Abdullah Gül'den Açıklamalar (5)

Abdullah Gül'den Açıklamalar (5)

Cumhurbaşkanı Adayı Abdullah Gül, Cumhurbaşkanı Adayı Olarak Gösterilmesinin Yoğun Bir Çalışma Sonucu Gerçekleştiğini Söyledi.

Abdullah Gül'den Açıklamalar (5)

Cumhurbaşkanı adayı Abdullah Gül, cumhurbaşkanı adayı olarak gösterilmesinin yoğun bir çalışma sonucu gerçekleştiğini söyledi.

TRT'de katıldığı programda gazetecilerin sorularını cevaplayan Abdullah Gül, cumhurbaşkanı adayı olarak gösterilmesinin yoğun çalışmalar sonucu oluştuğunu, bu konuda çok sayıda anket yaptırdıklarını, kamuoyu yorumu aldıklarını söyledi. Gül, bu konuda TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın aksi bir tavır içinde olmadığını, Arınç'ın kendisinin adaylığını sevinçle karşıladığını ifade etti. Başbakan Erdoğan'ın cumhurbaşkanı adayı olmamasının kendi tercihi olduğunu söyleyen Gül, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Erdoğan'ın

cumhurbaşkanı olmasını istemediği yönündeki iddialara inanmadığını kaydetti.

Kutuplaşmaların Türkiye'yi zayıf düşüreceğini belirten Gül, tüm dünyada yaşanan gelişmelere bakıldığında Türkiye'nin güçlü olması gerektiğini söyledi. Farklılıkların zenginlik olarak görülmesini isteyen Gül, bunun önderliğini siyasetçilerin yapacağını ifade etti.

Çoğu cumhurbaşkanının seçilirken kendisi kadar oy almadığını söyleyen Gül, bu konuda hırsı olmadığını, ülke için yapacakları çok iş olduğunu bildirdi. Yapılacak olası bir mitingde Cumhuriyet mitinglerinden daha fazla bir kalabalık toplayabileceklerini ama bunu uygun bulmadıklarını söyleyen Gül, bunun ülkeyi gereceğini kaydetti.

Yaşanan sürecin AK Parti'nin oylarını olumlu etkileyeceğini düşündüğünü ifade eden Gül, yüzde 10 barajını çok bulduğunu da sözlerine ekledi.

(OK-OK-Y)