Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanlığı Adaylığı

Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanlığı Adaylığı

Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanlığı Adayı Olarak Açıklanmasına, Hollanda'daki Vatandaşlardan Hem Destek Hem de Eleştiri Geldi. Bazı Vatandaşlar Aday İsmin Kendileri İçin Sürpriz Olduğunu İfade Ederken, Yinede Gül'ün Adaylığını En İsabetli Karar Olarak Değerlendirdi.

Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanlığı Adaylığı

Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanlığı adayı olarak açıklanmasına, Hollanda'daki vatandaşlardan hem destek hem de eleştiri geldi. Bazı vatandaşlar aday ismin kendileri için sürpriz olduğunu ifade ederken, yinede Gül'ün adaylığını en isabetli karar olarak değerlendirdi.

Hollanda'da yaşayan Türk vatandaşları, Dışişleri Bakanı Gül'ün cumhurbaşkanı adayı olarak açıklanmasına büyük oranda destek çıktı. Genel çoğunluk, Gül'ün adaylığını sürpriz olarak karşılarken, bazıları muhalefetin tavrını doğru bulduğunu belirtti. Nihat Karacabay adlı Türk vatandaşı, "Benim için Gül'ün adaylığı sürpriz oldu. Gönlümde yatan Bülent Arınç'tı ama Abdullah Gül'de bizim kardeşimiz. Dışişleri Bakanlığı'nda iyi bir performans gösterdi. Vatana millete hayırlı olsun diyorum" dedi.

Tuncay Atıcı ise "Gül'ün adaylığı sürpriz olmadı, gönlümüzde yatan Erdoğan'ın kendisiydi ama Gül de yakışır. Kendisini Bakanlığı süresinde ispatladı" şeklinde konuştu.

Osman Yıldız adlı Türk vatandaşı ise "Öncelikle, tüm gelmiş geçmiş hükümetlere bir sitemim var. Bize oy hakkı vermiyorlar. Bu sorunumuzun çözülmesini istiyoruz. Gül'ün adaylığı meselesine gelince, en uygun aday olduğunu düşünüyorum. Vatanımıza, milletimize, Türkiye'mize hayırlı olsun" diye konuştu.

Asır Sarı, "Sayın Gül aday gösterilmiş. Kendisi bir insan olarak çok beğendiğim birisi, ancak o makama yetersiz buluyorum. Erdoğan hükümeti yüzde 35'lik oy oranıyla cumhurbaşkanını seçerse, bu halkın yüzde 35'inin cumhurbaşkanı olur. Muhalefetin tavrını doğru buluyorum" dedi.

Mustafa Kaynar ise "Uzun zamandır tartışılan bir şeydi. Erdoğan tüm bu tartışmalara son noktayı koydu. Gül'ü, çekişmeler ve parti içi kopmaları da önleyecek bir aday olarak görüyorum. Erdoğan gelseydi partisinin zedelenmesi söz konusu olabilirdi. İsabetli bir karar ve hayırlı olsun derim" şeklinde konuştu.

(MÇ-OYK-OYK- MEF-D)