ABDULLAH ÖCALAN HABERLERİ

Abdullah Öcalan haber, Abdullah Öcalan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Abdullah Öcalan - 19.10.2019
YPG/PKK, Ermeni kilisesini de karargah olarak kullandı
AA'nın görüntülediği kilisede, papazın dua etmek ya da vaaz vermek üzere kullandığı kısmın, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan posterleriyle donatıldığı göze çarpıyor.
Abdullah Öcalan - 16.10.2019
MHP'li Yıldız: "PKK/PYD/YPG, Türkleri ve Kürtleri katleden bir terör örgütüdür"
MHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldız, Barış Pınarı Harekatı ve terör örgütü PKK/YPG ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Türk Silahlı Kuvvetlerinin Barış Pınarı Harekatı'nı başarıyla sürdürdüğünü kaydeden Yıldız, şunları kaydetti: "PKK'nın Suriye kolu PYD/YPG terör örgütüne karşı BM Sözleşmesi'nin 51. maddesinden kaynaklanan meşru müdafaa hakkı ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin terörle mücadeleye ilişkin kararları doğrultusunda Türk Silahlı Kuvvetlerinin 9 Ekim 2019 tarihinde başlatmış olduğu Barış Pınarı Harekatı büyük bir başarı ile devam etmektedir. Ülkemizin güneyinde kurulmak istenen terör devletinin imhası ve sınır güveliğimiz için Türk Silahlı Kuvvetleri harekatı kararlılıkla sürdürmektedir. Harekat kapsamında bugüne kadar şehit olan 6 kahraman askerimize Allah'tan rahmet, aziz milletimize başsağlığı diliyoruz. PKK terör örgütü, Türkiye Cumhuriyeti'nin Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri ile Suriye, İran ve Irak ülke topraklarının bir kısmını içine alacak şekilde birleşik bağımsız Kürt devleti kurma amacı doğrultusunda 1978 yılında kurulan Marksist-Leninist silahlı bir yapılanmadır. PYD'nin askeri silahlı kolu olarak tarif edilen YPG, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın talimatıyla 2004 yılında kurulmuş olup, PKK'nın Suriye kolu olarak faaliyet göstermektedir.
Abdullah Öcalan - 16.10.2019
ABD müesses nizamı barış değil kaos peşinde
Sorunun kaynağı bölgeye yerleşen yabancı güçler Türkiye'nin 2016 yılının Ağustos ayında Fırat Kalkanı, 2018 yılının Ocak ayında ise Zeytin Dalı harekatları ile akamete uğrattığı bu sözde kantonlardan oluşan terör koridorunun Akdeniz'e ulaşması halinde kim ya da kimlerin çıkarlarına hizmet edeceğini anlamak için bugün Doğu Akdeniz ve Kıbrıs adası çevresinde yaşanan enerji mücadelesine bakmak yeterli olacaktır. Washington'da PKK/YPG terör örgütünün savunuculuğunu üstlenenlerin diğer ilham kaynağı Peter W. Galbraith de terör örgütüyle uzun geçmişi olan bir diplomat. Diplomasi kariyerinin en çarpıcı faaliyetlerinden biri, 1999 yılında kaçışı Kenya'da noktalanacak olan terörist başı Abdullah Öcalan ile Roma'da buluşma girişimi oldu.
Abdullah Öcalan - 15.10.2019
"PKK ile iş birliği yaparak kendimizi Türkiye ile kopma noktasına getirdik"
Kimmitt, o dönemden sonra YPG ile ortaklık yapıldığını belirterek, şunları söyledi: "YPG ile çalışmaya karar verdiğimizde başka bir sorun ortaya çıktı. O da gurubun PKK terör örgütü ile olan ilişkisiydi. Türklere, DEAŞ'e karşı YPG ile olan ortaklığımızın geçici ve taktiksel olduğunu söyledik. O zamanki ABD politikası bu yöndeydi. Suriye'de sadece DEAŞ ile mücadele için bulunuyorduk ancak bölgede bulunan bazı yetkililerimiz bir anda daha önce hiç görmediğim bir görev üstlendiler. Büyük çoğunluğu Kürtlerden oluşan yeni yerleşim ve yapısal alanlar inşa etmeye başladık. Buraları koruması için de 40 bin kişilik bir güvenlik gücü kurduk. Bazı karar vericiler kafalarına göre gidip sözler verdiler. YPG'ye ödeyemeyecekleri çekler yazdılar. Bu yüzden bu grupla yaptığımız her telekonferans görüşmesinde kendimizi (PKK lideri) Abdullah Öcalan ve Rojava posterinin yanında buluyoruz.
Abdullah Öcalan - 15.10.2019
"Muhammed bebeğin ölümünü duyunca acımız tazelendi"
"Aynı üzüntüyü tekrar yaşadık" Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan "bebek katili" olarak hafızalara kazındığı Derince katliamında kurşuna dizilen 9 aylık Leyla bebeğin babası Yılmaz Erdem, AA muhabirine yaptığı açıklamada, terör örgütünün herkesi hedef aldığını söyledi.
Abdullah Öcalan - 11.10.2019
Suriye Milli Ordusu, ele geçirdiği Tel Halaf'te YPG sığınaklarını temizliyor
Suriye Milli Ordusuna bağlı Sultan Murad Tugayı, PKK/YPG terör örgütlerinin kullandığı sığınaklara girerek duvardaki terör örgütünün elebaşısı Abdullah Öcalan posterlerini indirdi, bez parçalarını yaktı ve "Biz Sultan Murad Tugayıyız.
Abdullah Öcalan - 11.10.2019
10 Ekim 2019 Haberleri
10 Ekim 2019 Manşet Haberleri.
Abdullah Öcalan - 10.10.2019
HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli Açıklaması
HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Türkiye'nin askeri varlığı dahil, Suriye topraklarından kendi sınırlarına çekilmesi gerektiğini savunarak "Suriye'nin siyasi geleceğine Suriye halkları karar vermeli, Türkiye de buna saygılı olmalıdır.
Abdullah Öcalan - 8.10.2019
Dışişlerinden italya'ya 'fahri hemşehrilik' tepkisi
Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "İtalya'nın Emilia Romagna Bölgesi'nde yer alan Parma vilayetinin ilçesi olan Berceto Belediye Meclisi'nce 5 Ekim 2019 tarihinde teröristbaşı Abdullah Öcalan'a fahri hemşehrilik verilmiş olmasını şiddetle kınıyoruz" denildi.
Abdullah Öcalan - 8.10.2019
Bebek katili Apo'ya fahri hemşehrilik veren Parma Vilayeti'ne Türk tokadı
Dışişleri Bakanlığı, PKK'nın tutuklu elebaşı bebek katili Abdullah Öcalan'a İtalya'nın Parma vilayetinden fahri hemşehrilik verilmesine sert tepki verdi.
Abdullah Öcalan - 8.10.2019
Dışişlerinden italya'ya 'fahri hemşehrilik' tepkisi
DIŞİŞLERİ Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "İtalya'nın Emilia Romagna Bölgesi'nde yer alan Parma vilayetinin ilçesi olan Berceto Belediye Meclisi'nce 5 Ekim 2019 tarihinde teröristbaşı Abdullah Öcalan'a fahri hemşehrilik verilmiş olmasını şiddetle kınıyoruz" denildi.
Abdullah Öcalan - 8.10.2019
flaş
Dışişleri Bakanlığı: İtalya'nın Emilia Romagna Bölgesi'nde yer alan Parma vilayetinin ilçesi olan Berceto Belediye Meclisi'nce 5 Ekim tarihinde teröristbaşı Abdullah Öcalan'a fahri hemşehrilik verilmiş olmasını şiddetle kınıyoruz.
Abdullah Öcalan - 8.10.2019
flaş
Dışişleri Bakanlığı: İtalya'nın Emilia Romagna Bölgesi'nde yer alan Parma vilayetinin ilçesi olan Berceto Belediye Meclisi'nce 5 Ekim'de tarihinde teröristbaşı Abdullah Öcalan'a fahri hemşehrilik verilmiş olmasını şiddetle kınıyoruz.
Abdullah Öcalan - 8.10.2019
Dışişleri Bakanlığı, İtalya'nın Berceto ilçesinde terörist başı Öcalan'a fahri hemşehrilik...
Dışişleri Bakanlığı, İtalya'nın Berceto ilçesinde terörist başı Öcalan'a fahri hemşehrilik verilmesini şiddetle kınadı.
Abdullah Öcalan - 8.10.2019
HDP TBMM Grup Toplantısı
Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'a tecrit uygulandığını ileri süren Temelli, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu tecrit olmasaydı ya da avukatları, ailesi düzenli olarak görüşebilseydi, Türkiye'de çeşitli kurumlar görüşebilseydi, bugün belki de sürüklendiğimiz bu yerden çok farklı bir yerde olabilirdik.
Abdullah Öcalan - 8.10.2019
Sosyal medyadan terör örgütü propagandasına hapis cezası
Sanık avukatı, esasa ilişkin savunmasında, müvekkilinin sosyal medya paylaşımlarının 2015-2016 yıllarına ait olduğunu, aralarında terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın fotoğraflarının da yer aldığı haber paylaşımında bulunduğunu, ancak suç kastı olmadığını belirterek, beraat talebinde bulundu.
Abdullah Öcalan - 7.10.2019
Selahattin Demirtaş'a hapis cezası
Toplantı sırasında terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan posterleri açılmasından ve bölücü örgüt lehine slogan atılmasından müvekkillerinin sorumlu olmadığını ileri süren avukatlar, güvenlik güçlerinin de yasaya aykırı bir durum gerçekleşmediğinden müdahalede bulunmadığını savundu.
Abdullah Öcalan - 7.10.2019
Pkk'nın kadın yapılanmasına büyük darbe
MİT'in elde ettiği istihbarat doğrultusunda, geçen 13 Eylül'de Kandil'e düzenlenen hava harekatında, PKK/KCK Yürütme Konseyi Üyesi ve PKK/KJK sorumlusu 'Bese Erzincan' kod adlı Ayfer Kordu hedef alındı. Kırmızı kategoride aranan terörist Kordu'nun örgüte 1980 yılların sonunda katıldığı, Lübnan ve Suriye alanında bizzat teröristbaşı Abdullah Öcalan'dan siyasi ve askeri eğitim aldığı öğrenildi.
Abdullah Öcalan - 7.10.2019
Terör örgütü PKK'nın kadın yapılanması sorumlusuna nokta atışı
"Bese Erzincan" kod adlı Ayfer Kordu'nun terör örgütüne 1980'li yılların sonunda katıldığı, Lübnan ve Suriye alanında terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'dan siyasi ve askeri eğitim aldığı ve örgütün kadın yapılanmasını oluşturan çekirdek kadroda yer aldığı öğrenildi.
Abdullah Öcalan - 3.10.2019
Anayasa Mahkemesinin Sırrı Süreyya Önder kararının gerekçesi açıklandı
Bu süreçte başvurucu ve diğer bazı kişilerin, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan ile de görüştüğü belirtildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Abdullah Öcalan Haberleri | Abdullah Öcalan Kimdir - Haberler - Sayfa 8 - Abdullah Öcalan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Abdullah Öcalan kimdir, hayatı ve biyografisi. Terörist inlerindeki görüntüler YPG-PKK ayrımını yalanlıyor (2).
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.10.2020 11:35:09. #1.15#
title