ABDULLAH ÖCALAN HABERLERİ

Abdullah Öcalan haber, Abdullah Öcalan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Abdullah Öcalan - 29.4.2020
Destici'den, koronavirüsle mücadelede 'rehavet' uyarısı
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, yazılı açıklama yaparak gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. PKK'nın İmralı'da tutuklu bulunan elebaşı Abdullah Öcalan'a telefon hakkı verilmesini eleştiren Destici, "Adaletin kılıcı olan hakimlerimizce 20 yıl önce kalemi kırılan cani, bebek katili Öcalan önce yağlı urgandan kurtarıldı.
Abdullah Öcalan - 29.4.2020
BBP Genel Başkanı Destici, "Öcalan'a ailesiyle telefonla görüşme izni verilmesiyle ne murat...
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, terör örgütü PKK'nın İmralı'da tutuklu bulunan elebaşı Abdullah Öcalan'a yıllar sonra telefon hakkı elde etmesine tepki göstererek "Çözüm süreci başta olmak üzere geçmişte yaşananlardan hiç mi ders alınmamıştır" açıklamasında bulundu.
Abdullah Öcalan - 26.4.2020
Terör örgütü PKK/YPG, sözde Ermeni soykırımı anması düzenlemiş
Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre terör örgütü YPG/PKK, geçen sene 1915 yılı olaylarına dair Ermeni iddialarının yıl dönümünde, aralarında Ermeni kökenli unsurların da olduğu sözde tabur kurduğunu ilan etti. Kuruluşunda yaklaşık 90 teröristin bulunduğu sözde taburun, Suriye'nin kuzeyinde YPG/PKK'nın işgalindeki bölgelerde konuşlanacağı belirtildi.Kuruluş toplantılarını Azerbaycanlı Türklerin katliamlarında yer alan ve daha sonra ASALA'da faaliyet yürüten Levon Ekmekçiyan, Monte Melkonyan ile Osmanlı dönemindeki Ermeni çetecilerden Kevork Çavuş, Andranik Ozanyan ile terör örgütü TKP/ML TİKKO elebaşı İbrahim Kaypakkaya ve PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın fotoğraflarının olduğu odada yapan teröristlerin, terör örgütü PKK/YPG'nin düzenlediği saldırılara katıldıkları belirlendi.
Abdullah Öcalan - 26.4.2020
Terör örgütü PKK Suriye'de sözde Ermeni soykırımını andı
Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, geçtiğimiz sene 1915 yılı olaylarına dair Ermeni iddialarının yıl dönümünde aralarında Ermeni kökenli unsurların da olduğu sözde tabur kurduğunu ilan eden terör örgütü YPG/PKK, Suriye'nin Tal Tamir kırsalındaki bir köyde sözde Ermeni soykırımını anma etkinliği düzenledi. Kuruluşunda yaklaşık 90 teröristin bulunduğu sözde taburun Suriye'nin kuzeyinde YPG/PKK'nın işgalindeki bölgelerde konuşlanacağı belirtilmişti. Kuruluş toplantılarını Azerbaycanlı Türklerin katliamlarında yer alan ve daha sonra ASALA'da faaliyet yürüten Levon Ekmekçiyan, Monte Melkonyan ile Osmanlı dönemindeki Ermeni çetecilerden Kevork Çavuş, Andranik Ozanyan ile terör örgütü TKP/ML TİKKO kurucusu İbrahim Kaypakkaya ve Abdullah Öcalan'ın fotoğraflarının olduğu bir odada yapan teröristlerin terör örgütü PKK/YPG'nin düzenlediği saldırılara katıldıkları belirlenmişti.
Abdullah Öcalan - 26.4.2020
Teröristlerden sözde anma etkinliği
Kuruluş toplantılarını Azerbaycanlı Türklerin katliamlarında yer alan ve daha sonra ASALA'da faaliyet yürüten Levon Ekmekçiyan, Monte Melkonyan ile Osmanlı dönemindeki Ermeni çetecilerden Kevork Çavuş, Andranik Ozanyan ile terör örgütü TKP/ML TİKKO kurucusu İbrahim Kaypakkaya ve Abdullah Öcalan'ın fotoğraflarının olduğu bir odada yapan teröristlerin, terör örgütünün düzenlediği saldırılara katıldıkları belirlenmişti.
Abdullah Öcalan - 26.4.2020
Haftanın tarihine bakış
1999- Terör örgütü elebaşı hakkındaki iddianamede, Abdullah Öcalan'ın idamı istendi.
Abdullah Öcalan - 13.4.2020
TBMM Genel Kurulu
TBMM Genel Kurulu'nda CHP, HDP ve İYİ Parti'nin gündeme ilişkin grup önerileri kabul edilmedi.
Abdullah Öcalan - 7.4.2020
HDP'li eski Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Mızraklı hakkında gerekçeli karar hazırlandı
Kararda, Mızraklı'nın sözde "demokratik özerkliği" hayata geçirmek amacıyla terör örgütü PKK/KCK elebaşı Abdullah Öcalan'ın talimatıyla kurulan Demokratik Toplum Kongresi'nde (DTK) daimi meclis üyesi olarak faaliyet yürüttüğü, sosyal alan merkezine bağlı faaliyet yürüten sağlık komisyonu üyesi olduğu bildirildi.
Abdullah Öcalan - 7.4.2020
BBP Genel Başkanı Destici gündemi değerlendirdi Açıklaması
Destici, HDP'nin, infaz düzenlemesini, Abdullah Öcalan'a özgürlük kampanyasına dönüştürmeye çalıştığını ifade ederek, HDP milletvekillerinin, bu maksatla sosyal medyada Öcalan fotoğrafları yayınlamalarının sadece hadsizlik ve utanmazlık değil aynı zamanda suç olduğunu da belirtti.
Abdullah Öcalan - 1.4.2020
İçişleri Bakanı Soylu canlı yayında soruları yanıtladı: (3)
Soylu, bunu daha önce isteyenlerin olduğunu anlatarak, şöyle devam etti: "Bunu isteyenler 6-7 Ekim olaylarını yaptı. Dediler ki ' biz özerklik ilan ediyoruz. Terör örgütünün başı Abdullah Öcalan bize böyle talimat verdi.
Abdullah Öcalan - 30.3.2020
DHA İSTANBUL BÜLTENİ - 2
ÖCALAN'DAN BİZZAT EĞİTİM ALDI DHA'nın edindiği bilgilere göre terörist Nazife Bilen, Suriye ve Lübnan'da Abdullah Öcalan'dan askeri ve siyasi eğitim aldı.
Abdullah Öcalan - 30.3.2020
TERÖR ÖRGÜTÜ PKK'NIN SÖZDE ÜST DÜZEY YÖNETİCİNİN ÖLDÜRÜLMESİYLE İLGİLİ DETAYLAR
ÖCALAN'DAN BİZZAT EĞİTİM ALDI DHA'nın edindiği bilgilere göre terörist Nazife Bilen, Suriye ve Lübnan'da Abdullah Öcalan'dan askeri ve siyasi eğitim aldı.
Abdullah Öcalan - 30.3.2020
PKK'ya üst düzey darbe; Nazife Bilen etkisiz hale getirildi
ÖRGÜTÜN İLK KADIN KURUCULARI ARASINDA Terörist Bilen'in, Suriye ve Lübnan'da terör örgütü lideri Abdullah Öcalan'dan siyasi ve askeri eğitim almasının ardından PKK Kadın Harekatı'nın ilk kurucuları arasında yer aldığı öğrenildi.
Abdullah Öcalan - 30.3.2020
MİT ve TSK'nın operasyonuyla PKK'nın üst düzey kadın mensubu etkisiz hale getirildi
Terör örgütü mensubu Nazife Bilen Sözde KCK önderlik komitesinin 6 aktif üyesinden Nazife Bilen, Suriye ve Lübnan'da terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan'dan siyasi ve askeri eğitim almasının ardından PKK kadın hareketinin kurucuları arasında yer aldı.
Abdullah Öcalan - 25.3.2020
Görevden uzaklaştırılan HDP'li Belediye Başkanı Ertan'a "eş başkanlık" davası
"Terör örgütünün talimatlarıyla eş başkanlığa geçiş yapmışlar" Terör örgütü PKK'nın, ilk olarak Demokratik Toplum Kongresi yapılanması ve 2013 yılından sonra alınan kararlar doğrultusunda "eş başkanlık" sistemine geçtiği belirtilen iddianamede, terör örgütüne yönelik ülke genelinde gerçekleştirilen operasyonlarda bazı belediye başkanlarının gözaltına alınması ve tutuklanmasının ardından terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın talimatları doğrultusunda mevcut duruma alternatif model oluşturmak amacıyla 2014'teki yerel seçimlere "eş başkan" adaylarıyla girerek bu sisteme geçiş yaptıklarının anlaşıldığı bildirildi.
Abdullah Öcalan - 15.3.2020
Haftanın tarihine bakış
2013- Diyarbakır'daki Nevruz kutlamalarında terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın mesajı Türkçe ve Kürtçe okundu.
Abdullah Öcalan - 6.3.2020
Dışişleri'nden İtalya'daki Öcalan'la ilgili skandal karara sert tepki
Dışişleri Bakanlığı, İtalya'da bir belediyenin teröristbaşı Abdullah Öcalan'a fahri hemşehrilik verdiği skandal kararın "utanç verici" olduğunu belirtti.
Abdullah Öcalan - 6.3.2020
Dışişleri'nden İtalya'ya 'teröristbaşı Öcalan' tepkisi
DIŞİŞLERİ Bakanlığı'nca İtalya'da terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan'a fahri hemşehrilik verilmesine tepki gösterilerek, "Utanç verici bir gelişmedir" denildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Abdullah Öcalan Haberleri | Abdullah Öcalan Kimdir - Haberler - Sayfa 2 - Abdullah Öcalan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Abdullah Öcalan kimdir, hayatı ve biyografisi. Adım adım MİT kumpası.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.10.2020 17:51:29. #1.14#
title