ABDULLAH ÖCALAN HABERLERİ

Abdullah Öcalan haber, Abdullah Öcalan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Abdullah Öcalan

Abdullah Öcalan

Doğum Yeri Şanlıurfa / Türkiye
Doğum Tarihi 4.4.1949 - ...

Abdullah Öcalan Kimdir ?

Abdullah Öcalan ( 4 Nisan 1949, Halfeti) veya zaman zaman kullanılan kısa adıyla Apo,PKK'nın kurucularından biri ve bilinen ilk lideri. 1999 yılında Nairobi'de Kenya güvenlik birimlerince yakalanması sonrasında, 15 Şubat 1999 günü Türk güvenlik görevlilerine teslim edilerek Türkiye'ye getirildi. 28 Nisan 1999'da, Türk Ceza Kanunu'nun 125.
Biyografinin devamı için tıklayın
Abdullah Öcalan - 20.9.2020
Haftanın tarihine bakış
2018- Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın cezaevinde kötü muamele ve işkence gördüğü yönündeki başvuruyu oy birliğiyle reddetti.
Abdullah Öcalan - 18.9.2020
17 Eylül 2020 Haberleri
17 Eylül 2020 Manşet Haberleri.
Abdullah Öcalan - 17.9.2020
PKK Öcalan'ın en yakınındaki ismin ölümünü saklıyor mu
PKK terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın en yakınındaki isimlerden Başkanlık Konseyi üyesi Ali Haydar Kaytan'ın Kandil'e düzenlenen hava harekatında öldüğü iddia edildi.
Abdullah Öcalan - 8.9.2020
Son dakika haberi: PKK, sözde üst düzey yöneticinin MİT ve TSK operasyonuyla etkisiz hale getirildiğini örgütten...
Teröristbaşı Abdullah Öcalan'dan eğitim alanlar arasında bulunan Hamo'nun, çok sayıda silahlı eylemin planlayıcısı olduğu, örgüte 1990'da Suriye'den katıldığı, 2011-2016 arasında Suriye'de örgütün finans ve lojistik sorumluluğunun yanı sıra PKK'nın Suriye yapılanmasının sözde yönetim kurulunda görev aldığı da öğrenildi.
Abdullah Öcalan - 3.9.2020
Güneydoğu'nun "saklı cennetinin" çehresi yatırımlarla değişiyor
Tarihi ve doğal güzellikleriyle her yıl çok sayıda yerli ve yabancı ziyaretçiyi ağırlayan Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesi, yatırım çalışmaları sayesinde yeni bir çehreye kavuştu. Terör örgütü PKK/KCK soruşturması kapsamında, Halfeti Belediye Başkanı DBP'li Mustafa Bayram, 2016 yılında görevden uzaklaştırılarak yerine dönemin kaymakamı Şeref Albayrak, belediye başkan vekili olarak görevlendirildi. Yürüttüğü başarılı çalışmalarla ilçe halkının gönlünü kazanan Albayrak, geçen yıl yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimi'nde, yaklaşık 30 yıldır HDP ve CHP'nin kazandığı, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın da memleketi olan ilçede, AK Parti'den belediye başkanı seçildi.
Abdullah Öcalan - 20.8.2020
Son dakika haber... FETÖ'nün Fransa yapılanmasında yer alan sanık hakkında 15 yıla kadar hapis istemi
Bu kapsamda bu faaliyetleri gerek ulusal du¨zeyde gerekse uluslararası alanda masum go¨stermek amacıyla 'Tu¨rkc¸e dil olimpiyatları', kurban/zekat ve digˆer bagˆıs¸ ve gezi organizasyonları yapılarak sahte iyilik hareketi algısı olus¸turulmaya c¸alıs¸ılmıs¸, bunda da bas¸arılı olunmus¸tur. Bas¸langıc¸ta yurt dıs¸ında egˆitim - o¨gˆretim faaliyetleri ile o u¨lkelerin kamuoyunda olumlu algı olus¸turan, faaliyet yu¨ru¨ten o¨rgu¨tu¨n u¨lkelerin ekonomik ve bu¨rokratik alanlarında ulas¸tıgˆı gu¨c¸ sayesinde u¨lkemiz aleyhine lobicilik faaliyetlerini ac¸ıkça yu¨ru¨tmeye bas¸lamıs¸, o u¨lke idarelerini u¨lkemiz aleyhinde tavır almalarını sagˆlamaya c¸alıs¸mıs¸tır." FETÖ'nün ABD'deki konumu O¨rgu¨t elebaşısı Fetullah Gülen'in 1999'da, terör örgütü PKK'nın elebaşısı Abdullah Öcalan'ın, ABD tarafından Türkiye'ye iadesinden kısa bir su¨re sonra ABD'ye gittiği ve burada bas¸ka hic¸bir Batı u¨lkesinde rastlanamayacak kadar bu¨yu¨k imkan ve olanaklara kavus¸tuğu anlatılan iddianamede, Gülen'in, ABD istihbarat tes¸kilatı CIA mensuplarının referansı ile ABD mahkemesince Green Card bas¸vurusunun kabul edildiği ve ABD'de oturma hakkını elde ettiği hatırlatıldı.
Abdullah Öcalan - 14.8.2020
Son dakika haberi! Terör örgütü PKK, hain saldırılarıyla 36 yıldır kan döküyor
AA muhabirinin derlediği bilgilere göre, barış ve huzuru bozmaya yönelik bombalı ve silahlı saldırılarla güvenlik güçlerinin yanı sıra sivilleri de hedef alan bölücü terör örgütü PKK, Türkiye'de 36 yıldır gerçekleştirdiği saldırılarda, başta güvenlik güçleri olmak üzere aralarında bebek, çocuk ve kadınların da bulunduğu 15 bini aşkın kişinin hayatını kaybetmesine, binlerce kişinin yaralanmasına neden oldu. Türkiye ve Irak'ta PKK/KCK, Suriye'de YPG/PYD, İran'da ise PJAK adıyla insan yaşamını hedef alan katliamlarını sürdüren bölücü örgüt, işgal ettiği yerlerde insanları göçe zorlayıp demografik yapıyı değiştirmeye çalışıyor. Kanlı saldırılarıyla binlerce kişinin yaşam hakkını elinden alan, yaralıları kaybettikleri uzuvlarıyla hayatlarını sürdürmek durumunda bırakan terör örgütü, binlerce çocuğu öksüz ve yetim, kadınları dul, anne ve babaları evlatsız bıraktı. Terör örgütünün kanlı tarihi Diyarbakır'ın Lice ilçesinin Fis köyünde 1978 yılında yapılan toplantıyla kuruluşunu ilan eden terör örgütü PKK'nın faaliyetlerinin güvenlik güçleri tarafından deşifre edilmesiyle teröristler, Suriye üzerinden Lübnan'a geçerek Bekaa Vadisi'ne yerleşti. Teröristbaşı Abdullah Öcalan Suriye'nin başkenti Şam'ı karargah olarak seçerken 12 Eylül 1980 askeri darbesinde yurt dışına kaçamayan birçok örgüt mensubu yakalandı.
Abdullah Öcalan - 28.7.2020
HDP'li Ömer Öcalan: "Kürt dili üzerindeki asimilasyon zirveye ulaşmıştır"
HDP Şanlıurfa Milletvekili Ömer Öcalan, "Kürt dili üzerindeki asimilasyon zirveye ulaşmıştır.
Abdullah Öcalan - 28.7.2020
TBMM Genel Kurulu toplandı
TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Nimetullah Erdoğmuş başkanlığında toplandı.
Abdullah Öcalan - 23.7.2020
Belediyeyi PKK'nın sözde anayasası olan "KCK sözleşmesi"ne göre yönetmekle suçlanıyor
Demir'in terör örgütü PKK/KCK'ya müzahir oluşumlar tarafından gerçekleştirilen 9 basın açıklaması ve eyleme katılarak destek verdiği, bunların bazılarında söz alarak yaptığı konuşmada, örgütün elebaşı Abdullah Öcalan'a uygulanan sözde tecriti protesto etmek adına başlatılan açlık grevi eylemlerine destek verdiği tespit edildi.
Abdullah Öcalan - 16.7.2020
Enver Altaylı: Benden FETÖ'cü olmaz
Kimin emri ile istihbarata girdiğini, kimin emri ile Orta Asya'da çalışmaya başladığını daha sonra gerekirse anlatacağını belirten sanık Altaylı, "'90'lardaki faaliyetleri casusluğunun kanıtı' deniyor. Ben 90'larda Turgut Özal'la, Süleyman Demirel'le çalıştım. Özal ve Demirel'in Orta Aysa Cumhuriyetlerine yaptıkları ziyaretlerde resmi heyetlerde yer aldım. Şimdi bu adamlarda mı FETÖ'cü? 76 yıllık ömrüm boyunca ülkeye hizmet ettim. Bana karşı kumpas kurulduğuna inanıyorum. Sayın Başkan Allah rızası için; ben yakın tarihin tanığıyım, benden FETÖ'cü olmaz, benden casus olmaz" dedi.   Altay'lı, PKK elebaşı Abdullah Öcalan ile de yakın ilişkileri olduğu yönünde iddialar olduğunu belirterek, "Ben daha bu örgüt eyleme geçmeden Türkiye'nin başına büyük bela olacağını söyledim.
Abdullah Öcalan - 14.7.2020
Diyarbakır'da "251 Şehit 83 Milyon Şahit" temalı 15 Temmuz etkinlikleri başladı
Diyarbakır'da "251 Şehit 83 Milyon Şahit" temalı 15 Temmuz etkinlikleri başladı.
Abdullah Öcalan - 14.7.2020
Silahlı kuvvetler FETÖ'den arındı, terörle mücadele katlandı
9 Ekim 1998'de yerleştiği Suriye'den ayrılmak zorunda kalan Bölücü Terör Örgütü'nün lideri Abdullah Öcalan, Ankara'nın Şam'a baskıları sonucu Suriye'den ayrılmak zorunda kaldı ve İtalya, Yunanistan, Rusya gibi ülkeleri dolaştıktan sonra Kenya'nın başkenti Nairobi'de 15 Şubat 1999'da yakalandı.
Abdullah Öcalan - 10.7.2020
HDP Kozluk İlçe Teşkilatı binasında arama
Partiye ait binada, terör örgütü PKK/KCK'yı övücü mahiyette çok sayıda doküman, dergi, flama ve Abdullah Öcalan'a ait poster bulunduğu tespit edildi.
Abdullah Öcalan - 5.7.2020
Haftanın tarihine bakış
2016- Brüksel'deki Avrupa Parlamentosunda (AP), terör örgütü PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan ve örgütün Suriye uzantısı PYD üyesi teröristleri gösteren fotoğrafların bulunduğu sergi açıldı.
Abdullah Öcalan - 1.7.2020
TBMM Genel Kurulu
AK Parti Küçükçekmece Belediye Meclis üyesi Hamza Gönenç'in sosyal medya hesabından paylaştığı, Genel Başkan Meral Akşener, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın montajlandığı fotoğrafı gösteren Türkkan, "Sayın Süleyman Soylu bu haysiyet celladına ne yapacak, onu merak ediyorum?" ifadesini kullandı.
Abdullah Öcalan - 29.6.2020
Algı ve gerçeklik ekseninde Europol Terörizm Durumu ve Trendi Raporu
Öte yandan Europol raporunda dikkat çeken bir diğer "çelişkili" kavramsallaştırma da PKK'nın Suriye kolu olan PYD/YPG'ye dair yapılıyor. Neticede 2019 yılı raporunda Europol YPG'yi PKK ile eş anlamlı şekilde kullanırken, 2020 raporunda YPG'yi adeta Suriye'nin kuzeyindeki Kürt oluşumların temsilcisi olarak belirtiyor ve Türkiye'nin PYD/YPG'yi terör örgütü olarak gördüğünü ifade etmesine rağmen, AB ülkelerindeki PKK ve PYD/YPG ilişkisini vurgulamaktan imtina ediyor. Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyine gerçekleştirdiği terörle mücadele operasyonlarının AB ülkelerindeki "Kürt" grupların eylem yapmasına neden olduğu da yine bu kapsamda ifade ediliyor. Oysa bu eylemler sadece açık kaynaklar üzerinden bile incelenmiş olsa, bu protestoların Abdullah Öcalan flamaları taşıyan PYD/YPG'li gruplar tarafından gerçekleştirdiğini anlamak güç olmayacaktı.
Abdullah Öcalan - 28.6.2020
Haftanın tarihine bakış
1999 - Ankara 2 Numaralı Devlet Güvenlik Mahkemesi, İmralı Adası'nda yargılanan terör örgütü PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan'ı, TCK'nin 125.
Abdullah Öcalan - 23.6.2020
Terör örgütü YPG/PKK işgal ettiği bölgelerde Esed rejiminin okullarına el koydu
Suriye'de işgal ettiği bölgelerde eğitim dayatmasını genişleten terör örgütü YPG/PKK, Beşşar Esed rejimine bağlı eğitim kurumlarına el koydu.
Abdullah Öcalan - 22.6.2020
Son dakika haberi | Adım adım MİT kumpası
Son dakika haberi: Fetullahçı Terör Örgütünün, hükümeti devirmek için açıktan giriştiği ilk operasyon olan 7 Şubat 2012'deki MİT kumpasına ilişkin 34 şüphelinin yargılanmasına başlandı.
Abdullah Öcalan - 21.6.2020
Haftanın tarihine bakış
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk seçimi olan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için Türkiye, 24 Haziran 2018'de sandık başına gitti.
Abdullah Öcalan - 18.6.2020
TBMM Genel Kurulu
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, terör örgütü PKK'nın Şırnak Silopi'deki hain saldırısına ilişkin, "Değişik gerekçelerle 'sözde demokrasi yürüyüşü' yapanlara buradan çağrıda bulunuyorum: Bu yürüyüşün istikametini artık Silopi'ye çevirmeleri lazım.
Abdullah Öcalan - 11.6.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 13
ÖRGÜT İÇİ İNFAZCI, BİRÇOK EYLEMİN PLANLAYICISIYDI Terörist İsmail Nazlıkul, terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan ile eğitim aldıktan sonra Türkiye'de gerçekleştirilen birçok kanlı saldırının planlayıcısı oldu.
Abdullah Öcalan - 10.6.2020
Kandırılarak YPG/PKK'ya katılan oğullarının taziyesine gelen teröristleri kovdular
Çocuklarının mağdur olduğunu savunan aile, taziye çadırında YPG/PKK'lılarca asılan terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın posterlerini de parçaladı.
Abdullah Öcalan - 8.6.2020
Diyarbakır'da terör operasyonu: 6 tutuklama 1 ev hapsi
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında PKK/KCK terör örgütü içerisinde faaliyet yürüttüklerine dair bilgiler elde edilen ve bu yönde haklarında tanık beyanları bulunan, terörist başı Abdullah Öcalan'a sözde uygulanan 'tecrit' eylemi, benzeri örgütsel eylem ve etkinliklere katılan şüphelilere yönelik gerçekleştirilen operasyonda yakalananan 7 kişi, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.
Abdullah Öcalan - 2.6.2020
HDP'li Ömer Öcalan, Şanlıurfalı fıstık üreticilerine destek istedi
HDP Şanlıurfa Milletvekili Ömer Öcalan, kentte dolu yağışı nedeniyle zarar gören Antep fıstığı üreticilerine destek verilmesini istedi.
Abdullah Öcalan - 30.5.2020
HDP Batman İl Başkanına terör gözaltısı
Batman Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü terör soruşturma kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince HDP il binasına operasyon düzenlendi. Güvenlik güçlerinin il binasında yaptığı aramada, terör örgütü PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan ve etkisiz hale getirilen teröristlerin fotoğrafı bulundu.
Abdullah Öcalan - 29.5.2020
HDP Batman İl Başkanı Kulpu, terör operasyonunda gözaltına alındı
Yaklaşık 2 saat il binasında arama yapan ekipler, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın posterinin de olduğu bazı doküman ile bilgisayarlara el koydu.
Abdullah Öcalan - 24.5.2020
Diyarbakır'da şehit yakınlarına bayram ziyareti
Diyarbakır'ın Kayapınar ilçesi Kaymakamı Ünal Koç, şehit aileleri ve evlerinde tek başına yaşayan vatandaşları ziyaret etti.
Abdullah Öcalan - 24.5.2020
Haftanın tarihine bakış
1999- Terör örgütü PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan'ın yargılanmasına, İmralı Adası'nda başlandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Abdullah Öcalan Haberleri | Abdullah Öcalan Kimdir - Haberler - Abdullah Öcalan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Abdullah Öcalan kimdir, hayatı ve biyografisi. Haftanın tarihine bakış.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 23.9.2020 10:33:05. #1.15#
title