mesut Yılmaz'ın oğlu Yavuz Yılmaz hayatını kaybetti. Berna Yılmaz'ın rahatsızlığı için ABD'de olan Yılmaz çiftinin, oğullarının ölümden habersiz dönüş yoluna çıktıkları ve acı haberi henüz almadıkları ortaya çıktı. Mesut Yılmaz ve eşini taşıyan tarifeli uçak, İstanbul'a inecek. Ölüm haberini havalimanında alacak Yılmaz çifti için uçağa bir ambulans gönderilecek.

CENAZESİ ADLİ TIPTAN ALINDI

Beykoz'taki evinde ölü bulunan Eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz'ın 38 yaşındaki oğlu Mehmet Yavuz Yılmaz'ın cenazesi Adli Tıp Kurumu morgundan alındı.

MESUT YILMAZ VE EŞİNİN HABERİ YOK

Adli Tıp Kurumu önünde açıklama yapan Abdurrahim Albayrak, Mesut Yılmaz ve eşi Berna Yılmaz'ın olaydan haberlerinin olmadığını söyledi.


Soldan sağa; Yavuz Yılmaz, Mesut Yılmaz, Berna Yılmaz, Hasan Yılmaz

BERNA YILMAZ'IN KALP RAHATSIZLIĞI NEDENİYLE GİTMİŞLER

Tarifeli uçakla ABD'den Türkiye dönen Mesut Yılmaz ve eşinin yanında 2 yakını da bulunuyor. Yılmaz çiftinin ABD'ye Berna Yılmaz'ın kalp rahatsızlığı nedeniyle gittikleri öğrenildi.

UÇAKTA İNTERNET KAPATILDI, PİLOTLAR UYARILDI

17.40'da İstanbuL'da olacak olan Yılmaz çifti için bir ambulans uçağa gönderilecek. Uçakta internetin kapatıldığı, pilotların uyarıldığı belirtildi.

SAVCILIK SORUŞTURMA BAŞLATTI

Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı, Mesut Yılmaz'ın oğlu Yavuz Yılmaz'ın ölümüyle ilgili soruşturma başlattı. Olay yerinde incelemede bulunan Nöbetçi Cumhuriyet Savcısı Zeki Taşpınar ilk etapta şüpheli bir durumla karşılaşmadı. Başsavcılık, olayın intihar mı cinayet mi olduğu ile ilgili soruşturma yürütecek.

SAVCI İNCELEME YAPTI

Nöbetçi Cumhuriyet Savcısı Zeki Taşpınar olayı haber alır almaz Beykoz Konakları'nda olayın yaşandığı eve gitti. Savcı Cinayet masası ekiplerinin evde yaptığı incelemeye refakat etti.

ŞAKAĞINDAN TEK KURŞUNLA

Savcılığın ilk tespitlerine göre, Yavuz Yılmaz olay sırasında evde yatak odasındaydı. Şakağından ateşli silah ile vurulmuş şekilde bulunan Yılmaz'ın başında da olayda kullanıldığı zannedilen silah bulunuyordu.

NOT BIRAKMAMIŞ

Nöbetçi Savcı kontrolünde yapılan ilk incelemede Yavuz Yılmaz'ın olay yerinde hayatını kaybettiği, cesedin bulunduğu odada herhangi bir not bulunmadığı öğrenildi. Eve ilk olarak Yavuz Yılmaz'dan haber alamayan telefonlarına ulaşamayan korumaların girdiği belirtilirken savcının şimdilik şüpheli bir durumla karşılaşmadığı öğrenildi.