ABDULLAH ÖCALAN HABERLERİ

Abdullah Öcalan haber, Abdullah Öcalan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Abdullah Öcalan - 3.1.2020
MİT'ten Irak'ın kuzeyinde nokta operasyonu
Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre, 2019 Kasım ayının ilk haftasında Sincar Hanesor'da düzenlenen nokta operasyonuyla etkisiz hale getirilen teröristin, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın dayısının oğlu, "kırmızı" kategoride aranan 1968 doğumlu Metin Arslan olduğu öğrenildi.
Abdullah Öcalan - 3.1.2020
Terörist yakınlarını işe alıp, dağa malzeme göndermişler
"Terör örgütünün talimatlarıyla eş başkanlığa geçiş yapmışlar" Terör örgütü PKK'nın, ilk olarak Demokratik Toplum Kongresi yapılanması ve 2013 yılından sonra alınan kararlar doğrultusunda "eş başkanlık" sistemine geçtiği belirtilen iddianamede, terör örgütüne yönelik ülke genelinde gerçekleştirilen operasyonlarda bazı belediye başkanlarının gözaltına alınması ve tutuklanmasının ardından terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın talimatları doğrultusunda mevcut duruma alternatif bir model oluşturma amacıyla 2014'teki yerel seçimlere "eş başkan" adaylarıyla girerek bu sisteme geçiş yaptıklarının anlaşıldığı bildirildi.
Abdullah Öcalan - 29.12.2019
Haftanın tarihine bakış
1999- İdama mahkum edilen terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın "karar düzeltme" istemi, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığınca reddedildi.
Abdullah Öcalan - 26.12.2019
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'den Kanal İstanbul açıklaması Açıklaması
Libya ile imzalanan mutabakat Özgür Özel, Türkiye ile Libya arasında imzalanan Deniz Yetki Alanlarının Sınırlandırılmasına İlişkin Mutabakat Muhtırası'na ilk desteği veren parti olduklarını, anlaşmanın Meclis'e geldiği gün gereken desteği verip, Meclis'ten geçirdiklerini anlattı. CHP Grup Başkanvekili Özel, sözlerine şöyle devam etti: "Bu anlaşmayı desteklerken bir de uyardık. 'Bu anlaşmanın arkasından bir de askeri anlaşma çıkarmayasınız, Mehmetçiği Libya bataklığına sokmayasınız' dedik. O gün sustular, daha sonra Libya ile bir askeri anlaşma getirdiler karşımıza, izleri belliydi hemen karşı çıktık. Bütün muhalefetle birlikte Mehmetçiğin Libya'da bir serüvene yollanmasına itiraz ettik." Özel, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın kardeşi Osman Öcalan'ın TRT'de canlı yayına katılmasıyla ilgili yapılan suç duyurusuna ilişkin, Cumhuriyet Başsavcılığınca verilen kovuşturmaya yer olmadığına dair karara da tepki gösterdi.
Abdullah Öcalan - 21.12.2019
Kayseri'de Diyarbakır annelerine destek eylemi
Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutarak 3 Eylül'de HDP İl Başkanlığı binası önüne gelen ve oturma eylemi başlatan Diyarbakır annelerine Kayseri'deki anneler destek verdi.
Abdullah Öcalan - 12.12.2019
2020 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulunda
HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, "Elektrik faturalarının her seferinde gitgide artış göstermesi ve zamlanması nedeniyle artık evlerdeki elektrik faturaları aile bütçesinde önemli bir yer tutmaya başlamıştır.
Abdullah Öcalan - 4.12.2019
KİT Komisyonu raporları TBMM Genel Kurulunda
İstanbul seçimleri öncesinde kırmızı bültenle aranan bir teröristi ekranlara çıkararak iktidarın bir etnik köken üzerindeki oylarını yönlendirmeye çalışmış, çok büyük bir ayıba ve çok büyük bir rezalete imza atmıştır. TRT'nin, bırakın ekranlarına çıkartmayı, kapısının bile önünden geçirilmeyecek olanlar TRT ekranlarına çıkarılmıştır. Muhalefet liderlerine kapatılan ekranlar PKK terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın kardeşi Osman'a sonuna kadar açılmış, İmralı'dan servis edilen mektup ve terörist başı Abdullah Öcalan'ın İstanbul seçimiyle ilgili görüşleri TRT ekranlarından vatandaşlarımıza aktarılmaya çalışılmıştır.
Abdullah Öcalan - 3.12.2019
İYİ Parti'li Koray Aydın, Bakan Soylu'nun "Adil Öksüz" açıklamasını değerlendirdi Açıklaması
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, FETÖ firarisi Adil Öksüz'ün yerinin bilindiğine dair açıklamasıyla ilgili, "Koskoca Türkiye Cumhuriyeti Devleti Öcalan'ı paketleyip getirdi de şimdi Adil Öksüz'ü mü paketleyip getiremeyecek.
Abdullah Öcalan - 30.11.2019
HDP Eş Genel Başkanları Buldan ve Temelli, DBP Kongresi'ne katıldı
HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Sezai Temelli, Demokratik Bölgeler Partisinin (DBP) 5. Olağan Kongresi'ne katıldı.
Abdullah Öcalan - 24.11.2019
Haftanın tarihine bakış
1999- Yargıtay 9. Ceza Dairesi, terör örgütünün elebaşı Abdullah Öcalan hakkında verilen ölüm cezasını onadı.
Abdullah Öcalan - 21.11.2019
Ankara Garı önündeki terör saldırısı davasında birleştirme kararı
PKK'nın bazı terör eylemlerini anımsatan Fidan, "Abdullah Öcalan'ın insanlığa karşı suçtan yargılanması gerekir.
Abdullah Öcalan - 20.11.2019
2020 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda
Tatlıoğlu, "Zaman zaman bunun ayak izlerini tekrar hissediyoruz. Aynen Osman Öcalan'ın televizyona çıkması, Abdullah Öcalan'ın mektubunun okunması gibi.
Abdullah Öcalan - 20.11.2019
Sosyal medyada terör propagandasına tutuklama
Alınan bilgiye göre, Beypazarı Emniyet Müdürlüğü ekipleri ilçede ikamet eden Suriyeli uyruklu Ahmet H'nin sosyal paylaşım sitesi Facebook'taki hesabı üzerinden terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın fotoğraflarını yayınladığını ve terör örgütü propagandası yaptığını belirledi.
Abdullah Öcalan - 18.11.2019
2020 Merkezi Yönetim bütçe görüşmeleri
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "İthavi vardı, yakın adamlarından biri yakaladık Irak'a verdik.
Abdullah Öcalan - 15.11.2019
AYM'den ana dilde savunma isteğinin reddi için 'ihlal yok' kararı
Adana'da yaşayan Mehmet Bozhan (67), terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın talimatıyla 'demokratik çözüm çadırları' adıyla kentte kurulan çadırda başlatılan 'sivil itaatsizlik' eylemleri kapsamında 'sivil imam' olarak görev yaptığı tespit edilince 2011'de tutuklandı.
Abdullah Öcalan - 15.11.2019
Altun, Washington Examiner için makale kaleme aldı
Altun, bu adımda sayılamayacak kadar çok çelişkinin mevcut olduğuna dikkati çekerek şöyle devam etti: "Bu davet, Türk-Amerikan ilişkilerine zarar vermekle kalmayıp, YPG'nin PKK ile olan bağı göz önüne alındığında, ABD yasalarına göre bir suç teşkil etmektedir. Abdi Şahin, yaklaşık 20 yıl boyunca öğretmenler, köylüler, askerler, çocuklar ve yaşlılar dahil 40 binden fazla masum Türk ve Kürt'ün ölümünden sorumlu olan PKK'nın tutuklu elebaşı Abdullah Öcalan'ın emrinde çalışmıştır.
Abdullah Öcalan - 15.11.2019
Altun: "Washington bir teröriste ev sahipliği yapmamalıdır"
İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun, The Washington Examiner'e makale yazdı. Mazlum Kobani kod adlı terörist Ferhat Abdi Şahin'in senatörler tarafından ABD'ye davet edilmesinin kabul edilemez olduğunu belirterek, "Bir grup ABD'li senatörün 'Mazlum Kobani' kod adlı teröristi Kongreye hitap etmesi ve Beyaz Saray'da Başkan Trump ile görüşmesi için ABD Dışişleri Bakanlığına vize işlemlerini hızlandırma çağrısında bulunması, ABD'nin 67 yıllık NATO müttefiki Türkiye tarafından kesinlikle kabul edilebilir değildir. 'Mazlum Kobani' kod adlı Ferhat Abdi Şahin, Türkiye, ABD ve Avrupa Birliği'nin terör örgütü olarak kabul ettiği PKK'nın yönetimindeki bir teröristtir. Abdi Şahin'in, Amerikan medyasında 'Suriye'de DEAŞ'a karşı mücadele ettiği öne sürülen YPG'nin sözde komutanı' olarak yüceltilmesi utanç vericidir. Abdi Şahin'in PKK ile on yıllar öncesine dayanan geçmişi, YPG ile PKK arasında bir ayrım olmadığının açık delili niteliğindedir. Söz konusu davet sadece diplomatik bir hata değil, aynı zamanda sevdiklerini bu azılı terör örgütünün ellerinde kaybetmiş binlerce Türk ailesine hakarettir. ABD'li vekiller, Interpol tarafından Kırmızı Bülten'le aranan bir terör örgütü elebaşının altına neden kırmızı halı sermektedir? Senatörler, ABD'nin Suriye'deki terörle mücadele stratejisinin bir parçası olarak desteklemeyi tercih ettiği YPG'nin elebaşı olması gerekçesiyle Abdi Şahin'e davetiye gönderiyorlar. Bu adımda, sayılamayacak kadar çok çelişki mevcuttur. Bu davet, Türk-Amerikan ilişkilerine zarar vermekle kalmayıp, YPG'nin PKK ile olan bağı göz önüne alındığında, ABD yasalarına göre bir suç teşkil etmektedir. Abdi Şahin, yaklaşık 20 yıl boyunca öğretmenler, köylüler, askerler, çocuklar ve yaşlılar dahil 40 binden fazla masum Türk ve Kürt'ün ölümünden sorumlu olan PKK'nın tutuklu elebaşı Abdullah Öcalan'ın emrinde çalışmıştır.
Abdullah Öcalan - 15.11.2019
Diyarbakır annelerinden uluslararası camiaya çağrı
Bazı ABD Kongresi üyelerinin terörist elebaşı "Mazlum Kobani" kod adlı Ferhat Abdi Şahin'i ülkeye davet etmelerine tepki gösteren Aydın, şöyle konuştu: "O bir PKK'lı. Binlerce çocuğun, gencin katili. Kendi menfaati için yanına alıyor. Amerika resmen bunlara destek veriyor. Abdullah Öcalan, 'Kendisi manevi oğlumdur.
Abdullah Öcalan - 14.11.2019
Erdoğan, Trump'a terörist Kobani'nin videosunu izletti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'deki çalışma ziyaretinin ardından yurda döndü. ABD Başkanı Donald Trump ve ABD'li senatörlerle bir araya gelen Erdoğan, YPG'li Ferhat Abdi Şahin'in karıştığı eylemlere ilişkin hazırlanan videoyu Amerikalı muhataplarına izletti. Türkiye'nin hazırladığı video basın mensuplarıyla paylaşıldı. İngilizce seslendirilen videonun Türkçe ve İngilizce altyazılı seçenekleri bulunuyor. 27 Temmuz 2008'de İstanbul Güngören'de meydana gelen bombalı saldırı ile başlayan videoda Ferhat Abdi Şahin, "Tüm bunların arkasında kötü bir sır gibi saklanan onaylı Twitter hesabına sahip bir kişi, sözde özgürlük hareketinin lideri olarak yüceltilen ve terörü kendi çıkarları için kullanan bir kişi. Her öğretinin ve eylemin bir mesajı olduğu gibi bu durumda da, mesaj ölümdü ve mesajı ileten kişi Abdullah Öcalan'ın manevi oğlu Ferhat Abdul Şahin'den başkası değildi.
Haberler.com Ios Uygulaması Haberler.com Android Uygulaması Haberler.com Huawei Uygulaması
Şu an buradasınız: Abdullah Öcalan Haberleri | Abdullah Öcalan Kimdir - Haberler - Sayfa 5 - Abdullah Öcalan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Abdullah Öcalan kimdir, hayatı ve biyografisi. Kaymakam Partal, mantar yetiştiriciliği kursunu ziyaret etti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 19.9.2020 22:57:33. #1.15#
title