ABDULLAH SALİH HABERLERİ

Abdullah Salih Haberleri

Abdullah Salih haber, Abdullah Salih son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Abdullah Salih - 13.11.2020
ABD başkanlık seçiminin üç kaybedeni
Trump'ın iş yapma biçimine ve Trump ile kurdukları kişisel yakın ilişkiler üzerinden konformizme alışmış olan Muhammed bin Selman, Muhammed bin Zayed ve Abdülfettah es-Sisi, görünüşe göre ABD seçiminin en büyük kaybedenleri oldular. Trump yönetiminin verdiği "açık çeki" ve koşulsuz desteği sonuna kadar kullanan bu "mağlup üçlü", son dört yılda çok sayıda skandala ve insan hakları ihlaline imza attı. Halbuki Biden'ın Obama döneminde seçilmiş başkan yardımcısı olarak üstlendiği misyon ve seçim kampanyası sürecinde verdiği mesajlar, Orta Doğu'da işlerin bahsedilen üçlünün alışageldiği şekilde gitmeyeceğini ortaya koyuyor. Obama döneminde ABD askerlerinin Irak ve Afganistan'dan çekilmesi, İran ile nükleer anlaşma, Arap Baharı sürecinde Hüsnü Mübarek, Ali Abdullah Salih ve Zeynel Abidin Bin Ali gibi otokrat liderlerin görevi bırakması yönünde verilen destek, Orta Doğu'daki otokrat rejimler için ciddi bir baş ağrısıydı.
Abdullah Salih - 12.9.2020
Bahreyn'in İsrail ile ilişkileri normalleştirme anlaşmasına tepkiler
Yemen'deki eski Cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih'in kurduğu Genel Halk Kongresi Partisi de anlaşmayı kınadı.
Abdullah Salih - 17.8.2020
Yemen'deki siyasi partilerden İsrail-BAE anlaşmasına kınama
Eski Yemen Cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih'in partisi Genel Halk Kongresi (GPC) ve Müslüman Kardeşler Teşkilatına (İhvan) yakınlığıyla bilinen Islah Partisinin de aralarında bulunduğu 13 siyasi parti, BAE-İsrail anlaşmasının ardından ortak yazılı açıklama yaptı.
Abdullah Salih - 30.7.2020
Husiler BAE destekli bir taburun saflarına katıldığını duyurdu
Husilerin Siyasi Büro Üyesi Muhammed el-Buhayti, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, devrik Cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih'in partisi Genel Halk Kongresi (GPC) Genel Sekreterliği üyeleriyle (Husileri destekleyen bir grup) birlikte Batı Sahili Cephesi Tabur Komutanı Fevvaz Muhammed el-Kali'yi kabul ettiğini belirtti.
Abdullah Salih - 28.7.2020
Suudi Arabistan'dan Yemen hükümetini yeniden şekillendirme planı
AA, Suudi Arabistan'ın hazırladığı yeni kabine taslağına ulaştı AA'nın ulaştığı Suudi Arabistan tarafından hazırlanan yeni Yemen hükümetine ilişkin taslağa göre, kabinede kuzey bölgesinden eski Cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih'in partisi Genel Halk Kongresi'ne 3, Yemen Islah Partisi'ne 3 ve Yemen Sosyalist Partisi, Yemen İnşa ve Adalet Partisi, Halk Birlik Partisi ile Zafer Partisi'ne 1'er bakanlık verilirken, güneyden ise GGK'ye 4, diğer küçük partilere de toplamda 6 bakanlık düşüyor.
Abdullah Salih - 14.7.2020
Yemen'de kabile mensupları, BAE destekli güçlerden 9 kişiyi kaçırdı
Askeri yetkililerden alınan bilgiye göre, Yemen'in batısındaki Sabiha kabilesine bağlı silahlı kişiler, BAE destekli ve Ali Abdullah Salih'in yeğeni Tarık Salih liderliğindeki Ulusal Direniş Güçlerine mensup 9 kişiyi kaçırdı.
Abdullah Salih - 1.7.2020
Son dakika! Yemen'de BAE destekli milisler protesto edildi
Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, göstericiler BAE'nin desteklediği ve eski Cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih'in yeğeni Tarık Salih'in liderlik ettiği Ulusal Direniş Güçleri isimli milis grup aleyhinde protesto düzenledi.
Abdullah Salih - 1.7.2020
Husiler BAE destekli bir komutanın saflarına katıldığını duyurdu
Husilere ait El-Mesira televizyonunun internet sitesinde yer alan habere göre, BAE destekli ve Yemen'in eski Cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih'in yeğeni Tarık Salih'in liderliğindeki Ulusal Direniş Güçlerine bağlı askeri operasyon komutanı Abdulmelik Hammaş el-Ebyad, Sana'ya dönerek Husilerin safına katıldı.
Abdullah Salih - 24.6.2020
BAE'nin Sokotra adasını işgal etmesi Yemen'in bölünmesini hızlandırıyor
Soğuk Savaş döneminde Güney Yemen Halk Cumhuriyeti'nin bir parçası olan ada, Sovyetler Birliği'nin önemli bir üs olarak kullandığı ve ağır savaş araçlarını konuşlandırdığı bir yerdi. Sovyetlerin ardından jeopolitik bir boşluk oluşan adada 1999 yılında ABD sivil bir havalimanı ve askeri bir üs kurmak için eski Yemen Cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih'le anlaşsa da bu projeler gerçekleşmedi.
Abdullah Salih - 12.6.2020
Son dakika... Albaraka Türk'ten bankanın ortaklık yapısına ilişkin açıklama Açıklaması
Son dakika haberleri: Albaraka Türk'ün ana ortaklarından Albaraka Bankacılık Grubu müteveffa başkanı ve hissedarı Şeyh Salih Abdullah Kamel'in vefatı sonrası banka payları oğlu Abdullah Salih Kamel'e geçerken, bankanın ortaklık yapısında bir değişiklik olmadığı bildirildi.
Abdullah Salih - 9.6.2020
Yemen'de yıllarca birbirine düşman olan taraflar BAE'nin çıkarlarına hizmet için ittifak ediyor
Yemen'deki ayrılıkçı Güney Geçiş Konseyi (GGK) ile devrik Cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih'in bugünkü temsilcilerinin, meşru hükümet güçlerine karşı Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) çıkarlarına hizmet ettiği belirtiliyor.
Abdullah Salih - 25.5.2020
Yemen, birleşmenin 30. yılında bu kez BAE eliyle bölünmeye sürükleniyor
Çok geçmeden 1993 yılında siyasi rejimde kriz patlak verdi. Eskiden kuzeyin lideri ve birleştikten sonra ise Yemen Cumhurbaşkanı olan Ali Abdullah Salih'in başkanlığındaki Genel Halk Kongresi Partisi ile güneyin lideri ve birleşmenin ardından Cumhurbaşkanı Yardımcısı olan Ali Salim el-Beyd liderliğindeki Yemen Sosyalist Partisi arasında kriz yaşandı.
Abdullah Salih - 22.5.2020
Yemen'de siyasi partilerden "darbecilere" karşı birlik olma çağrısı
Yemen'deki eski Cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih'in kurduğu Genel Halk Kongresi ile Yemen Islah Partisi'nin de aralarında olduğu 15 siyasi parti, Kuzey ve Güney Yemen'in birleşmesinin 30'uncu yıl dönümü dolayısıyla ortak yazılı açıklama yayımladı.
Abdullah Salih - 26.3.2020
Yemen'de altıncı yılına giren savaşta BAE'nin girişimleri koalisyona güven kaybettirdi
Yemen'de İran destekli Husiler, 2014'ün sonlarına doğru, görevini bırakmasına rağmen orduda ve istihbarat teşkilatında geniş nüfuza sahip olan devrik Cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih'in kendilerine sağladığı büyük lojistik destekten faydalanarak başkent Sana'yı ele geçirdi.
Abdullah Salih - 17.12.2019
Yemen'deki Kaçırılanların Anneleri Birliği: Husiler, bir yılda binden fazla sivili kaçırdı
Yemen'de yakınları Husiler ve eski Cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih yanlısı güçler tarafından kaçırılan aileler, birlikte hareket etmek amacıyla Nisan 2016'da "Kaçırılanların Anneleri Birliği"ni kurmuştu.
Abdullah Salih - 5.12.2019
Eski Yemen Cumhurbaşkanı Salih'in partisi bölgesel çekişmelerin kurbanı oldu
Eski Yemen Cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih'in İran destekli müttefiki Husiler tarafından öldürülmesinin üzerinden geçen 2 yılın ardından, liderliğini yaptığı Genel Halk Kongresi (GHK) Partisi bölgesel çekişmelerin kurbanı oldu.
Abdullah Salih - 1.12.2019
Haftanın tarihine bakış
2017- Eski Yemen Cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih, Sana'nın güneyinde konvoyunu durduran Husiler tarafından öldürüldü.
Abdullah Salih - 16.10.2019
"BAE gibi Suudi Arabistan'ı da Yemen'den kovacağız"
Tevekkül Kerman, Yemen halkının, "Suudi Arabistan'ın zorbalık ve eski Cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih rejimiyle yapılan yolsuzluk anlaşmaları aracılığıyla gasbettiği" tarihi haklarını da geri alacağını kaydetti.
Abdullah Salih - 21.8.2019
Riyad ile Abu Dabi arasındaki Aden çatlağı
Her halükarda BAE, Aden'deki çıkarlarını müttefiki Hizam Emni güçleriyle güvence altına alabilir. BAE bu arada "Amalika" ya da eski Cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih'in oğlu Tarık Salih liderliğindeki "Ulusal Direniş" güçleri gibi müttefikleriyle de Kızıldeniz'den Aden Körfezi'ne kadar Yemen sahillerinde birliklerini yeniden konuşlandırabilir.
Abdullah Salih - 21.8.2019
Yemen'de Körfez koalisyonunun hesapları tutmadı
Aden'deki olaylara ilişkin Yemen hükümetine bağlı bakanların açıklamalarında söz konusu gelişmelerin altında BAE'nin parmağı olduğu açıklandı. Gerek İçişleri Bakanlığı gerek Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamalarda Hizam-ı Emni'nin faaliyetleri BAE'nin açık bir darbe girişimi olarak tasvir edildi. Hadi hükümeti yetkililerinin açıklamalarında da, BAE'nin ülkedeki çeşitli milis güçlere verdiği askeri ve maddi desteğin kesilmesi istendi. Ayrıca olaylarla ilişkin açıklama yapan Islah Partisi ve eski Yemen Cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih'in kurduğu Halk Genel Kongresi partisi gibi siyasi ve askeri aktörler de Hizam-ı Emni güçlerini kınadı.
Abdullah Salih - 20.8.2019
Kızıldeniz'de uluslararası pazarlıklar
Arap Baharı başladığında herkes bunun Yemen'e nasıl yansıyacağını, özellikle 1990 yılında birleşen Kuzey ve Güney taraftarlarınca nasıl karşılanacağını merak ediyordu. Etkilerinin Tunus'taki gibi yumuşak bir geçişe mi, Suriye ve Libya'daki kanlı başlangıca mı benzeyeceği tartışılıyordu. Zira bir taraftan Kuzey ve Güney Yemen'de 20. yüzyıl boyunca gelişen farklı devlet algısı diğer taraftan yıllardır süren kabile savaşları, Sana ile Sa'da arasındaki çatışmalar ve halkın neredeyse tamamının silahlı olması; Yemen'in, Arap Baharına muhtemel tepkisinin merak edilmesini haklı kılıyordu. Aslında meraktan öte yanlış bir beklenti de vardı. Fakirlikte dünya sıralamalarının en alt sıralarında; Arap coğrafyasının da en fakir ülkesinde, uzun yıllardan beri süren Ali Abdullah Salih iktidarına karşı sert bir duruşun, silahlı bir kalkışmanın olabileceği tahmin ediliyordu.
Abdullah Salih - 9.8.2019
Yemen'in geçici başkenti Aden'de neler oluyor?
Meşru hükümete destek açıklamaları Yemen'deki eski Cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih'in kurduğu Genel Halk Kongresi, Yemen Islah Partisi, Yemen Sosyalist Partisi, Nasırcı Parti ve Er-Reşad Partisi'ni bünyesinde barındıran Ulusal İttifak, Aden'deki olaylara dair dün yazılı açıklama yayımladı.
Abdullah Salih - 25.7.2019
Suudi tahtı üzerinde Yemen kabusu
- Yemen'in Suudi tahtı üzerindeki etkisi Yakın tarihte yaşanan iki Yemen krizi Suudi Arabistan iç ve dış politikasında radikal değişikliklere sebep oldu: Birincisi 1962 yılında Yemen'de krallığa son verip cumhuriyet rejimine giden askeri darbeyle Yemen'in iç savaşa sürüklenmesi, ikincisi ise 2010 yılında başlayan Arap Baharı süreciyle Yemen'de Suudi yanlısı Ali Abdullah Salih rejiminin çökerek İran yanlısı Husilerin ülkenin önemli bir kısmını kontrol etmesi.
Abdullah Salih - 21.7.2019
Husilerden Suudi Arabistan askerlerine saldırı
Uzun süredir siyasi istikrarsızlığın hüküm sürdüğü Yemen'de İran destekli Husiler ile Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) desteğini alan hükümete bağlı güçler arasında çatışmalar yaşanıyor. Husiler, Yemen hükümeti birlikleriyle yaşanan çatışmalarda, bölgedeki kabile reisleri ile eski Cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih yandaşlarının desteğiyle Haziran 2016'da Amran'ın kontrolünü ele geçirmişti.
Abdullah Salih - 21.7.2019
Yemen'de Husi grupları arasında çatışma: 11 ölü
Husiler, Yemen hükümeti birlikleriyle yaşanan çatışmalarda bölgedeki kabile reisleri ile eski Cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih yandaşlarının desteğiyle Haziran 2016'da Amran'ın kontrolünü ele geçirmişti.
Abdullah Salih - 8.7.2019
ANALİZ - Yemen barışı için kozmopolit diplomasi
BÜŞRANUR BEGÇECANLI/ALPTEKİN CİHANGİR İŞBİLİR- Eski Yemen Cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih'in "Yemen'e hükmetmek yılanın başında raks etmek gibidir" sözü, Yemen'in bugün yaşadığı kaosu ve maruz kaldığı vekalet savaşlarını açıklar nitelikte.
Abdullah Salih - 8.7.2019
BAE Yemen'den gerçekten çekiliyor mu?
BAE ayrıca, Husiler tarafından öldürülen eski Cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih yanlısı Cumhuriyet Muhafızı güçlerinden, Salih'in yeğeni Tarık Salih liderliğinde yeni bir askeri güç oluşturdu ve bu güç ülkenin batı sahilinde konuşlandırıldı.
Abdullah Salih - 27.5.2019
ANALİZ - ABD'nin İran'ı çevreleme stratejisi ve riskler
Suudilerle yakın işbirliği içinde olan Yemen'in sabık devlet başkanı Ali Abdullah Salih'in Zeydi topluma yönelik dışlayıcı politikaları neticesinde ilk kez 2004 yılında Hüseyin Husi önderliğinde ayaklanan Husiler, süreç içinde İran'dan ve Hizbullah'tan aldıkları destekle 2014'te başkent Sana'yı ele geçirmeyi başardılar.
Abdullah Salih - 23.5.2019
Analiz - Bae-Suudi Ekseninin Statükocu Politikasının Geleceği
BAE-Suudi ekseninin statükoyu korumaya yönelik dış politikası ilk olarak Körfez bölgesinde ortaya çıktı. Arap Baharı'nın Bahreyn'e sıçramasıyla Suudilerin liderlik ettiği askeri oluşum, Bahreyn'deki müttefik el-Halife rejimini korumak için ülkeye doğrudan bir askeri müdahale gerçekleştirdi. El-Halife rejiminin Şii muhalefet tarafından devrilmesini engellemenin verdiği özgüvenle BAE-Suudi ekseni 2013 yılında Mısır'da, Muhammed Mursi'nin askeri darbe ile devrilmesine ve askeri darbe sonrası cunta yönetiminin ayakta kalmasına destek oldu. 2015 yılında Yemen'de devrilen Ali Abdullah Salih rejimini yeniden ayağa kaldırmak için BAE-Suudi müttefiki rejimler ile oluşturulan koalisyon eliyle Yemen'e askeri müdahaleye başladı.
Abdullah Salih - 13.4.2019
8. Haliç Dostluk Kupası Kadir Has Üniversitesi'nin
  2 bin 100 metrelik parkurda, Kadir Has Üniversitesi ekibinde Yavuz Ali Oğuz, Enes Kurtulan, Ozan Demirdelen, Savrun Kanay, Bedirhan Yıldırım, Berk Akın, Halit Can Hasbolat, Barış Borazan ve Kaan Aksu "Haliç Dostluk Kupası" için kürek çekti. Kadir Has Üniversitesi Kürek Takımı, yarışa Burkay Günay antrenörlüğünde hazırlandı.Koç Üniversitesi Kürek Takımı ise Yalçın Fidancı antrenörlüğünde dümende Selin Şengöz, Çağda Barış Benlier, Yaşar Barış Güllüoğlu, Furkan Polat, Mert Özel, Hakan Güneş, Cem Berk Görmüş, Mertcan Asgün ve Abdullah Salih Budan ile yarıştı.
Abdullah Salih - 13.1.2019
Grafikli - Arap Baharı Yıllar İçinde Kışa Döndü
- Yemen: 27 Ocak 2011 Yemen'i 1978'den beri yöneten Ali Abdullah Salih'e karşı 27 Ocak 2011'de başlayan halk ayaklanması, Salih'in görevden çekilerek yerine yardımcısı Abdurabbu Mansur Hadi'nin geçmesi ve ardından Hadi'nin 21 Şubat 2012'de tek aday olarak girdiği seçimlerde ülkenin yeni Cumhurbaşkanı seçilmesiyle sonuçlandı.
Abdullah Salih - 11.12.2018
Yemenli Taraflar Esir ve Tutuklu Listelerini Paylaştı
Stockholm müzakere merkezinde basın mensuplarına dağıtılan Yemen hükümet kaynaklarına dayandırılan bildiride, hükümet heyetine ait listenin Bahai inancı mensupları ve son Cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih'in ailesinden isimleri de içerdiği belirtildi.
Abdullah Salih - 10.12.2018
Yemenlilerin Bir Lokma İçin Yalvardıklarını Görmek Çok Üzücü"
Eski devlet başkanı Ali Abdullah Salih'in görevini bırakmak zorunda kaldığı 2011'deki halk ayaklanmasının ardından Yemen'deki istikrar ve güvenlik sorunu devam ediyor.
Abdullah Salih - 8.12.2018
Savaş Suçluları Hesap Vermediği Sürece Yemen'de Adil Bir Barış Olmaz"
Yemen'de, Arap Baharı sonrasında eski devlet başkanı Ali Abdullah Salih'in görevini bırakmak zorunda kaldığı 2011'deki halk ayaklanmasının ardından ülkede istikrar ve güvenlik sorunu sürüyor.
Abdullah Salih - 25.10.2018
Analiz - İran-Körfez Rekabetinin Yemen'e Ağır Bedeli
Yemen'de, Şubat 2011'de başlayan halk devrimi, Suudi Arabistan tarafından doğrudan desteklenen 32 yıllık Ali Abdullah Salih yönetiminin değişmesine sebep olsa da, bu değişim yine Riyad ve Körfez'deki destekçilerinin eliyle kaotik bir sürece kapı araladı.
Abdullah Salih - 16.10.2018
Yemen'de Başbakan Ahmed Bin Dağr Görevden Alındı
Abdulmelik, Ali Abdullah Salih yönetimine karşı 11 Şubat 2011 devrim belgesinin hazırlanmasında da büyük rol oynamış ve bir grup akademisyenle 2030 Yemen Bağımsız Gençliği Vizyonu'nun yazımına iştirak etmişti.
Abdullah Salih - 26.7.2018
BM Yemen Özel Temsilcisi Ghk Partisi Yetkilileriyle Görüştü
Birleşmiş Milletler (BM) Yemen Özel Temsilcisi Martin Griffiths, eski Yemen Cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih'in partisi Genel Halk Kongresi (GHK) yetkilileri ile "barış müzakerelerine yeniden başlanmasını" görüştü.
Abdullah Salih - 25.7.2018
Husilerin Tek Seçeneği Teslim Olmak"
Husilerin Yemen'de yasal ve meşru hükümeti devirerek ülkede krizle başlayan savaş sürecini başlattığını belirten Saadi, şöyle devam etti: "2011 yılında Arap dünyasında başlayan Arap Baharı, Yemen'de de gösterilere neden oldu. Halk daha iyi bir yaşam için sokaklara döküldü. Yemen hükümeti ise halkın bu hak arayışına silahla karşılık verdi, çok sayıda insan öldürüldü. Halk ise 'Yemen bir kaosa sürüklenmesin, sivil bir savaş çıkmasın.' diye geri adım attı. Eski Cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih, göstericilerle uzlaşmaya çalıştı ve birlik hükümeti önerisinde bulunarak anayasayı gözden geçirecek, bir komite kurulması teklifini getirdi.
Abdullah Salih - 18.7.2018
Yemen'de Cumhuriyet Muhafızlarından 44 Kişi Alıkonuldu İddiası
Yemen'in güneyindeki Dali kentinde eski Yemen Cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih'in yeğeni Tarık Salih'in liderliğini yaptığı Cumhuriyet Muhafızları mensubu 44 kişinin kaçırıldığı iddia edildi.
Abdullah Salih - 21.6.2018
BM Yemen Özel Temsilcisi'nden Hudeyde Önceliğimiz Mesajı
Ancak Husiler ile devrik Cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih'in partisi Genel Halk Kongresi tarafından kurulan sözde "Siyasi Yüksek Konsey" üyelerinden Muhammed el-Buhayti daha önce yaptığı açıklamada, Griffiths ile gerçekleştirilen görüşmelerde Hudeyde Limanı'nın BM idaresine teslim edilmesinin gündeme gelmediğini belirtmişti.
Abdullah Salih - 21.6.2018
Bae'den Husilere Hudeyde'den Tamamen Çekilme Çağrısı
Ancak Husiler ile devrik Cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih'in partisi Genel Halk Kongresi tarafından kurulan sözde "Siyasi Yüksek Konsey" üyelerinden Muhammed el-Buhayti daha önce yaptığı açıklamada, Griffiths ile gerçekleştirilen görüşmelerde Hudeyde Limanı'nın BM idaresine teslim edilmesinin gündeme gelmediğini belirtmişti.
Abdullah Salih - 19.6.2018
BM Yemen Özel Temsilcisi, Husilerle "Hudeyde Limanı'nı" Görüştü
Husiler ile devrik Cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih'in partisi Genel Halk Kongresi (GPC) tarafından kurulan sözde "Siyasi Yüksek Konsey" üyelerinden Muhammed el-Buhayti de daha önce yaptığı açıklamada, Griffiths ile gerçekleştirilen görüşmelerde Hudeyde Limanı'nın BM idaresine teslim edilmesinin gündeme gelmediğini belirtmişti.
Abdullah Salih - 19.6.2018
Husilerden "Hudeyde Limanı" Açıklaması
Husiler ile devrik Cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih'in partisi Genel Halk Kongresi (GPC) tarafından kurulan Siyasi Konsey üyelerinden Muhammed el-Buhayti, AA muhabirine yaptığı açıklamada, BM Yemen Özel Temsilcisi Griffiths'in görüşmelerde Husilerden Hudeyde Limanı'nın BM'ye teslim edilmesini istemediğini ve bu konunun zaten yetkisi dahilinde olmadığını söyledi.
Abdullah Salih - 12.6.2018
Yemen'de Memura 18 Ay Sonra "Yarım Maaş"
Uzun süredir siyasi istikrarsızlığın yaşandığı Yemen'de Husiler ve onlara destek veren eski Cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih yanlıları ile Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçlerinin destek verdiği meşru yönetim yanlısı gruplar arasındaki çatışmalar ülkenin çeşitli kentlerinde devam ediyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Abdullah Salih Haberleri | Abdullah Salih Kimdir - Haberler - Abdullah Salih haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Abdullah Salih kimdir, hayatı ve biyografisi. ABD başkanlık seçiminin üç kaybedeni.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.11.2020 21:15:56. #1.15#
title